Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wahacz przedni i sworzeń w scenicu dieslu (


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem przed wymianą przedniego lewego wahacza w mojej reni. wpierw chciałem wymienic tylko same tuleje i sworzeń ale cały, uzbrojony wahacz nie jest az taki drogi by kupować i wyieniac podzespoły

sledząc oferty w internecie napotkałem sie na różne typy zarówno wahaczy jak i sworzni co do srednicy i długości.

obecnie mam zamontowane wahacze stalowe, tłoczone, do których stabilizator zahaczany jest za zaczep na krawędzi wahacza.

proszę o podpowiedz czy:

- tego rodzaju wahacze różnią sie budową od wahaczy np scenica z silnikiem beznynowym. słyszałem bowiem, że ze wzdgłedu na wiekszą wage przodu samochodu z silnikiem diesla montowane sa wahacze wzmocnione (???)

- jakej średnicy i długości jest sworzeń bowiem zauważyłem w ofertach rozgraniczenie na modele z silnikiem 1.9 D, TD, TDI, DTI a reszte. Ale jakos nie znalazłem do DCi. Czy te ww dieslowskie maja taki sam wahacz i sworzeń jak DCi ??

dziekuje za odpowiadz, pozdrawiam - stempel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem, poza 2.0 16v w megankach to wszystkie meganki (i sceniki) mają identyczne wahacze - identyczne nawet z Renault 19, co za tym idzie tulejki są takie same, ew. może sworzeń być inny (ale teog nie wiem)

 

to że tulejki stabilizatora mają różne wymiary to jest ok, bo były 3 grubości stabilizatora 23, 24 i 25 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogach sklepowych sworznie są takie same i nie było różnicy przy silnikach. Średnica bolca w sworzniu ma 16 mm i jest on przykręcany do wahacza na 2 śruby. Jak kupowałem do swojego dCi to był taki sam jak do benzyny. W 2.0 16V jeszcze nie zmieniałem.

 

Dopiero w mII, sII zmieniono sworznie ale to inna bajka bo nie są przykręcane do wahacza i średnica bolca to bodajże 18 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a popatrzcie na to http://moto.allegro.pl/item531821610_tulej..._scenic_19.html zwróćcie uwage na tekst pod słowem: ZASTOSOWANIE. Gosciu nadmienia ze te dieslowskie sa dłuzsze od pozostałych... I bądz tu mądry <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem do swojego nikt mi na to nie zwrócił uwagi więc kupiłem, założyłem i jeżdżę - wszystko pasowało plug'n'play.

Teraz tylko się zastanawiam czy ja przepłaciłem w sklepie, czy to rzeczywiście jakaś okazja ten zestaw.

Dla porównania w sklepie zapłaciłem :

40 zł sworzeń nie pamiętam czy Sasic

20 zł jeden silentblok Sasic

21 zł drugi silentblok Sasic

Czyli 81 zł za jedną stronę bez gumy stabilizatora, a tu mamy komplet na cały przód za 80 zł :shock:

Najlepszy sposób żeby rozwiać wątpliwości to wziąć do ręki sworzeń oryginalny i pytać w sklepie.

Aha, taka drobna uwaga jak już jesteśmy przy częściach zawieszenia. Jakość części można poznać już w sklepie, jak do sworznia wahacza dołączają śruby 5.5 (czy 5.8), a oryginalnie 10.9. Wnioski nasuwają się same <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz oryginalny TRW to koszt 200 zł za stronę <ok>

 

Więc taki zestaw na przód za 80 zł musi być na bardzo tanich częściach - jak robić to porządnie, żeby zaraz nie poprawiać.

 

Najlepiej zadzwonić do jakiegoś sklepu wyspecjalizowanego we francuzach i pogadać ze sprzedawcą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!