Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak ABS, ESP/ASR, dziwaczne wskazania prędk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W scenicu z 2003 roku zaczęły pojawiać mi komunikaty o braku ABS, ESP/ASR. Wszystko zaczęło się od "wariowania" wskazań licznika prędkości. Zdarzyło mi się to w dłuższej trasie przez 10 sek licznik pokazywał z sufitu wzięte prędkości. Problem minął po chwili. Następnego dnia przy starcie pojawił mi się komuniakat o braku ABS itd - dodatkowo zaraz po odpaleniu przez kilka sek. pojawily się komunikaty dźwiękowe. Czasem zdarza się że po starcie ABS jest przez jakiś czas. poniżej lista komunikatów po włosku:

 

ABS DA CONTROLLARE

FRENO PARKING DA CONTROLLARE

ESP/ASR NON FUNZIONANTE

FRENO PARKING NON FUNZIONANTE

 

Mam wrażenie, że chyba któryś z czujników ABS w kole padł ...ale pewności nie mam. Może coś nie łączy ...

Jężeli ktoś miał podobny problem proszę o rade.

 

pozdrawiam

Dar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Tak jak pisałem Ci na pw miałem dokładnie ten sam problem, w rozwiązaniu pomógł mi Wojtek7112 i jego clip.

Przyczyną usterki w moim przypadku był uszkodzony przewód ABSu prawego koła po zlutowaniu i zalaniu silikonem działa.

Komunikat o usterce hamulca postojowego bierze się stąd ze komp dostaje informacje o ruchu auta z uszkodzonego czujnika koła(wskazania prędkości z sufitu) przy jednocześnie sprzecznej informacji o zaciągnięciu hamulca postojowego.

Pozdrawiam i owocnego poszukiwania usterki Norad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki za informację Norad. Udało mi się w znaleźć zakład, który wprawdzie nie ma CLIP-a ale ma DEC. Na początku miał problemy z połączeniem, ale się udało. Faktycznie mam problem z czujnikiem w prawym przednim kole. Optycznie wszystko wygląda ok, sprawdziłem kable i problem ustał (odpukać ;-P) hy hy . W sumie fajnie ze akurat jak się taka zima zrobiła to wszystko wróciło do normy .... hy hy . Przy okazji udało się zmienić język na ENG - włoski jakoś mi nie leżał ;-).

pozdr. Dar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!