Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie LED


YeloNek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się podzielić z Wami pomysłem wykorzystania ledów typu Flux.

Więc najpierw kupiłem dwie czyste listwy montażowe pod diody, do tego dokupiłem 24 flux-y koloru bursztynowego polutowałem wszystko by działało i zamontowałem w samochodzie.

Listy działają tylko wtedy gdy otwieram drzwi. Można także włączyć je by się świeciły na stałe poprzez włączenie lewej strony podświetlenia w podsufitce.

 

Oto efekt:

 

0032nd7.jpg

 

0031ar5.jpg

 

Diody te pobierają tak małą ilość prądu że jest to aż śmieszne. Więc postanowiłem pobawić się dalej w Flux-y.

 

Postanowiłem użyć takich listew do oświetlenia zewnętrznego samochodu. Ze względu na warunki atmosferyczne musiałem mieć ochronę przed wodą, błotem itd. Zakupiłem przezroczyste plastikowe rurki i wstawiłem w nie takie same listwy tyle że z diodami koloru białego. i przykręciłem pod przednie światła samochodu. Światła te włączają się razem z pozycjami (na chwile obecną pozycje ze świateł tez ledy wyjąłem).

 

 

Oto efekt:

 

0038ij4.jpg

 

0033lo2.jpg

 

0034et4.jpg

 

Badanie techniczny które miałem dwa tygodnie temu samochód przeszedł bez problemu.

Efekt w rzeczywistości jest jeszcze ładniejszy <ok>

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam tego za "wiesstyle" bo są białe a nie niebieskie, na zdjęciu nie widać białego który jest w rzeczywistości. Legalne czy nie, ciężko mi powiedzieć bo przegląd przeszedłem bez zastrzeżeń. Jeżdzę z nimi od pół roku i nikt nie miał zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wiesstyle to chodzilo mi o to jak w golfach w srodku robia niebieskie oswietlenie :P a to bursztynowe/lekko pomaranczowe jest takie z klimatem poprostu pasuje do tego samochodu :P fajnie wyglada z lekko fioletowym podswietleniem komputerka i zegara <ok>

 

Tych ledowych swiatel urzywasz normalnie w dzien zamiast mijania? moglbys pokazac jakies fotki jak to w dzien wyglada? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie wnetrza bardzo mi sie podoba - swietny pomysl i efekt akurat z TYM kolorem <ok>

co do diod z przodu:

Każdy dopuszczony do ruchu pojazd powinien być wyposażony w oświetlenie zewnętrzne, które jest wymienione w "rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia".

 

Podane rozporządzenie zezwala na następujące oświetlenie pojazdu:

 

1. Światła zewnętrzne:

 

1. drogowe - pojazd samochodowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h,

2. mijania - pojazd samochodowy,

3. kierunkowskazy - pojazd samochodowy i przyczepa;

4. hamowania "stop" - pojazd samochodowy i przyczepa,

5. oświetlające tylną tablicę rejestracyjną - pojazd samochodowy i przyczepa,

6. pozycyjne przednie - pojazd samochodowy oraz przyczepa o szerokości 1,6 m lub więcej,

7. pozycyjne tylne - pojazd samochodowy i przyczepa,

8. odblaskowe tylne inne niż trójkątne - pojazd samochodowy,

9. odblaskowe tylne trójkątne - przyczepa,

10. odblaskowe przednie - przyczepa,

11. odblaskowe boczne - pojazd samochodowy o długości przekraczającej 6,0 m, ciągnik siodłowy i przyczepa,

12. awaryjne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa,

13. przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa,

14. cofania - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla,

15. obrysowe przednie i tylne - pojazd samochodowy i przyczepa, których szerokość przekracza 2,1 m;

 

2. Ponadto dopuszcza się wyposażenie w następujące światła:

 

1. drogowe - pojazdu samochodowego innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 1,

2. przeciwmgłowe przednie - pojazdu samochodowego,

3. pozycyjne przednie - przyczepy innej niż wymieniona w ust. 1 pkt 6,

4. postojowe - pojazdu samochodowego o długości nie przekraczającej 6,0 m i szerokości nie przekraczającej 2,0 m; zabrania się umieszczania tych świateł na innych pojazdach,

5. odblaskowe boczne - pojazdu samochodowego innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 11,

6. odblaskowe przednie - pojazdu samochodowego,

7. jazdy dziennej - pojazdu samochodowego,

8. pozycyjne boczne - pojazdu samochodowego o długości przekraczającej 6,0 m, ciągnika siodłowego i przyczepy,

9. obrysowe przednie i tylne - pojazdu samochodowego i przyczepy, których szerokość przekracza 1,8 m,

10. cofania - przyczepy,

11. awaryjne - motocykla,

12. przeciwmgłowe tylne - motocykla,

13. odblaskowe tylne inne niż trójkątne - przyczepy.

wiec wydaje mi sie, ze mozna to podciagnac pod ust. 2 pkt. 4 choc (biorac pod uwage "zakres" i natezenie emitowanego swiatla) najlepszym okresleniem na te mody bedzie ust. 2 pkt. 7

 

kolega pisze, ze przeglad przeszedl wiec wszystko jest OK... tylko nie wiem czy oplaca sie to samemu robic skoro na alledrogo.pl takie "paski" z fluxami do kupienia sa po ok. 10-15zl :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze mozna to podciagnac pod ust. 2 pkt. 4

Niestety nie od nas to zależy, po za tym dopuszcza się się to i owo ale tutaj zrobił to producent. Według tego to niebieskie też podejdą bo przecież nie ma napisane- a jednak nie ale na to jest oko przymykane przez pana władze.

kolega pisze, ze przeglad przeszedl wiec wszystko jest OK

No tutaj no na 100% nic nie znaczy, jak śmigałem fiacikiem CC to bez ręcznego przeszedłem badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieskie też podejdą bo przecież nie ma napisane
napisane akurat w tym fragmencie ktory przytoczylem - nie ma. ale ogolnie napewno gdzies znajdziemy zapis, ktory mowi o stosowaniu barwy (jak to gdzies przeczytalem) zoltej - samochodowej oraz bialej

 

osobiscie juz od dawna jezdze z bialymi zarowkami i bialymi diodami LED zamiast postojowek - ostatnio na badaniu technicznym facet sprawdzil tylko jakims urzadzeniem czy barwa swiatla jest napewno biala (bo leciutko pod niebieski podpada) i okazalo sie ze faktycznie jest OK - pieczatka jest - caly czas z tym jezdze

ba powiem wiecej:

jakis czas temu do kontroli drogowka mnie zatrzymala (+ mandat za brak pasow <ok> ) misiek tylko sie "upewnil" czy to pseudo xenon nie jest i rowniez powiedzial ze nie budzi to zastrzezen

 

z tymi paskami fluxow roznie to moze byc ale ustawa dopuszcza stosowanie "swiatel do jazdy dziennej" po zmroku to juz inna bajka :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak z nimi nie wygrasz, czy to będzie żółty selektywny (bodajże tak to się nazywa), biały wpadający w niebieski czy jeszcze inny kolor albo właśnie takie paski diodowe. Jak się taki uprze to paragraf się znajdzie.

misiek tylko sie "upewnil" czy to pseudo xenon

Tutaj z kolei nie jestem pewny czy oni wiedzą a tym bardziej czy mają podstawy prawne i techniczne (odpowiednia wiedza i uprawnienia) do takiego sprawdzania. Od tego jest badanie techniczne a nie kontrola drogowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mają podstawy prawne i techniczne[...]do takiego sprawdzania

tu sie z Toba zgodze, pewnie takowych nie posiadaja, ale jak cos sie nie spodoba to dowodzik zabieraja i na kontrole techniczna kieruja :roll: jakby tam pod maska bylo cos innego niz zwykla zarowka to bym sie pewnie spotkal z "fachowcem" na stacji diagnostycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że po 10-15 zł <ok> Jestem studentem/elektrykiem wiec jak zrobiłem sobie podświetlenie nóg to i zewnętrzne także. Ale faktycznie jeśli kosztują tak jak mówisz to nie ma sensu się bawić.

 

Tak jak mówie w dzień i w nocy świeci światłem białym. Poprostu zdjęcie troche przemienia barwy.

Wiadomo jak miśki będą chcieli to się przyczepią. Wiadomo.

 

Czy nadają się na światła dzienne? Myślę ze w lato - tak.

Ale nie w tym rzecz, najfajniejsze jest to że takie małe bździnki dają tak dużo światła a zarazem pobierają praktycznie znikomą ilość prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos sie nie spodoba to dowodzik zabieraja

dokładnie tak jest, ale to tylko dotyczy tych xenonów, co jak masz swapa? w papierach 1.4 a pod maską 2.0? tu też mogą się czepić ale nie widzą jak... tak czy siak takie oświetlenie jest bez prawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim guscie niebieski pod nogi wogole nie pasuje do meganki ale jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje <ok> dlatego sie pytalem o te fluxy na zewnatrz czy taki misiek sie bedzie mial do czego przyczepic i zawsze znalesc jaki paragraf na to czy bedzie raczej bez bronny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tak latwo znajdzie na to paragraf w czasach gdzie takie paski fabrycznie montowane sa w nowych autach, wezmy pod uwage chociazby audi czy bmw... o ile takie paski z fluxow w lampach nie robia juz na nas wrazenia o tyle tak fabrycznie montowane bajery w zderzakach przednich jeszcze potrafia zdziwic

 

nie potrafie dokladnie powiedziec w jakich modelach to widzialem bo poprostu nie znam sie na innych markach i modelach aut - ale cos takiego istnieje na bank

dalej upieralbym sie nad ust. 2 pkt. 7

 

i lekko poza tematem,

mozna rowniez sie przyczepic o jazde na halogenach w czasie gdy warunki atmosferyczne sa przyzwoite, ale co z systemami doswietlania zakretow... one kozystaja wlasnie z halogenow <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!