Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Strzelający zawias


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od strony pasażera strzela mi zawias. Powiedziano mi na serwisie że koszt wymiany to nówka 500zł + malowanie (i pewnie jeszcze wymiana). Zastanawiam się nad zakupem używanego na allegro kosztują takie okolo 50zl. I teraz mam pytanko czy warto, czy ten strrzelający zawias to moj pech (bo tak żadko sie psują) i moge kupić używkę czy też pada na tyle często że lepiej kupić nówkę i mieć na dłużej spokój?

Aha - czy wymiana tego zawiasu jest skomplikowana na tyle że musi zrobić to ktoś kwalifikowany (nie sądzę aby ASO podjęło sie wymiany na używany zawias). Ustawić w końcu takie drzwi aby były równo też chyba nie jest takie proste.

 

Co o tym sadzicie ? Może ktoś to już robił sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... teraz zgłupiałem. Myślałem że to jest zespolone... W sumie na serwisie mowil gostek o zawiasie. Wydaje mi sie ze wskazal przy tym na taki element przypominający ćwiartkę koła który jest widoczny jak sie otworzy drzwi mniej wiecej w połowie. Myślałem że to zawias ale chyba jednak ogranicznik.

Czy dobrze identyfikuję ?

Jak zidentyfikować który jest winien za to ?

 

PS.

Chyba jednak chodzi o ogranicznik bo jak zapytalem czy cos sie moze stac jak dluzej bede z tym jezdzil to powiedzial ze drzwi będą luźno "chodzić".

 

PS1.

Jeśli to ogranicznik to wymiana czy da sie naprawiać ? Jesli wymiana to nowy czy uzywany ?

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w sII/mII.

U mnie też strzelało, wystarczyło dokręcić dwie nakrętki ogranicznika w drzwiach i po kłopocie. Czas operacyjny 3 minuty łącznie ze znalezieniem klucza <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę o mI phII, w drzwiach, ogranicznik jest mocowany na takiej blasze. Jest ona przykręcona na dwóch śrubkach i to właśnie je trzeba przykręcić.

Zajrzyjcie u siebie, może jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Szymansk, tam nic nie posmarujesz ;-)

wskazal przy tym na taki element przypominający ćwiartkę koła który jest widoczny jak sie otworzy drzwi mniej wiecej w połowie.
to właśnie jest przyczyną strzelania w megiII.

Na allegro jest tego na kilogramy,może dobierzesz nawet w swoim kolorze.

Powiedziano mi na serwisie że koszt wymiany to nówka 500zł + malowanie (i pewnie jeszcze wymiana).
przecież to jest chora cena,kup używke i po kłopocie,przynajmniej ja tak zrobiłem i spokój.Wymiana to pół godzinki roboty ale musisz sobie zorganizować pomoc,w pewnym momencie musi Ci ktoś drzwi potrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki - wlasnie to chcialem uslyszeć. Dzięki wielkie. Tak zrobię <ok>

 

A czy jest później problem z ustawianiem drzwi czy po odkręceniu i przykręceniu śróbek drzwi beda odpowiednio wypoziomowane i spasowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipi, tak jak będziesz rozbierał tak składaj,naprawdę nie trzeba do tego matury ;-) Aha...uważaj na tą wtyczę która będziesz musiał wypiąć ze słupka,jak będziesz przymierzał czy pasują to sobie jej przypadkiem nie zniszcz drzwiami,kosztuje troszke pieniąkow. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno potrzebowałem tą wtyczkę wypiąć. Zimno, mróz i (wstyd się przyznać) nie udało mi się. Może zbyt krótko do niej się przymierzałem. Może ktoś oświeci mnie, jak najprościej się do niej dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po zrobieniu rozrządu przestała sie nagle opuszczac szyba od pasażera. Pomyslalem że zaczynają sie objawiać wady Scenica. Zapytałem mechanika tego co mi robił (pracownik ASO) i otworzył drzwi i śrubokrętem na dole tej złączki musi być jakaś spinka bo nie miał problemów z jej zdjęciem. Poogladaj ją. Ja bede musiał kupić kontakt i profilaktycznie popsikać po każdej złączce.

 

A co do samej złącznki to jak ją odpiął powiedział mniej wiecej tak: "...nie ma zielonego nalotu..." - czyli wtyczki lubią śniedzieć więc lepiej profilaktycznie psiknąć czymś naprawdę dobrym aby uniknąć niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś oświeci mnie, jak najprościej się do niej dobrać
tam jest taka wsuwka która blokuje tą wtyczkę.Tak jak pisał kolega kipi, musisz ja popchac do góry i wtedy sie b.ładnie wtyczka wyciąga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!