Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wersja wyposażenia, blokowanie drzwi, ile pp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od tygodnia mam autko i kilka pytań:

- jak sprawdzić którą mam wersję wg wyposażenia 2003 rok

[ ubezpieczyciel sugeruje - Megane Scenic II 1.9 dCi 120 LUXE PRIVILEGE ]

- znalazłem 6 poduszek [2 przód, 2 boczne w fotelach i 2 z tyłu w podsufitce] czy to wszystkie?

- po otwarciu centralnego zamka mam zablokowane tylne lewe drzwi - muszę je otwierać od środka - jak je odblokować aby działały jak pozostałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po otwarciu centralnego zamka mam zablokowane tylne lewe drzwi
Też to mnie niestety dopadło. Na razie nic z tym nie robię, ale żeby Ci się wszystkie otworzyły, przyłóż kartę do drzwi tej klamki i otwórz samochód. Działa ten sposób.

1- luxe privelage to jest najwyższa wersja, skóra itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokujące się drzwi częściowo rozpracowałem - po odblokowaniu centralnego muszę lekko je docisnąć [klamkę] i dopiero się otwierają. Znajdę chwilę to przesmaruję zamki - może pomoże.

Co do wyposażenia to nie mam pół-skóry, tempomatu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję podstawową (Alize czy jakoś tak) i też mam 6 poduszek, więc to chyba standard w Sceniku niezależnie od wersji wyposażenia.

Dokladnie tak. 6 poduszek jest standardem w Sceniku.

 

Poduszek może być 8 [ i tak miało być w moim ... ale brakuje mi jeszcze 2 <ok> ]

A tak moze sie zdarzyc. Sa wersje ktore posiadaly jeszcze poduszki w fotelach przednich mniej wiecej pod udami po to zeby nie nurkowac pod kokpit przy czolowym zderzeniu. Oznaczenia znajduja sie na plastikowych panelach na zewnetrznych czesciach foteli.

 

A może pod kokpitem - chroniące nogi pasażera ?

Takich poduszek nigdy nie bylo i nie ma w zadnym Renault !!! To nie Toyota ktora nie radzac sobie z pelna ochrona nog kierowcy musiala wprowadzic poduszki kolanowe aby dostac 5 gwiazdek w EuroNCAP :mrgreen: A my w Renault bez tego radzimy sobie fantastycznie :P

 

Aby otworzyc tylne drzwi, nacisnij 2 razy guzik od otwierania auta na karcie,

Bardzo prosze o podanie mi zrodla takich informacji - strasznie mnie to intryguje. Selektywne otwieranie drzwi ma miejsce jako oopcja w modelach Trafic i Master ale nigdy w samochodach osobowych !!! Totalna bzdura !!! Jesli posiadach Hands Free (a jest to norma w wersjach Privilege) to po wlozeniu dloni za klamke cale auto powinno sie otworzyc. Ewentualnie naciskajac przycisk otwarcia na karcie rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości otwarcia od zewnątrz lewych tylnych drzwi to raczej sprawa ich rzadkiego używania i swego rodzaju "zastania się" mechanizmu.

 

Ja przynajmniej nie zetknąłem się z selektywnym otwieraniem drzwi w Sceniku. Istnieje coś takiego jak podwójne ryglowanie czyli zamykając samochód przyciskiem na karcie dwukrotne jego szybkie po sobie przyciśnięcie powoduje zaryglowanie drzwi uniemozliwiające ich otwarcie klamką od środka (w razie wybicia szyby) oraz domknięcie szyb jeżeli masz w wyposażeniu otwieranie wszystkich szyb pojedynczym krótkim przyciśnięciem (pełne otwarcie) tzw. impulsowe. W moim egzemplarzu po takiej operacji uzbraja się jeszcze alarm.

 

Exotic: zalinkowany filmik moim zdaniem przedstawia wersję Authentique lub Alize (nie byłem w stanie zobaczyć włącznika klimatyzacji więc dlatego tak twierdzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego tematu, potrafi ktoś stwierdzić wersję wyposażenia?

http://www.youtube.com/wa...ec-HM-fresh+div

Samochod pochodzi z innego kraju wiec nazwa wersji oraz jej wyposazenie moze byc zupelnie inne i nie da sie go jednoznacznie okreslic ogladajac samochod. Na bank jest to jedna z podstawowych wersji: materialowa zwykla tapicera, klima manual, brak schowka pomiedzy fotelami... Daj mi nr VIN na PW a w poniedzialek powiem Ci jak sie nazywa ta wersja.

 

Jeśli chodzi o poduszki to jeszcze masz dwie kurtyny z przodu - czyli w sumie osiem - te tylne to tez kurtyny boczne...

No prosze Cie... wybacz moje podejscie ale wlasnie takie liczenie najbardziej mnie rozwesela <ok> Dlaczego dzielisz kurtyne na pol ?? Idac ta technika mozna i z 10 naliczy a moze i 12 !! Podzielimy jeszcze czolowe airbagi na lewa i prawa czesc twarzy to da nam dodatkowe 2 jaski :mrgreen:

 

A co to znaczy "kurtyny boczne" ?? To w koncu kurtyny czy boczne ?? W modelu ktory posiadasz byly dostepne w opcji poduszki tylne boczne czyli mozna ich bylo faktycznie miec az 8 (nie mowie o kurtynach bo to standard). Zeby to sprawdzic to jak sobie usiadziesz na tylnym siedzeniu to na wysokosci klatki piersiowej znajduja sie plastikowe oslony laczone z 2 czesci (w miejscu gdzie dobijaja drzwi po zamknieciu) Jesli tam jest namis AIRBAG to oznacza ze sa poduchy tylne boczne.

 

Kurtyna idzie przez cala dlugosc auta ale jest to jeden balon i nie wypala osobno dla pasazera z przodu a osobno dla tego z tylu.

 

Tak ze liczac poduchy na poziome dziecka z przedszkola czyli do 10-ciu:

2 czolowe

2 boczne

2 kurtyny

2+2+2 = 6 - i tyle ma Scenic w standardzie.

Tak jak juz wczesniej pisalem zdarzaly sie tez w przednich fotelach zabezpieczajace przed 'nurkowaniem' przy czolowce (dokladnie takie same jak ma kazde Clio 3-drzwiowe).

 

No chyba ze masz jakies inne informacje na ten temat to prosze o podanie zrodla z checia sie zapoznam.

 

 

P.S. Dodam jeszcze ze jak sie nie myle jakos z 1,5 roku temu zostala wprowadzona najtansza wersja Meganki o nazwie INITIO. Te wersje mialy nie 6 a 4 poduszki !!! Pozbawione byly wlasnie kurtyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. czyli co wg. ciebie oznaczaja znaczki airbag nad zglowkami z tylu??? kurtyny czy co ?? bo sam nie wiem...?

Oczywiście oznaczają kurtyny. Ale nie można liczyć ilości poduszek według ilości znalezionych oznaczeń. Kurtyna może mieć oznaczenia na słupkach ABC (na jednym z nich a i może być że na wszystkich - wtedy wypadałoby podzielić kurtynę na 3).

Idąc taką drogą mogę powiedzieć że moja kupejka ma 2 silniki 1.6 16V bo po obu stronach mam takie oznaczenia <ok>:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!