Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana oleju w skrzyni biegów


evand

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Może odgrzewam starego kotleta - ale gdzie są korki: do wlewania i spuszczania w ND0?

W DialogSysie obrazki są popieprzone - nie dość, że oba takie same - to nie ma zaznaczonych tych korków - jedynie jako (5) zaznoczony koniec wężyka odpowietrzającego.

Cóż będę szukać - bo olej kupiony i dzisiaj mam zamiar go wymienić. Jak zdążę, bo priorytetm są wahacze.

Co do problemu wymieniać czy nie. To prawda, że instrukcja nie przewiduje wymiany (profilaktycznej) gdyz olej jest przewidziany na zawsze. No własnie czy na pewno? Z tegop co czytałem to porjektanci przewidzieli go nie na zawsze, tylko na okres "życia" skrzyni biegów. Jak zapamiętałem - jest to 200 000km. Po tym dystansie skrzynię jak każda inną część zamienną nalezy wymienić. Hmmm mam aktyalnie 225tys km przebiegu i wolę wymienić olej. Za 3 litry zapłaciłem 99,00 brutto. Nie dużo.

Wg. dialodsysa do ND0 (czyli 6-ciop biegowej) wchodzi 2.1 litra.

Dlaczego wymieniam? Bo latem trochę mi wyciekło - na oko 1-2 szklanki (szybko działam heheh - od lata) . Miałem tylko dolać ale pomyślałem, że jak włażę już do kanału - to wymienię cały. Nie powino zaszkodzić. Przy okazji ostatnio dwójka haczy przy wrzucaniu - może wymiana pomoże. Przekonały mnie niskie koszty oleju.

Linki do artykułow:

http://www.auto-swiat.pl/1-wymiana-oleju-w-skrzyni-biegow-pamietaj-nowy-olej-przedluzy-trwalosc-skrzyni-biegow

http://www.ravenol.pl/rady_eksperta.php#4

 

EDIT:

Olej w skrzyni wymieniony. Patrząc na skrzynię od strony wymontowanego koła - korek spustowy jest na samym dole (klucz imbus chyba 10-ka). Korek jest w najniższym punkcie obudowy. Korek do wlewania jest po lewej stronie mniej wiecej w połowie wyokości Jest to korek plastikowy - tzw. "motylek" - odkręca się go rękami.

Ze skrzyni spuściłem 1.55 litra jakieś mazi (chyba mazutu) :))) a wlałem 2,5 litra świeżego. Uwazględniający straty w trakcie operacji - to chyba weszło jakieś 2,3litra.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

odświeżę temat. mam od niedawna scenica II ph II 1.9 dci 130KM 6 biegów i planuje wymienić olej w skrzyni a nie mam pojęcia jakiego typu mam skrzynie o i ile tego oleju do niej wchodzi..doradzi ktoś?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest wskazana wymiana oleju w szkrzyni biegów, na pewno nie zaszkodzi . 1.9 dci 120 KM 88 KW , 1.9 dci 131 KM 96 KW . Typ skrzyni NDO 6/1 75W80 elf , febi lub 75W90 castrol , mobil . Ilość 2,1 L. , 2.0 dci 150 KM 110 KW , 2.0 dci 173 KM 127 KW . Typ skrzyni pk4 6/1 75W140 castrol lub 75W90 castrol , mobil lub 75W80 elf , febi. Ilość 2,4 L.

Edytowane przez Arten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kiedyś znalazłem dlaczego niby się nie wymienia oleju. Nie dlatego, że jest jakiś magiczny. Producent traktuje po prostu całą skrzynię jako część zamienną. Zużyje się/zepsuje - zapraszamy do ASO na wymianę skrzyni. Ja tam wolę wymienić olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

2.0 dci 150 KM 110 KW , 2.0 dci 173 KM 127 KW . Typ skrzyni pk4 6/1 75W140 castrol lub 75W90 castrol , mobil lub 75W80 elf , febi. Ilość 2,4 L.

Do 2.0dCi wchodzi tylko 2.4L??Potwierdzi mi to ktoś bo coś mi się wierzyć nie chce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!