Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana oleju w skrzyni biegów


evand

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Szanownego grona wymieniał olej w skrzyni biegów? 1.9 dCi - 6-cio stopniowa z 2003 roku

Jeżeli tak to proszę o info dot. ilości oleju i czy jest tam korek kontrolny/przelewowy oraz którędy spuścić i/lub wlać olej ?

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu chcesz to zrobić ?

Jak wczoraj mechanik z ASO (fucha) wymieniał mi rozrząd, wszelkie płyny, filtry i na moje pytanie zeby mi sprawdzil poziom oleju w skrzyni odpowiedział że nie ma zadnego śladu wycieku wiec nie ma potrzeby sprawdzania.

A co do wymiany oleju w skrzyni to w poprzednim samochodzie (Felicia) jak powiedziałem mechanikowi że poprzednik wymieniał olej w skrzyni biegów to odpowiedział jedynie: po co wymieniał olej w skrzyni. Że tego bez powodu sie nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evand, Tak jak było napisane wyżej, bez ważnych powodów tego się nie robi.

Oczywiście jak masz na zbyciu kasę to wszystko można. No i chyba że masz automat to wtedy TAK i jeszcze filterek tam jest wtedy. <ok> Jednak, ciebie to nie dotyczy. :mrgreen:

Na forum już gdzieś było jaki i ile wchodzi do skrzynki. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownego grona wymieniał olej w skrzyni biegów? 1.9 dCi - 6-cio stopniowa z 2003 roku

Jeżeli tak to proszę o info dot. ilości oleju i czy jest tam korek kontrolny/przelewowy oraz którędy spuścić i/lub wlać olej ?

Dziękuję za pomoc

 

[ Dodano: 2009-02-05, 15:59 ]

Witam wszystkich

Co do ilości nie jestem pewien ile!, mam grand scenic 2004 i z tego co mówił mechanik to nie ma konieczności wymiany oleju, jesli nie wycieka i nic sie nie dzieje to jest ok i tylko zostało jeździć dalej... <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie ma takiego oleju, któryby nie tracił swoich właściwości z upływem czasu i przejechanych kilometrów. Dla mechaników lepiej naprawiać lub wymieniać skrzynię a nie olej. Doświadczeni mechanicy doradzają wymianę oleju po 150tyś km. Oczywiście jeśli ktoś łagodnie obchodzi się z autem to przejedzie dużo więcej nie zmieniając oleju ale tym co zamierzają wygrywać na światłach lub zamykać licznik radziłbym poczytać trochę opracowań na ten temat (choćby w AŚ - poradnik za 2.99). Pierwszymi zauważalnymi objawami żucia skrzyni (często przyspieszonego w skutek pogarszania się właściwości oleju) to szum ze skrzyni i trudniejsze wchodzenie biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma korka przelewowego , oczywiscie są magicy którzy się upierają że należy lać do przelania i wtedy mamy problem zaduże cisnienie w skrzyni biegów, skrzynia nienadąża się odpowietrzać i mamy fontanne

skrzynia PK6 bieże 2.4 do 2.6 litra oleju wymiana co 120tyś km,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!