Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile kosztuje wymiana rozrządu w 1.5 dCi-74 K


Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie czas na przegląd.

W ASO jak zawsze pogłupieli z cenami.Nie dam im zarobić <ok>

Ciekawy jestem ile płaciliście u swoich mechaników za wymianę + części.

 

Czy to prawda, że w tym silniku trzeba wywalić motor do zmiany? :shock: Pozdrawiam

Chodzi w temacie o 74 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja wymieniałem w nowo otwartym Centrum motoryzacyjnym przy plejadzie na środuli. Nie mam wyrobionego zdania jeszcze na ich temat ale obsługa jest ok.

 

Miałem problem bo dziwny dźwięk słyszałem po wymianie rozrządu u nich jakby coś o coś tarło. Okazało się, że to pasek tarł o obudowę. Dźwięk słyszalny na luzie na zewnątrz i w kabinie. Od razu do nich pojechałem i poprawili bez kosztów w godzinę.

 

Nie mają jak narazie odpowiednich urządzeń do ustawiania rozrządu ale mają się zaopatrzyć. Rada - zadzwonić wcześniej i sprawdzić lepiej czy już mają. Jakby ktoś tego nie zauważył (ktoś nie znający się kompletnie na silnikach i jego odgłosach) to wtedy krzyżyk na silnik może postawić. Wszystko jest ok teraz.

 

UWAGA:. Jest tam jeden gość w pomarańczowym habicie (mechanik), który chyba lubi wmawiać ludziom pewne wady części <ok>)) - ostro go potraktowałem za to i się chyba obraził ale durnia to ja z siebie robić nie lubię. Skoro coś słysze, że jest nie tak zaraz po wymianie rozrządu to niech mi nie wmawia, że to wina (tak sugerował) paska alternatora.

 

Jak już wielu pisało o tym - przypominam. Zanim pojedziecie do warsztatu to teorii trochę warto poczytać i Was również na forum.

 

Wała z nas wtedy nie zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

mój post powyżej,

Do tego warsztatu AUTOMAX nie jedźcie - odradzam, po 6000 km przebiegu rozleciał mi się prawie rozrząd. Pasek rozrządu do wymiany (źle załozyli) w odwrotna stronę wogóle. Napinacz źle napięty, łożysko prawie poleciało (mało brakowało). Dziwne dźwięki znowu słyszałem więc poszedłem do specjalistów - nie z ASO Renault ale mam swoj warsztat. Tragedia. Można się mylić ale to juz porażka. Tam mozna jedynie jechac umyć autko lub zmienic opny. NIE POLECAM. Byłem już z tym raz na reklamacji ale tak jak pisałem po 6000 km musiałem zmienić prawie cały komplet rozrządu.

UWAGA:

Warto dac więcej kasy za dobrej jakości rozrząd i więcej za wymianę ale miec pewność. Podobnego błędu już nie mam zamiaru robić.

 

monfi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w odwrotna stronę wogóle
a można tak założyć?
Napinacz źle napięty
chyba przykręca się w określonym miejscu i tyle, mechanik nic nie napina

 

co do hałasów jest nam jeszcze napinacz paska wielorowkowego, który dożywotnio nie będzie działał, czasami przy nowym pasku pojawiają się też dżwięki na łożysku alternatora

kolejna kwestia to marka użytych części, różnie z tym bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz się reguluje raz na zimnym silniku przy założeniu kompletu a potem się robi to samo z napinaczem na rozgrzanym.
że niby jak? :roll:

Rolke napinającą rozrząd przykręca sie na zimnym silniku i nic się więcej nie kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!