Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szalejacy wskaznik predkosciomierza...


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzienki? moze maial juz ktos problem z predkosciomierzem i pomoze??

Kiedy wskazowka dochodzi do 120 km/h zaczyna szalec!!!! skacze na 160 i wraca... nie jest to ciagle ale sie zdarza..zna ktos przyczyne??

Prosze o pomoc:)

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba mechaniczny prędkościomierz, napędzany linką, z opisu modelu nic nie wynika. Te napędy tak mają, że czasami w wyniku zużycia zaczyna skakać wskaźnik prędkości Trzeba wtedy wymienić albo linkę albo napęd linki zamontowany przy skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, W megankach chyba już nie było takowych <ok>

Te wskazówkowe też były elektroniczne na kostki podłączane.

Nijakich linek tam się ni podłącza i ich nie widać bo ich nie ma :mrgreen:

http://moto.allegro.pl/item531303610_liczn...6r_benzyna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie było linki choć wydaje mi się, że gdzieś widziałem taki schemat, ale głowy nie dam. Parę razy miałem podobnie na mechanicznym prędkościomierzu w innych samochodach i zawsze była to albo linka albo "przetwornik" na skrzyni biegów.

Tak czy siak czy to linka czy elektronika szukał bym uszkodzenia w tym elemencie.

Czujnik zliczający impulsy czy jak to się tam nazywa zamontowany na skrzyni, albo pada albo gdzieś nie ma styku. Po za tym jeszcze jest jedna opcja, bo kolega oczywiście nie raczył napisać poza R.Scenic 2000 nic więcej, że prędkość jest brana z czujnika ABS-u, a wtedy przy założeniu, że ABS działa poprawnie to uszkodzenie, będzie w przekładni/silniczku samego licznika i o ile mnie pamięć nie myli to już gdzieś widziałem manual jak to naprawić.

No teraz to już chyba wszystkie wątpliwości wyjaśniłem :->

 

w tym modelu

Chm... a ten Scenic to z 2000 roku czy ma pojemność 2000 cm3 z roku nie wiadomo jakiego?

Z tego co obserwuję to co meganka to inne ficzery ma, jedyną różnicą jest rok produkcji i to też nie do końca. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!