Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tłuczące się tylne zawieszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! problem moj polega na tym, iż tłucze sie tylne zawieszenie :-( wszystko jest w nim wymienione: amorki, łożysko w belce, silentblocki. Na nierownościach jest taki dzwiek jakby byla ciągnite przyczepka za samochodem. Po obsluchaniu skad ten nieszczesny dzwiek dochodzi, doszedlem do wniosku ze to górne mocowania amorow. mozliwe jest aby to mocowanie sie wyrobilo i sruba tlukla sie o rame??? i czy da sie gdzies dokupic sruby o troszke wiekszej srednicy przy "łbie" coby to wyrobienie zniwelowac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej megance też mi tłukło. Okazało się, że miałem urwane tłoczysko amortyzatora. Ty masz wymienione to raczej odpada. Przy wymianie amortyzatorów powinno być widać czy śruby są wyrobione. Może sama śruba się popuściła i dostał luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze to górne mocowania amorow. mozliwe jest aby to mocowanie sie wyrobilo i sruba tlukla sie

Nawet bardzo możliwe. U mnie też się wytłukły tuleje mocowania amora.

Nawet jak jechałem po sniegu to się tłukło -> wstawiłem Sachs-y i jest spokój :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

u mnie też coś sie tłucze w tylnym zawieszeniu i podejrzewam że są to tuleje tylnej belki. I mam z tego tytułu pytanie: czy wymiana jest kłopotliwa?? na równej drodze bez większych wyboi jest cicho, tylko na większych gdzie już nie ma jak przejechać bez wpadania w dziure strasznie mi coś dobija z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak byłem w serwisie to kazali mi kupić łożyska tylnej belki i tak też kupowałem.

Nikt w sklepie nie robił dziwnej miny, że nie wie o co biega tylko mi podano i było po sprawie.

Mi chodziło o łożyska, które są w tylnej belce w środku, to jak pamiętam to coś tak jak w tym zestawie naprawczym. Trochę czasu minęło jak to robiłem - przeszło 4 latka.

Wedle mnie silentblock to tuleje i przy wahaczu raczej, ale ja nie jestem mechanik.

http://www.allegro.pl/item591642377_lozysk...mken_od_ss.html

 

Przytoczę pewien cytat "Najsłabszy punkt belki skrętnej (przede wszystkim w Citroënach i Peugeotach) to łożyska igiełkowe, na których oparty jest sworzeń wahacza. Pierwsze stadium zużycia łożysk nie daje prawie żadnych objawów, które mógłby zauważyć kierowca. Po umieszczeniu auta na podnośniku można natomiast wyczuć niewielki luz na kole - i jeśli tak - to jest to już najwyższa pora na naprawę, jeśli nie chcemy wydać fortuny. Wówczas wystarczy zdemontować belkę, co zresztą nie zawsze jest konieczne, i wymienić łożyska. Dobry komplet naprawczy składający się z łożyska i uszczelniacza na jedną stronę zawieszenia kosztuje zaledwie ok. 65 zł. Tak naprawdę łożyska belki należałoby wymieniać zapobiegawczo co kilkadziesiąt tys. km, ponieważ z niewiadomych względów w większości modeli z tym zawieszeniem producent zdecydował się na użycie superdelikatnych, łatwo psujących się elementów. Jeśli nie wymienimy łożysk w porę, zepsują się sworznie wahaczy Jeśli jednak przegapiliśmy moment początkowego zużycia łożysk, ich resztki zaczynają szorować o sworzeń."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!