Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z drzwiami/ oświetlenie kabiny


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przednimi drzwiami od kierowcy. Po ich otwarciu nie zapala sie światło w kabinie i nie wyświetle sie to na głównej konsoli. Przy otwartych drzwiach przesunołem zamek śrubokrętem w pozycję zamkniętą, poczym pociagnołem za klamkę i było OK.

Czy ktoś wie w czym może być problem?

 

Mam jeszcze jeden problem związany z wymianą postojówek szczególnie z prawej strony

Jak sie do tego zabrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat, gdyż sprawa podobna. Nagne zniknęły mi światła w drzwiach na dole przy progach. Nie świeci żadne. Wcześniej świeciłły wszystkie. Myślełem że bezpiecznik. Ale wszystkie swiatła w kabinie działają: sufitiowe (przy otwarciu drzwi i przy zgaszaniu silnika) i przy lusterkach pod osłoną przecisłoneczną (jak sie je włączy). Może ktoś podpowie co się mogło stać?

 

[ Dodano: 2009-02-16, 15:19 ]

haker667 - może to pomoże:

post-1915-1234792694_thumb.jpg

post-1-1234792694_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z czujnikiem w zamku w drzwiach.Są jakieś doraźne metody aby to naprawić,ale wiem że na długo nie starcza.

 

Polecam wymienić zamek w drzwiach.I kupic z europejskiej wersji a nie z anglika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatła przy progach same zaczęły świecić (samo się naprawiło). Zaczęły świecić bezpośrednio po tym jak przejechałem na wstecznym biegu ok. 100 m. Nie ma co dochodzić o co chodziło, ale jest wszystko ok. (może komputer się ustawił) Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-03-02, 08:46 ]

Kolejne spostrzeżenie. Problem z oświetleniem drzwi przy progach pojawia się po myciu auta w myjni automatycznej. Potem (po kilku dniach) nagle wszystko zaczyna działać. Próbowałem sprawdzić czy coś mi nie przecieka. Wydaje się wszystko w porządku. Nieco to dziwne, ale trzeba się pewnie z tym pogodzić i przyczyna wyjdzie kiedytś tam przy okazji innej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

qwertx01, Nie powinny podczas jazdy. Masz opóźnienie więc wyłączają się po pewnym czasie po zamknięciu drzwi albo razem z innymi gdy uruchomisz silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowki pod nogami?? sprawdzę ale wydaje misię ze są zamknięte... tam sa jakieś czujniki świateł??

światła świecą mi się od otwarcia drzwi do jakiegoś czasu po zakończeniu jazdy i zamknięcia samochodu a wydaje mi się że powinno być jak w mojej poprzedniej reni clio po zamknięciu światła gasły po jakichś 3-5s (mowa cały czas o poświetleniu kabiny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy "zamku" schowków podłogowych czasami są czujniki powodujące zaswiecenie świateł podłogowych w drzwiach. Jezeli te czujniki są zainstalowane to po otwarciu schowka niezależnie od innego wewnętrznego oświetlenia, powodują zapalenie swiateł wewnętrznych w drzwiach ( nia powodują zapalenia innych świateł wewnętrznych ). Oprócz tego zapalaja się równocześnie gdy zapala sie lampka sufitowa i podlegają takim samym regułom jak sufitowe (np. powoli się sciemniają aż do wyłączenia, gasną nagle gdy zamkniemy drzwi centralnym z pilota lub zamków). Z reguły czujniki te są wcześniej czy później wymontowywane bo sa z nimi problemy zwłaszcza gdy jest mokro. U nie czujniki są wymontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Masz niedomknięte schowki pod nogami twoje mi lub pasażera ....

Witam

Wczoraj sprzatałem auto - gruntowne sprzatanie wiosenne- miedzy innymi odkurzałem schowki pod wycieraczkami i koło nich, po sprzątaniu położyłem dywaniki i miałem ten sam problem co inni na tym forum światełka w drzwiach świeciły mi się ciągle jak jechałem, jak stałem, a także jak zamknąłem drzwi pilotem. światełka cały czas mi się świeciły, wieczorem rozłaczyłem w garażu akumulator żeby sie nie rozładował i poszedłem szukać na forum co moze być przyczyną - no i znlazłem że jedna z przyczyn moze być nie domkniety schowek pod nagami - rano sprawdziłem i rzeczywiście był nie domkniety, jak tylko docisłem to zaraz światełka zgasły. jestem <ok> szcześliwy że jest to forum i mozna tu znaleść takie darmowe porady które zaoszczedzają nerwów i kasy. Dzieki wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wracam do tematu.Od pewnego czasu miałem problem z oświetleniem podłogowym drzwi. Raz świeciły a raz nie. Nie wiedziałem od czego to zależy. Oststnio wziąłem sie za ten temat. Co się okazało? Otóż drzwi nie miały podanego (+) z modułu. Tylko jak to zrobić aby nie rozbierać modułu. Zresztą nie wiem czy w ogóle bym coś poradził nawet gdybym rozebrał. Zanim jednak coś wymyśliłem musiałem sprawdzić czy w drzwiach przypadkiem nie ma zwarcia. Korzystając ze schematu elektrycznego (w załączeniu w 2 częściach oraz szczegółowego schematu gdzie oświetlenie jest pod poz. 1118 do 1121)odpiąłem wtyczkę (pierwsza z lewej pod kierownicą - w załączeniu wtyk PP3)aby instalacja oświetleniowa nie miała połączenia z modułem i połączyłem 12v do jednego ze świateł w drzwiach. Okazało się, że wszystkie drzwi się zaświeciły. Wiedziałem więc, że w drzwiach nie ma zwarcia. Krzystając ze szczegółowego schematu podłączeń (w załączeniu tabelka) i wiedząc z niej, że przewód 10 /13AC/ jest minusem czasowo sterowanym a przewód 9 /BPT2/ jest plusem, którego własnie nia ma, odpiąłem wtyczke z modułu przeciąłem przewód na pinie 9 (BPT2) i podłączyłem poprzez bezpiecznik z plusem instalacji przed zapłonem (np. plus z radia. Drugą część przewodu BPT2 wychodzącą z modułu zostawiłem luzem. I co? Okazało się, że wszystko działa! Po otwarciu drzwi swieci się oświetlenie w drzwiach a nawet gaśnie powoli. Czyli sukces.Przyznam, że trochę się bałem czy to zadziała. Ale wyszło.

post-1915-0-41604800-1313884142_thumb.jpg

post-1915-0-82013800-1313884149_thumb.jpg

post-1915-0-09343200-1313884159_thumb.jpg

post-1915-0-13986200-1313884174_thumb.jpg

post-1915-0-96168600-1313884182_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!