Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tips&Tricks - radio MII


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostki dla tych co posiadaja MeganeII z fabrycznym radio od '05 wzwyz. nowsze niz "tuner list".

 

radio.jpg

 

ponizej rozpiska kilku menu radio:

 

 

tone.jpg

/--<<-----------

|			   |

|- BASS  +/-9   | (sila tonow niskich)

|- TREB  +/-9   | (sila tonow wysokich)

|- BAL   +/-9   ^ (balans P/L)

|- FAD   +/-9   ^ (fader P/T)

|- LAUD ON/OFF  | (dynamiczne podbicie zekresu czestotliwosci dzwieku, "loudness")

|			   |

__>>___________/

 

 

dlugo

tone.jpg

(tryb EXPERT)

/--<<-----------

|			   |

|- AF	ON/OFF | (szukanie alternatywnych czestotliwosci radia)

|- MW	ON/OFF | (uaktywnienie zakresu srednich fal)

|- LW	ON/OFF | (uaktywnienie zakresu dlugich fal)

|- NEWS  ON/OFF ^ (zalaczenie funkcji)

|- SPEED ON/OFF ^ (predkosc podglasniania radia ze wzrostem predkosci)

|- AUX   ON/OFF | (uaktywnienie wejscia liniowego)

|			   |

__>>___________/

 

 

info.jpg

/--<<-----------

|			   |

|- TRAF  ON/OFF ^ (uaktywnienie funkcji - informacje drogowe "traffic")

|- NEWS  ON/OFF ^ (uaktywnienie funkcji - wiadomosci ")

|			   |

__>>___________/

 

 

dlugo

mode.jpg

(tryb LIST UPDATE)

radio przeszukuje pelny zakres FM i odczytuje RDS local info. po tej opoeracji radio wchodzie w src::tuner mode::list, gdzie po kolei dostepne sa (jak zaprogramowane) niemal wszystkie stacje w danym rejonie (przelaczanie pokretlem).

 

 

r1.jpg+r6.jpg (tryb diagnostyczny; przelaczanie klawiszem [iNFO])

/--<<-----------

|			   |

|- COD I410	 | (rodzaj zabezpieczenia)

|- TEST		 | (test glosnikow, 4 kanaly)

|- XXXXYYYY	 | (*)

|- 84609 BD6A   | (???, tak u mnie wyswietla)

|- T ANT 2	  | (???)

|- LOUD OFF	 | (tryb dzwieku tzw "direct source", pominiecie procesora dzwieku)

|- TU XXXX	  | (???; kolejne pozycje pojawiaja sie automatycznie co 2-3sec.)

|- CD XXXX	 |

|- CC XXXX	 ^

|- AU XXXX	 ^

|- TO XXXX	 |

|			   |

__>>___________/



* - XXXX - monitorowana fala FM dla NEWS/TRAF; YYYY jakosc odbioru >=5000 - stereo, <5000 mono

 

jesli ktos ma wiecej info co to za magiczne kody to prosze dopisac wytlumaczenia.

do wczesniejszych radii ostatni tryb dostepny jest pod klawiszami 1+6 oraz 2+5 (info w MR)

Edytowane przez DrNO
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

A ja ostatnio, grzebałem z kuzynem przy desce w jego Scorpio, wyjmowaliśmy też radio. Zaciekawiło mnie, że radio fordowskie też wyjmowane jest za pomocą czterech bolców. Kuzyn powiedział, że ma oryginalne "klucze". Przyjżałem się, wziąłem je i poszedłem do mojej MII. Klucze pasują IDEALNIE! Koszt 6zł. :D W Krakowie można je np. kupić w ABCFocus :D , tylko polecam uprzednio dowiedzieć się tel. czy są na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja wiem, czym i jak się da, jestem zapalonym majsterkowiczem i nawet gumką od majtek wymontuję silnik z auta, ale nie o to chodzi. Chciałem dać info, dla tych, co nie są tak sprawni manualnie i wolą mieć oryginalne rozwiązanie, w tym wypadku jednocześnie dość tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod ten temat, bo nie opłaca się zakładać nowego. Wymieniłem ostatnio mojego Update List obsługującego Audio na identyczny, tylko z obsługą mp3, bo miałem okazje - a to zawsze coś więcej :) No i mam takie pytanko czy jest opcja żeby nazwy mp3 pokazywały się na wyświetlaczu cały czas? Jedyne co mam to przy wciśnięciu 5 pokazuje się nazwa na 2 sekundy i znika, nawet nie zdąży się cały napis przewinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Bardzo prosze o pomoc w sprawie radia. Ja mam scenica z 2001 z oryginalnym radiem Tuner List. wygląda tak ja to przedstawione przez założyciela tematu, ale chyba jednak nie działa tak samo. Chodzi o to, że mam trnsmiter, z którego słucham sobie muzyki z karty sd lum pendrive. żeby transmiter spełniał swoja funkcję to radio musi być ustawione cały czas na tych samych falach. Niestety ustawiam sobie jakąś stację, sprawdzam fale, jest np. 88.3, transmiter gra, a za chwilę przestaje, włącz się radio i okazuje się, że stcja ta sama, ale przeskoczyło samo na całkiem inną częstotliwośc. ze schematu na samej górze wywnioskowałam, ze trzeba wyłączyc ta funkcję AF. Niestety nie wiem jak to zrobić. Próbowałam przytrzymać długo przycisk z nutką, tak jak opisuje to DrNO, ale nic się nie dzieje. Radio reaguje tylko na krótkie przycisnięcie. Co mam zrobić, żeby fale mi się nie zmieniały i żebym mogła normalnie korzystać z transmitera? bardzo prosze o odpowiedź, bo juz nie wytrzymam z ciągłym nagrywaniem płyt, które się szybko nudzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna_88-88, ustaw żądaną stację i przytrzymaj przycisk (1-6), na którym ma być zapamiętana częstotliwość transmitera. Trzymasz jakieś 2-3 sek, usłyszysz dźwięk i tyle, to powinno wystarczyć.

Żeby wyłączyć AF (moim zdaniem to nie jest przyczyna) należy przytrzymać jeden z czterech przycisków joystika po prawej stronie - nie pamiętam który, wtedy wchodzisz w ustawienia i ustawiasz AF w pozycję off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiedziałam, DrNO opisał mój problem i rozwiązanie do radia z 2005r. wzwyż. Ja nie wiedziałam właśnie, który przycisk mam przytrzymać w swoim, które wygląda tak samo, ale jest z 2001r. i nie działają triki z Megane II. okazało sie, ze to nie przycisk z nutką, tylko SRC. Potem juz wszystko tak jak opisał DrNo. Pomogli mi na innym forum. Ale dzięki za odpowiedź.

 

Co do przycisku 1-6, to to jest przecież tylko zapisywanie danej stacji i nie ma nic wspólnego z problemem zmiany częstotliwości. Mi chodziło o uzyskanie dostępu do funkcji AF i zmiany na OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przycisku 1-6, to to jest przecież tylko zapisywanie danej stacji i nie ma nic wspólnego z problemem zmiany częstotliwości. Mi chodziło o uzyskanie dostępu do funkcji AF i zmiany na OFF.

 

Ma i to dużo. Po prostu zapisałabyś sobie w pamięci radia częstotliwość na jakiej nadaje twój transmiter.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!