Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Bzyczenie" spod deski rozdzielcze


mheavydrum

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę od nowości Grand Scenikiem 1,5 dCi z 2004 r. (aktualny przebieg 51 tys. km). Od około pół roku mam drobny problem: spod deski rozdzielczej dochodzi dziwny dźwięk - jakby "bzyczenie" - jakby coś nie stykało w instalacji elektrycznej itp. Występuje to od razu po odpaleniu silnika i jest słyszalne z przerwami na postoju jak i w czasie jazdy czyli nie jest to związane z odkręceniem się czegoś bo wtedy byłoby słychać tylko w czasie jazdy (np. na dziurach). Znajomy mechanik powiedział że to nic groźnego i można z tym jeździć ale nie był w stanie stwierdzić co to jest. Powiedział że trzeba by rozebrać całą deskę rozdzielczą, a ja się tego boję bo mogłyby powstać prawdziwe problemy przy których to "bzyczenie" to mały pikuś. Może ktoś miał takie objawy i poradził sobie z tym ?

Poza tym stwierdzam że Scenic to super autko i następny w moim garażu będzie za jakiś czas Scenic III, który już w marcu będzie pokazany na wystawie w Genewie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj sie zidentyfikować dokładniej skąd ten dzwięk pochodzi. Możliwe że chodzi o przetwornice napięcia do wyświetlacza. One lubią padać zwlaszcza w tym roczniku który posiadasz. Koszt gdybyś chciał posłużyć sie servisem o którym ktoś już pisał w sprawie naprawy deski rozdzielczej (konkretnie zgaszonego wyświetlacza) może wynieść nawet 500zl. Usterka na tym etapie może być banalna i tania do usunięcia. Ktoś nawet pisał o wtyczce i zimnym lucie. Na pewno nie zostawiłbym tego tak jak ty że może sobie bzyczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klimatronika ale czy to ma coś wspólnego z lusterkami ? Dźwięk wyraźnie jest słyszalny spod deski rozdzielczej i raczej nie jest to uszkodzenie mechaniczne bo słychać to też na postoju. Ale z tą przetwornicą to mogłoby pasować bo słychać, że to raczej coś ze stykiem czyli awaria elektroniki. Zimny lut ? Bardzo prawdopodobne. Tylko jak się tam dostać ? Pewnie trzeba wybebeszyć całą deskę rozdzielczą. Tego się boję.

Do serwisu zaś auta nie dam za żadną cenę. Na gwarancji musiałem jeździć tam na przeglądy i to był prawdziwy dramat. Zawsze musiałem wracać z reklamacją - a to czegoś nie dokręcili albo w ogóle nie przykręcili jak np. osłony pod silnikiem, którą "zapomnieli" przykręcić i leżała sobie w serwisie. Pewnie jakiś pracownik jej nie miał przy swojej Reni i chciał "pozyskać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klimatronika ale czy to ma coś wspólnego z lusterkami
właśnie w klimatroniku przy lusterku wewnętrznym jest czujnik temperatury który potrafi wydawac takie dżwięki.Dlatego Lewy, się pytał. :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Scenicu I phII też ewidentnie bzyczało spod deski i dałbym sobie rękę uciąć że to pod deską bzyczy. Teraz bym był bez ręki :oops:

Szukaj małej turbinki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tą przetwornicą to mogłoby pasować bo słychać, że to raczej coś ze stykiem czyli awaria elektroniki. Zimny lut ? Bardzo prawdopodobne. Tylko jak się tam dostać ? Pewnie trzeba wybebeszyć całą deskę rozdzielczą. Tego się boję.

 

Nie musisz calej deski wybebeszac tylko zdejmij ten daszek co jest nad wyświetlaczem (zegarami) i posłuchaj skąd - może odgłos sie nasili. Tam są wkręty którymi jest wyśietlacz mocowany wiec mozesz odkręcić go i poogladać podociskać wtyczki, ew. jak już będziesz na tym etapie kup w sprayu KONTANT do złączek i popsikaj i poczekaj aż wyparuje. Z tym ze chyba lepiej to robić na odłączonym aku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziękuję. Znalazłem opis na forum i nawet zdjęcia.

 

[ Dodano: 2009-02-21, 08:32 ]

Czujnik wymontowany, oczyszczony, silniczek nasmarowany. Jest ciszej, chociaż nie idealnie. Tylko plastiki po ponownym montażu (nic nie ułamałem) już trzymają się byle jak. Niestety Francuzi się nie postarali. Plastiki są miernej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!