Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprężarka klimatyzacji- uszkodzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem, że na sprężarce od klimy pojawiła się zielona substancja, podejrzewam, że rozszczelniła się sprężarka, a ten zielony płyn to olej. Co za tym idzie klimatyzacja nie działa :/ . Ma ktoś jakiś pomysł, jak można się pozbyć tego wycieku lub ewentualnie poleci mi warsztat w Łodzi co się kima zajmuje, zrobi to w rozsądnej cenie i porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to raczej nic nie zrobisz! musisz pojechać do jakiegoś warsztatu (tyle że w Łodzi to akurat żadnego nie znam) tam powinni podpiąć Ci cały układ do maszyny napelniającej klime, która w trakcie procesu wymiany czynnika r134a robi podciśnieniowy test szczelności jak się okaże,że masz wyciek to powinni do układu podać taki specyfik świecący w promieniach UV ewentualnie napełniają instalację azotem(tylko takim z butli bo azot musi być czysty) no i powiedzą gdzie masz ten ewentualny wyciek! Choć mi to sie wydaje że raczej olej z klimatyzacji to to nie jest bo jes tam go naprawde niewiele dosłownie kilka gram wię może to caś innego. Acha i przed wizytą w serwisie śilnik musi pracować chwile żeby w komorze silnika było cieplo bo poniżej 18 stopni kimatyzacia nie działa a przynajmniej nie tak jak powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, ze nie wiem co to jest, w każdym razie była to zielona maź, jak wcisnąłem śrubokrętem zaworek od gazu, to gaz psiknął, pozostawiając na śrubokręcie zielony osad.. hmm. jak się napełnia klimę to dodaje się jakiś barwnik do tego wszystkiego? powiem szczerze, ze jestem w szoku, bo sprężarka jest mokra, a gaz w układzie jeszcze jest?!?! nie wiem jak to możliwe ... w każdym razie klima się już nie włącza. będę musiał chyba poszukać jakiś serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się napełnia klimę to dodaje się jakiś barwnik to tego wszystkiego?

Tak, dodaje się olej niskotemperaturowy, który smaruje cały układ oraz dodaje się kontrast o kolorze jaskrawozielonym w celu wykrycie nieszczelności.

Jak jest wyciek, to po oświetleniu lampą UV widać gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

To ja już po naprawie klimy <ok> Może komuś się przyda ta informacja. Bylem w firmie laser-sinex, okazało się, że mój kompresor nie nadaje się do regeneracji, więc musiałem nabyć drugi zregenerowany (i tu już mniej optymistycznie) koszt to 790zl + płukanie układu i nabicie 200zl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!