Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam . czy jest mozliwe ze mi czynnik uciekl po 2 latach ??bo ostatnio wciskam AC i nie ma reakcji ,podjechalem do machanika i sprawdzil ze w ukladzie jest 0 , i jeszcze jedno czy sprezarka przez to ze nie ma czynnika sie nie wlaczy ?? bo u mnie sie nie wlacza .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że i tak co dwa lata zalecany jest przegląd całego układu łączenie ze spuszczeniem i nabiciem od nowa całego układu a co za tym idzie ponownego dodania specjalnego smaru do niskich temp. i barwnika coby było widać ewentualne wycieki.

Nie wspomnę o sprawie tak oczywistej (może nie dla wszystkich), że układ klimy należy załączać przynajmniej raz na miesiąc :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie klimatronic, ale teraz przy lepszej pogodzie widze, że AC pokazuje się na wyświetlaczu ale powietrze wydmuchiwane jest cieplejsze niż na zewnątrz auta.

Czy jeżeli nie ma płynu to bedzie się pokazywał znaczek AC?

Jak rozpoznać czy sprężarka się włącza czy nie?

Czy się orientujecie ile może kosztować nabicie klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie klimatronic, ale teraz przy lepszej pogodzie widze, że AC pokazuje się na wyświetlaczu ale powietrze wydmuchiwane jest cieplejsze niż na zewnątrz auta.

normalne, klimatronic ma za zadanie utrzymywać wybraną temperaturę a nie tylko biernie dmuchać zimne powietrze.

Czy jeżeli nie ma płynu to bedzie się pokazywał znaczek AC?

Jak rozpoznać czy sprężarka się włącza czy nie?

włączeniu sprężarki towarzyszy chwilowy wzrost obrotów, czasem kliknięcie oraz włącza się na stałe wentylator chłodnicy

Czy się orientujecie ile może kosztować nabicie klimatyzacji?

w profesjonalne firmie od układów klimatyzacji 250-300 zł (pełen przegląd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius dzięki za wyjaśnienia, ale jeżeli chodzi o temperature powietrza z nawiewu to jak nastawie 19 czy 15 stopni to nawiew w każdym przypadku jest niezbyt zimny. :cry:

 

Pytanie dodatkowe, czy samodzielnie można sprawdzić czy jest płyn w układzie klimatyzacji?

:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!