Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jak byłem w ASO i mówiłem, że chcę nabić klimę to mechanik powiedział mi, że gdy jest spory ubytek czynnika chłodzącego to komp. powinien o tym fakcie poinformować. Czy przypadkiem nie fantazjował :). Dla świętego spokoju i tak pojechałem do innego warsztatu i uzupełniłem płyn chłodzący (150 ml). Zapłaciłem 65,- (50,- za usługę i 15 za czynnik). Ów mechanik bardzo narzekał, że Francuzi przewidzieli tylko jeden zawór do spuszczania i napełniania czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla świętego spokoju i tak pojechałem do innego warsztatu i uzupełniłem płyn chłodzący (150 ml). Zapłaciłem 65,- (50,- za usługę i 15 za czynnik). Ów mechanik bardzo narzekał, że Francuzi przewidzieli tylko jeden zawór do spuszczania i napełniania czynnika.

 

mi gosc z seriwsu klimy spuscil i napelnil od nowa (750ml bodajze calosc wchodzi), dodajac podwojna dawke oleju (podobno przewidziane jest 7 a dal 15ml) bo sprezarka troszke halasowala, teraz chodzi i chlodzi ok...

cena u mnie 150zł od razu z odgrzybianiem... (czyli full serwis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MII do klimy wrzucono 700g czynika plus olej.

 

Najdokładniejszą metodą sprawdzenia szczelności jest opróżniewnie układu, nabicie go azotem i sprawdzenie pod ciśnieniem (wyższe od standardowego). Niektórzy spece od klimy bardzo nie lubią tego barwnika o którym piszecie powyżej. Twierdzą wręcz że jest on szkodliwy dla układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne ponieważ tu: ftp://renault:[email protected]/Manuale/Megane Megane II schematy.zip napisane jest, że niezależnie od silnika do układu klimy wchodzi 550g czynnika + olej. Miej więcej do tej wartości dobito mi w zeszłym roku. Po waszych wypowiedziach myślałem, że mechanik popełnił jakiś błąd, teraz jednak myślę, że mam tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację do układu wchodzi ok. 700g, z tego 550g±30g gazu R134a oraz 150 cm3 oleju do uzupełnienia PAG SP10 (źródło - MeganeII schematy). Nie wiem jaką procedurę stosują spece od klimy ale mam nadzieję, że podobną?

Wyczytałem jeszcze jak sprawdzić skuteczność działania systemu:

- po uruchomieniu funkcji "klimatyzacji" lub bezpośredniego zasilania sprężarki, włączyć najniższą, możliwą do ustawienia temperaturę;

- skierować strumień powietrza do bocznego nawiewu (zamknąć wszystkie pozostałe nawiewy);

- ustawić max prędkość nadmuchu;

- sprawdzić działanie funkcji recyrkulacji powietrza (czytaj: włącz obieg zamknięty)

Temperatura u wylotu nawiewu powinna wynosić poniżej 10°C przez ok. 1 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie po 2 latach od nabicia sprezarka nie chce sie zalaczac, momentami zalaczy troche schlodzi i sie wylacza. Jak silnik się nagrzeje to sprzezarka juz sie nie wlaczy. Mam nadzieje, ze przyczyna jest stan czynnika ale niepokoi mnie fakt, ze zwiazane jest to z temperatura cieczy w ukladzie chlodzenia.

 

Dzisiaj bylo dosyc goraco i o dziwo klima chlodzila, moze nie tak mocno ale dzialala :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!