Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Tarcz + klocki hamulcowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj. Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ABS. Podobno to jakaś holenderska firma. Używa któryś z was tarcz tej firmy? Możecie coś powiedzieć o jakości ich produktów, bo ceny mają dość przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chcę kupić komplet tarcz i klocków hamulcowych na allegro do mojej Megane, ale skąd mam wiedzieć jakie? Na aukcjach zawsze wypisane są praktycznie wszystkie modele a mimo tego tarcze oferowane różnią się średnicą i szerokością... Mój samochód to, Renault megane '98 po phII (lifting) 1.6 8V

pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz majster...sam się dziwiłem bo wszem i wobec wiadomo że liftin wszedł w 99 roku. No ale mówię jak najbardziej poważnie. Mam taką przejściówkę, bo paka z zewnątrz jest nowa a środek stary. ORYGINAŁ!!! książka serwisowa dokumenty itp. Jak cię ciekawi to na forum umieściłem fotkę w galerii. Dobra, mniejsza z tym... co z tarczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault megane '98 po phII (lifting) 1.6 8V
Nie było ph2 z silnikiem 1.6 8v, pewnie masz auto po dzwonie z nowym przodem dołożonym. Stąd też tarcze masz pewnie 238mm

 

ps. Na zdjęciu widać, że listwy boczne i lusterka są od ph1. Daj więcej zdjęć to powiemy Ci co jeszcze masz od ph1. (pewnie całe auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było ph2 z silnikiem 1.6 8v
no to chyba mało wiesz, bo ja się raz spotkałem z takim modelem w ogłoszeniu, idento był. Po prostu musiała wyjść taka przejściówka. Gdyby było tak jak mówisz to lampy tylnie miałbym stare, bo ph2 nie pasują do ph1. Z resztą nie ma co gdybać, to jest mało istotne. Jak pomierzę tarcze, to napiszę dla ciekawskich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie denerwuj się Uffo ;p

 

prawda - była wersja meganek przejściowa - ale jej nie ma nawet w katalogach. coś w stylu - mamy już lifting, ale silniki nam zostały. Niepokojące jest to, że masz ją z rocznika '98. Ja mam taki przypadek, ale moja jest z końca '99. Ale teoretycznie w granicach tolerancji.

Tylne światła to nie najlepszy benchmark bo łatwo jest je zamienić. Łatwiej poznać po detalach z wnętrza już. ;p Choć wcale nie ma pewności. :mrgreen:

 

Żeby sprawdzić czy nie bita i jakie części się potrzebuje to najlepiej udać się do ASO. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!