Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 rozrząd,co wymienić?


magic.255

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę o rady. Kupiłem meganke 2 ''żelazko'' 2003 rok 1.9Dci 120Km. Przebieg 71 tys. Na 99% licznik nie był cofany. Pytanie moje brzmi:

- czy trzeba już wymienić pasek rozrządu i rolkę napinacza?

- czy od razu przy wymianie paska rozrządu trzeba wymienić pompę wodną, jeśli nie to po ilu przejechanych kilometrach się ją wymienia?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku coś nie halo - masz MII z 2003 roku to jest faza I.

Dużo było napisane o zmianie rozrządu - zmieniasz komplet po 5 latach lub po 90tkm. Zależy co szybciej nastąpi. Niektórzy wymieniają po 120tkm i też dobrze - jeśli dojedzie do tych km ale za to jaki dreszczyk emocji bezcenne :oops: . Jeśli robisz rozrząd to po co bawić się dwa razy. Raczej nie zaoszczędzisz a nóż widelec stara zacznie ciec za 2tkm i ponowne grzebanie. Chyba że to lubisz. To tyle od laika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam ten sam dylemat co u kolegi...

Dane megi macie obok i to samo pytanie. do 90tys km nie dobiłem ale upłynelo już6lat czy zatem konieczna jest wymiana całego kompletu rozrzadu?

Koszta paska rozrzadu to ok 85zl, pozostalłych części nie znam i nie wiem. Wiem, że lepiej dmuchać na zimne ale w tym wypadku wiaże się to z kosztami. czy są to na tyle awaryjne części aby 'już je wymieniac?

Domyślam się, że najbadziej newralgiczną częscią jest tu pasek którego zerwanie może spowodowac uszkodzenia mechaniczne pozostałych części... wiec może zacząć od wymiany tylko jego? <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detomasso, o czym Ty wogóle piszesz?

Chcesz wymienic teraz sam pasek a za powiedzmy 2 lata osprzęt do paska??? :evil:

upłynelo już6lat czy zatem konieczna jest wymiana całego kompletu rozrzadu?
Tak,konieczna jest wymiana CAŁEGO KOMPLETU ROZRZĄDU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja pozwolę się dołączyć jeszcze z dodatkowymi pytaniami:

1. Gdzie w Warszawie, można bezpiecznie i fachowo (nie ASO) wymienić komplet rozrządu do Megane II 2004r (F9Q) 1,9dci 120KM ?

2. Co wchodzi w tzw. komplet (pasek rozrządu, rolka napinacza, pompa wody - coś jeszcze) ?

3. Jaki jest orientacyjny koszt wymiany (robocizny) oraz części ?

4. Czy lepiej kupić części i udać się z nimi do warsztatu, czy może powierzyć im całość usługi ?

5. Czy ktoś zna symbole części lub sprawdzone odpowiedniki, pasujące do wskazanego modelu Megane ?

5. Jak długo może trwać taka operacja ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. poszukaj w dziale serwisy > mazowieckie

ad 4. zależy od serwisu, ale kupując samemu, jeśli jesteś pewien, że dobre rzeczy kupujesz, jest chyba lepiej, masz rachunki za każdą rzecz, serwis krócej trwa, wiesz co masz wsadzone do autka.

ad 5. nr i $ części oryginalnych:

pasek - 82 00 542 743 - 298zł

napinasz paska - 82 00 709 719 - 294zł

pompa - 77 01 474 435 - 347zł

dane z najnowszego dialogysa (dostepny niedługo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

Właśnie żona mi zakomunikowała po powrocie z serwisu ASO, że nadchodzi czas najwyższy na wymianę rozrządu. Samochodzikowi stuknie 5 lat w czerwcu, przejechane 40tys. km, serwisowany od A-Z w ASO. Poza drobnymi usterkami elektrycznymi nie było problemów. Czytając na forum wypowiedzi dotyczące cen podzespołów i robocizny aż nie chce mi się wierzyć, że wyliczyli żonie 1.2 tys.zł za całość, i zapowiedzieli jeszcze 10% rabatu. Możliwe ? Obawiam się ,że w "praniu" wyjdzie co dodatkowo trzeba będzie wymienić.

Ma ktoś sprawdzony serwis w Lublinie, godny polecenia ?

Nie wiem ,czy już nie czas najwyższy podziękować ASO za "opiekę" :D

W poprzednich latach , wydaje mi się ,że było w ASO wiosna /lato jakaś promocja 30-40% na wymianę rozrządu, w tym roku chyba można zapomnieć.

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!