Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Połączono z istniejącym tematem.

 

Witam, dopiero co zakupiłem renaulta scenica. Chce w nim wymienić olej.

Jaki olej preferujecie do tego auta. Renault scenic II Dci 1.5.

 

Kolego Konrad566723 proponuję zapoznać się z regulaminem zaakceptowanym podczas rejestracji na forum i stosować się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję zawsze i w każdym aucie - to co dyktuje/zaleca producent. Nigdy nie kombinuję, bo po co?. I wierzę - może taka naiwność - że to co zostało zaprojektowane dla danego silnika jest najlepsze.

Weźmy choćby taki olej "Elf Evolution 900 5W30" ile ich jest rodzai - niby każdy to Evolution, każdy 5W30 i symbol "900" - ale nie do każdego silnika jak widać.

http://www.elf.com.pl/benzyna.php

Z nudów i z chęci zmarnowania kasy na badanie - chyba tego nie wymyślali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam - chciałem się podłączyć pod dyskusję. Mam MIII 1.5 dci 90KM. Dzisiaj wlałem ELF Evolution FE FULL TECH 5W30. Przed wymianą z ciekawości zadzwoniłem do ASO zapytać jaki olej zaleca producent. Powiedziano mi (po kodzie VIN), że ELF 5W40. W serwisie, w którym wymieniano mi olej mechanik stwierdził, że przy filtrze cząstek stałych (a taki rzekomo posiadam) leje się olej 5W30. W konfiguratorze na stronie oficjalnej ELF'a również piszą to samo.I bądź tu mądry - kogo słuchać...? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączę się pod temat, mianowicie zamierzam się do wymiany oleju, dodam iż nie mam pojęcia jaki był wcześniej wlewany olej, przebieg 180tyś, a tak na uwadze zaważyłem iż po przejechaniu 2tyś km ubyło mi kilka setek z bagnetu, czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym aucie jakie miałem bez względu na przebiegi itp., jeśli tylko zalecane normy na to pozwalały to lałem Liqui Moly Synthoil High Tech 5w40. Jest to pełny syntetyk, a nie jakaś technologia syntetyczna jak większość olei "niby syntetycznych". Teraz Scenica też tym zalałem, stosując wcześniej płukankę również firmy LM z serii Pro-Line. Zobaczymy jak to się będzie sprawować po śmignięciu 1-2 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz polecam lanie oleju syntetycznego do silników dci.

renault sam wygenerował sobie problem zalecając do Megane 2 olej półsyntetyczny.

W megane 3 już zalecają syntetyczny i problemy z panewkami co się obracały się skończyły.

 

Ja leję syntetyk , a jaki? Taki jaki jest akurat na promocji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!