Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Pytając czy coś się stanie, jak mniemam masz na myśli czy zniszczysz silnik. No nie, a jaki olej do tej pory lałeś, jaki masz w specyfikacji, manualu? Pol czy pełny nie zniszczy, ale mocne odejście od gęstości rekomendowanej, fabrycznej już może Ci narobić biedy. Najważniejsze pytanie czy Twoja Renia ma fap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie

Wracając do tematu wyższości olejów low saps nad mid saps to ASO Renault w Poznaniu każe sobie słono placić za tą jakość:

Koszt tylko wymiany oleju i filtra oleju:

Robocizna 188,19.

Olej solaris elf 5w30 koszt 81,18 za litr. Razy 4,5 litra 365,31.

Filtr oleju 59,04.

Podkładka korka spustowego 8,52,

Razem 621,06.

Jak za darmo prawda?

Edytowane przez gres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Wracając do tematu wyższości olejów low saps nad mid saps to ASO Renault w Poznaniu każe sobie słono placić za tą jakość:

Koszt tylko wymiany oleju i filtra oleju:

Robocizna 188,19.

Olej solaris elf 5w30 koszt 81,18 za litr. Razy 4,5 litra 365,31.

Filtr oleju 59,04.

Podkładka korka spustowego 8,52,

Razem 621,06.

Jak za darmo prawda?

Zestaw oryginalny za 145zł

W ASO są złodzieje, tak jak z ZUSem i US-przekraczam ich progi tylko kiedy nie mam wyjścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z dobraniem oleju do mojej Meganki 1,5 dci.

Według dowodu rejestracyjnego silnik ma 60 kW, ale rok produkcji to 2006.

Zamierzam kupić olej MOTUL. Na stronie MOTULa przy dobieraniu właściwego oleju są tylko dwie opcje:

1) Mégane II 1.5 dCi (60 kW / 80 WP), C84 / B84 / L84 / K84 (2003 - 2005) - wskazany olej to - 8100 X-CESS 5W40

2) Mégane II 1.5 dCi (63 kW / 85 WP) DPF, C84 / B84 / L84 / K84 (2005 - 2008) - 8100 X-CLEAN 5W30

Żadna nie odpowiada mojemu Renault. Bo silnik wg dow. rej. 60 kW, a rok produkcji 2006. Nie wiem, czy mój silnik ma FAP. Wcześniej w wątku było, że X-CLEAN można śmiało lać do dwóch rodzajów silników. Odwrotnie - NIE. A co z tym 5W30? Do tej pory miałem Havoline 5W40.

Może po prostu wybrać 8100 X-CLEAN 5W40?

Proszę o radę, który olej wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto nie ma FAPa, to wystarczy olej wg. specyfikacji RN710.

Motul nie ma żadnych super właściwości, za to dobry marketing i cenę.

Lepkość, TBN, temperatura płynięcia etc. w 8100 X-CESS 5W40 jest praktycznie identyczna jak Elf 900 NF.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajechałem do serwisu Renault i powiedzieli mi, że nie mam DPF. Ponadto, że teraz leją do wszystkich 5W30. Gdybym u nich zmieniał, to taki bym dostał.

W końcu więc kupiłem ... 8100 X-CLEAN 5W30 w tej samej cenie, co X-CESS. Zarówno w sklepie (filters.com), jak i mechanik , który wymieniał olej stwierdzili, że XCLEAN nie zaszkodzi i że jest lepszy niż X-CESS. Mechanik ponadto chwalił MOTUL i raczej z praktyki, a nie z marketingu. Ale zobaczymy w praniu. A propos, mechanik stwierdził, że mogę teraz zmienić za 15 tys. km. Co Forumowicze na to?

Dziekuję przedmówcom za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierarka rodzaju oleju na stronie Motula do aut bez DPFa rekomenduje oleje full saps. Tak samo zresztą jak do silników benzynowych. No co jak co ale prędzej wziąłbym pod uwagę to co rekomenduje Motul, a nie mechanik z zaprzyjaźnionego serwisu bez względu na to, jak dobre zdanie miałbym o nim ;) Tak więc do auta bez DPFa brałbym x-cessa tudzież x-maxa zamiast x-cleana. Do benzyny/lpg tak samo zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!