Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej 1,5 dci?


20

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy lepiej wymieniać olej :) Mam renault 2003 1,5 dci... nie robie wymaganego przebiegu, ale wymieniam olej raz do roku. Zawsze wymieniałem na lato bo wiadomo ,w lecie wyjeżdża się na wakacje. Ale słyszałem, że lepiej jest na zimę bo przecież silnik wtedy wolniej sie grzeje niskie temperatury itd :roll: A wy co o tym sądzicie, jak wy wymieniacie :)

 

Tak właśnie, zapomniałem dodać że do tej pory jeździłem na ELF EXCELLIUM LDX 5W40 pełny syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że lepiej na lato, bo olej przede wszystkim oprócz smarowania ma odbierać ciepło od całego silnika i kiedy jest nowszy robi to lepiej, a latem łatwiej doprowadzić do przegrzania niektóre elementy ze względu na gorsze chodzenie (wyższa temp otoczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że lepiej na lato
bronius, ale on ma CDI a z Twojego postu wynika że mało wiesz o nowoczesnych dieslach (turbo, mróz, chłodnica oleju i takie tam). Po za tym to ślepy zaułek ponieważ jestem przekonany że ma zalany syntetykiem a to bardzo dobre oleje i wytrzymałe na proces starzenia tym bardziej że przebiegów nie osiąga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie ma regóły czy zima czy lato syntetyk jest robiny w takiej technologi ze nie masz co sie obawiac wymieniaj raz do roku a jaki przebieg robisz tzn nie pełny???

mam nadzieje ze nie 25000 bo to za duzo nawt na syntetyk mimo ze tak pisze w ksiazce co 30000 tyś

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to vivaldi wytłumacz to nam wszystkim...
nawet piwa nie ma to co sie bede wysilał :-) Ci co choć raz w zyciu mieli przynajmniej turbodiesla wiedzą jak ważnym czynnikiem jest olej, jego gęstość i jakość. Ci co nie wiedzą niech wybiórczo sie podszkolą skoro taaaacy szpecjaliści od CDI - DCI - IDC - ICD - ITD.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma kolejnego turbo diesla, więc i takimi autami jeżdzę (Volvo v40 1,9 tdi, rover 75 2.0 dtci, mondeo 2.0 tdci, focus 1.8 tdci) i mam pojęcie jak to chodzi, nawet sporo tymi autami przejechałem, więc vivaldi bez aluzji do mojej osoby :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!