Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

żarzące sie kontrolki w desce rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem Megane II kombi 2003r DCI

Mam pytanie czy miał ktoś taki przypadek że jak są włączone światła mijania to żarzy się kontrolka tylnego przeciwmgielnego, a gdy zaciągnę hamulec ręczny i pojawi się kontrolka od ręcznego to ta od p mgielnego przygasa ale nie do końca. A druga sprawa to gdy wyświetla mi się kontrolka rezerwy paliwa to w tym czasie żarzy mi się kontrolka akumulatora. czy wie ktoś co może być tego przyczyną i jak ją wyeliminować bo powiem że bardzo mnie to wkurza podczas jazdy. :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masy, masy i jeszcze raz masy. Stary problem w megane.

Ja bym oddał komuś kto już poprawiał styki na przewodach mas w megane.

Generalnie problem polega na tym ze z powodu niekontaktowania masy jakiegos obwodu tworzą się "większe" obwody - prąd płynie przez więcej niż 1 obwód i dzieją się szopki w kontrolkach. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam wszystkich użytkowników renówek!

Mam taki sam problem jak autor postu. Żarzy mi się kontrolka przeciwmgielnych jak włączam światła mijania. Jak zaciągam ręczny to delikatnie blednie ale nadal świeci. Dodatkowo delikatnie żarzy się kontrolka abs. Wszystkie światła działają bez zarzutu, masy w lampach sprawdziłem żarówką dodatkową, nigdzie nie ma śniedzi, styki w lampach przeczyszczone. Poradźcie co jeszcze sprawdzić. Dzięki z góry.

 

Dodano: 24 lut 2017 - 14:27

Jacek czy mógłbyś odpisać czy rozwiązałeś usterkę i co było przyczyną? Może ma ktoś jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pewien czas mam tak samo, (żarzą mi się niektóre kontrolki - przeważnie od ABS) najczęściej w zimie. Później to przechodzi, aby po paru miesiącach czasami się znowu pojawić. Po pewnym czasie zlekceważyłem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Podmieniłem dzisiaj licznik na inny używany kupiony na aukcji. Niestety nie reaguje, jedyne co świeci to czerwona dioda na dole pomiędzy Stop i Service. Czy licznik trzeba jakoś adaptować czy kodować, dodam że zakupiłem z takimi samymi numerami jak mój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba adoptować, nawet jak byś kupił o innych numerach to podstawowe funkcje jak np kontrolki, podświetlenie działa tak samo (nawet z anglika). Co było powodem zmiany licznika? Jeżeli nie działał i teraz "nowy" też nie działa, to może jednak coś z instalacją nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek stary działa tylko kontrolki się żarzą, tak jak wcześniej napisałem. Zakupiłem inny i nic nie rusza, myć może gościu sprzedał trefny licznik. Dzwoniłem dzisiaj do niego i zarzeka się że jest dobry tylko trzeba go zakodować. Dlatego chciałem was zapytać, czy to prawda, czy coś kręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznika do megane II na pewno nie trzeba kodować. Niedawno kupiłem licznik od anglika (całkiem inny nr i z innego modelu i innego silnika) za 10zł na części i podłączałem dla sprawdzenia zamiast swojego. Jechać nie jechałem więc nie sprawdzałem np. prędkościomierza. Ale mogę kategorycznie stwierdzić, że takie rzeczy jak podświetlenie czy kontrolki świateł poduszek itp. działały na 100%.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!