Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria elektrycznej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam! Tydzień temu zakupiona Megane II z niedziałającymi szybami. Główny bezpiecznik cały czas się przepalał. U poprzedniego własiciela doszło do spalenia LT modułu podnoszenia szyby z kostką(dosłownie wszytko zwęglone). Po wymianie LT zaczął działać lecz pozostałe szyby nie. Bezpieczniki ok, przekaźnik obok też, silniki działają. Z teog co zauważyłem problem jest z zasilaniem, LT na przełączniku ma 4 kable plusowe i jeden minusowy natomiast w pozostałych drzwiach przy włącznikach dochodzi tylko jeden +, reszta kabli jest martwa. Przejrzałem złącza r2 i wszystko jest ok. Obwód z przełączników dochodzi do złącza. CDP+ nie wykryła żadnych blędów Co jeszcze mogę sprawdzić? Czy w przypadku uszkodzonego modułu nie będzie zasilania w przełączniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam chcialbym przedstawic nastepujacy problem otoz wczoraj podczas jazdy zjechala mi lewa tylna szyba. Nie moglem za nic w swiecie jej podniesc po kilku probach w koncu sie udalo myslalem ze to po problemie ale za chwile stalo sie to samo. Nie moglem jej podniesc ani sterownikiem z tylu ani tez tym od kierowcy. Dodatkowo kiedy proboje podniesc to wlacza i wylacza mi sie blokada dla dzieci przed otwieraniem drzwi czym to moze byc spowodowane. dodam ze styki czyscilem. Aktualnie mam powypinane kostki z tylu przy sterowniku i od strony kierowcy tez ponadto wyjalem bezpiecznik zeby sie nie otwierala :D:D Nie wiem czy zrozumiale to opisalem ale z gory dzieki za wyrozumiałosc i licze na szybka odpowiedz ;)

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki, interpunkcja

5.7 - logika wypowiedzi - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz gdzieś zwarcie. Moim zdaniem na wiązce przy drzwiach albo siłownik już nie daje rady i przeciąża układ. Rozebrać, podłączyć zasilanie bezpośrednio do kostki i jak działa poprawnie to szukać przetarć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lepiej samemu tego szukac czy oddac to w rece mechanika-elektryka? Bo kurcze przod dziala normalnie a przed wyjeciem bezpiecznikow i wypiecia kostek zarowna lewa szyba jak i prawa z tylu nie kontaktuje na nic ;)

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki, interpunkcja

5.7 - logika wypowiedzi

Kolego, zaakceptowałeś regulamin o proszę się do niego stosować. Na forum używamy polskich znaków. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogą być to pierwsze objawy zaśniedziałego złącza pod fotelem kierowcy (duże 52 pinowe złącze R2). U mnie, kiedy zaczęły się problemy z tylnymi szybami, okazało się, że ich powodem było to złącze pod fotelem. Proponowałbym również tam zaglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, trafiło i mnie.

Nie działa przednia szyba kierowcy, MEgane II phII handsfree, 2007.

Przy silniku nie słychać żadnego cykania. Dodam tylko, że jeszcze 2 tygodnie temu zdarzało się że szyba przestała działać po czym po zgaszeniu/otwarciu drzwi/odpaleniu działała ponownie.

 

Odpiąłem wtyczkę przy zawiasach, psiknąłem kontaktem - bez zmian.

Teraz wyciągnąłem moduł przełączników z drzwi kierowcy i proszę o informacje, które piny zewrzeć aby sprawdzić czy na krótko szyba będzie działać. Nie chciałbym ściągać tapicerki zanim nie upewnię się, że przełącznik nie jest uszkodzony.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez sojek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 1 - podnoszenie szyby

pin 2 - opuszczanie szyby

A w którym jest prąd, że tak niefachowo spytam? Bo rozumiem, że zwieram opuszczanie z jakimś prądem... czyli na którymś z pozostałych pinów jest +12 po stacyjce. Chyba, że z masą to wtedy mnie oświećcie.

Przepraszam za moją niewiedzę ale ja nie z tej branży, ogarniam tylko prądy w napojach wyskokowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. To co podałem, dotyczy modułu silnika. Teraz doczytałem jeszcze raz, że ma to być moduł przełączników na panelu kierowcy, a więc tak:

kostka biała - pin 4 (opuszczanie szyby)

kostka czarna - pin 5 (podnoszenie szyby)

+12 V po zapłonie to żółty przewód w białej kostce, w zależności od wersji wyposażenia występuje na 2 lub 5 pinie (to już zobaczysz jak masz u siebie). Należy go zewrzeć z podanymi wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam ostatnio dodałem post na temat elektrycznych szyb które nie chcą się zamknąć. ( lewa i prawa z tyłu) i otrzymałem odpowiedź żeby zajrzeć pod siedzenie kierowcy i sprawdzić złączkę i okazało się że jest tam pełno wody a na dodatek od tej złączki po sprawdzeniu jakby odpadł szary przewód. Szyby padły z tyłu na amen z tym ze prawa jest zamknięta a lewa nie do końca.Może macie jakieś sugestie jak te szybę zamknąć samemu bez użycia sterownika? Da się np zdjąć tapicerkę i coś tam ewentualnie zrobić? Szukałem odpowiedzi na różnych forach, widziałem setki schematów tej złączki i nic nie znalazłem, a samochód od 2 nocy stoi pod domem z zabezpieczoną otwartą lewą tylną szybą.Jeżeli macie jakieś pomysły to bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuję.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Dzięki za poradnik ale ale ale ;) u mnie raczej chodzi o to że nie dochodzi jakby napięcie do silniczka podnoszącego szybę, bo ten plastik jest ok. Bo sprawdzałem myślę, że jest to właśnie przyczyną tej kostki pod siedzeniem i nie wiem gdzie przylutować ten kabelek co odpadł eh ;(

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!