Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria elektrycznej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Podałem poradnik jako przykład, jak możesz zamknąć szybę na szybko. Zdemontujesz silnik i szybę zabezpieczysz kołkiem drewnianym w jej górnym położeniu. Można próbować podać napięcie bezpośrednio na silnik (które to styki, nie wiem). A kostkę trzeba polutować na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuszczoną szybę możesz zamknąć zasilając bezpośrednio silnik szyby. W tym celu należy zdjąć tapicerkę z danych drzwi, tak żeby mieć dostęp do modułu sterowania silnikiem i zasilić odpowiednie piny w kostce:

pin 1 - podnoszenie szyby

pin 2 - opuszczanie szyby

pin 3 - masa

Na niewiele to się zda jeśli nie uporasz się z tym złączem pod fotelem kierowcy, bo szyby np. w czasie jazdy mogą same ruszyć. Najlepiej wyjmij bezpiecznik od tylnych szyb do tego czasu.

Tak jak wcześniej Aston76 doradzał, proponuję zabrać się za to jak najszybciej, bo teraz może być tylko gorzej. Akurat pora nie sprzyja suszeniu wnętrza auta, ale może chociaż uda się wysuszyć samo miejsce pod fotelem kierowcy i zabezpieczyć odpowiednio to złącze do wiosny i wtedy wysuszyć całość.

Odpływy z podszybia obowiązkowo do sprawdzenia, ponieważ mogą być niedrożne i woda leje się do środka auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wczoraj i wody było naprawdę dużo musiałbym się zorientować ile kosztuje wymiana całej kostki pod fotelem ;) Wracając do twojego postu zdjąłem tapicerkę i do modułu silniczka przychodzi wtyczka a od samego modułu wychodzi aż 6 pinów ;) a powiedz mi taką rzecz, czy do tej kostki pod fotelem jest również przewód który steruje nawiewem ( nadmuchem) wewnątrz kabiny?? Bo nie ukrywam kupiłem samochód od jakiegoś Dziadka i trochę przy nim zabawy jest eh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Połączono.

Witam

Jakis czas temu kupilem Magane z 2003 z silnikiem 16.16v od razu przy kupnie zauwazylem ze tylna prawa szyba ( w polsce Polsce za pasazerem) nie dzisla a 2 dni pozniej szyba pasazera z przodu ale odpuscilem sobie to teraz chce wrocic do tematu staralem sie znslezdz znaleźć cos na forum na temat sterowania szybami w angliku ale lipa wszystko co jest opisywane to polskie samochody, z neta sciagnelem sobie manuala do megan ale nie moge rozkminic ktore styki polaczyc zeby zobaczyc ktore przyciski nie dzialaja czy kierowcy czy pasazerow jedyne co wy wnioskowalem to ze mam "impulsowe podnoszenie szyby kierowcy i pasazera" a doszlem do tego po wpietych kablach u kierowcy ( biala wtyczka i czarna) szyby i silniki napewno sa sprawne gdyz 3 dni temu sie o tym przekonalem gdy sie obie opuscily a zrobilem to gdy dowiedzialem sie ze megi ma domykanie szyb z karty, wczesniej mislem focusa z pilotuem w kluczyku 3 przyciski i jak sie przytrzymalo zamykanie ok. 3 sek to sie domykaly wszystkie szyby wiec dlugo sie nie zastanawiajac zostawilem otwarta szyba kier. zeby sprawdzic i przytrzymalem zamykanie i owszem zamknelo szybe kier. I otworzylo tylna i przednia pasazera te ktore nie dzialaja wiec pierwsza mysl " jest problem " druga mysl jedziemy na szrot a na szrocie stoi 9 meganek ale w zadnej przyciskow wiec rozkminilem ze moze z laguny pasowac i pozyczylem od goscia przyciski kierowcy zeby zobaczyc a tu lipa wygladaja tak samo ale obudowy kostek maja inaczej wciecia zrobione ( megan ma bardziej do srodka a laguna na zewnatrz reszta taka sama) ale jak to polak wcisnolem wcisnąłem na chama i ku mojemu zaskoczeniu dwie szyby same sie zamknely. Wczoraj chcialem kupic na ebayu caly panel przyciskow strony kier ( bo tak wywnioskowalem po wczesniejszym doswiadczeniu na szrocie) ale niewiem jak rozpoznac ktore sa " tylko elektryczne" , " impulsowe kierowcy a pasazera elektryczne" , impulsowe obie strony" lub moze ktos powie mi czy moje stare przyciski da sie jakos naprawic z gory dziekuje a i sorry za pismo ale pisze z tel. w ktorym nie ma polskich znakow a w zamian wrzucam pare opisow. Moj opis wtyczek znajduje sie w manuslu MR364megane8, 87D str. 4 ( tylko prosze pamietsc ze koer po pawej. Dzieki

 

Regulamin

5.6 - pl-literki, interpunkcja

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia

Kolego, radzę większą uwagę zwracać na to co się pisze i jak się pisze. Szanuj czytających Twoją wypowiedź. Zwracaj uwagę na znaki przestankowe - w obecnej formie to jest masło maślane. Piszesz, że nie posiadasz polskich znaków w telefonie, ale zbudować proste, logiczne zdanie chyba można. Zaakceptowałeś regulamin, to proszę się do niego stosować. Post jest w całości do poprawy, bo nie da się tego przeczytać ze zrozumieniem. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, w wcześniejszych postach pisaliście że jest niby jakiś zestaw naprawczy(fartuch na drzwi) do kupienia w ASO. Obdzwoniłem dwa serwisy i w żadnym nie słyszeli o tym. Mówią że powinny być te folie fabrycznie, a jak nie ma to znaczy że coś było robione z drzwiami.... ktoś podpowie jak zabezpieczyć ten moduł szyby przed wodą/wilgocią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Meganki 3D z 2006 roku. Gdy kupowałem auto sprzedający poinformował mnie o niedziałającej szybie pasażera (nie działało sterowanie zarówno od jego strony jak i od strony kierowcy). Po jakimś czasie usłyszałem jakieś dziwne "syknięcie" z boczka drzwi kierowcy i po sprawdzeniu okazało się, że miałem racje - szyba od strony kierowcy również nie działa. Po jakimś czasie (wczoraj) ku mojemu zdziwieniu lewa szyba działa, prawa dalej nie. Dzisiaj kolejny raz niespodzianka. Szyba od strony kierowcy nie działa, ale za to prawa pracuje poprawnie.

Bardzo proszę o cenne wskazówki, gdzie szukać problemu.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączono.

Witam mam do was pytanie wczoraj odpalam auto, chcę uchylić szybę i zoonk, nic się nie dzieje od pazażera śmiga. Jak wciskam przycisk dosłownie nic nie słychać, co może być powodem, przyciśki już wytargałem z auta, i chyba zacznę od tego, może ktoś miał podobny problem, i jak jest z bezpiecznikami, osobne do każdych drzwi? Jeśli nie przyciski tzn. ten panel sterujący, to co może być grane, zbliża się wiosna i bez szyby lipa ;)

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem kolejnym użytkownikiem któremu padł moduł sterowania silniczkiem szyb. Zamknąłem ją przekładając moduł w drzwi po przeciwnej stronie. Na youtube jest manual naprawy (kondensatory do zakupu)

Próbował ktoś tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. Mam problem z szybą przednią lewą. Silniczek tylko zamyka szybę, nie reagują na opuszczanie. Przełącznik sprawdzałem w innym aucie, jest dobry działa. Mam pytanie czy problemem może być sterownik (moduł) przy silniku.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przełożyłem moduł z tylnych drzwi do przednich. Wszystko jak na razie w porządku, nasmarowałem prowadnice śmiga. Moje pytanie brzmi, czy po kupieniu modułu muszę ponownie zamieniać. Jedyny mankament który zauważyłem to niedomykanie szyby z pilota, dwie się zamykały z prawej, a ta gdzie wymieniłem moduł nie. Czy jest to brak zamkniętego obwodu po lewej stronie przez brak modułu w drzwiach tylnych lewych. Nawiasem mówiąc odkręcenie tego modułu od silnika to nie lada wyczyn klucz chyba od telefonów komórkowych, od razu przygotujcie sobie nowe śrubki z zabawek dziecka. Proszę o odpowiedź bo nie chcę już tego więcej odkręcać. Jaki moduł kupić lewy przód, czy lewy tył, czy bez różnicy lewy prawy przód tył.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wystarczy zestaw ampoli za 4zł z tesco :) to najmniejszy z nich :)

A co do modułu, to musi być z drzwi tylnych. Pewnie dlatego że tylne otwierają sie znacznie mniej niż przednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!