Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria elektrycznej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjąłem tapicerkę, wymontowałem ten moduł. Udało mi się kupić używany moduł sterowania szybą za 50 zł do tych samych drzwi. Podmieniłem go i wszystko zaczęło działać jak należy. Diagnoza była prawidłowa. Uszkodzony był właśnie ten moduł. Dzięki za podpowiedzi :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam następujący problem z szyba od strony pasażera w mojej megane II CC 2005r. Nie ma reakcji zarówno na przycisku w drzwiach jaki i na tym od strony kierowcy, co ciekawe podczas otwierania i zamykania dachu wszystkie szyby zjeżdżają na dół jak i do góry łącznie z tą od pasażera tylko podczas próby opuszczenia lub podniesienia na przyciskach od strony kierowcy lub tym na drzwiach szyba nie chce działać.

Sprawdziłem bezpieczniki i kostki przy przyciskach

Jednak szyba dalej nie działa, proszę o pomoc jak to naprawić

Edytowane przez gab305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% uszkodzony moduł szyby (przy silniczku). Sygnał do otwarcia wszystkich szyb (gdy otwieramy dach) idzie z modułu UCH, natomiast jak otwieramy pojedynczą szybę to sygnał do modułu przy silniczku idzie bezpośrednio z przycisku. Jak chcesz się upewnić to zamień ten moduł z drugą stroną i zobacz czy działa (może szyba chodzić odwrotnie).

Na 1% uszkodzona wiązka która idzie od przycisków szyby (z dwóch przycisków łączy się w jeden przewód).

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć

Ja też mam problem, ale z lewą tylną szybą. Ostatnio wymieniałem tam prowadnicę szyby. Działa mi sterowanie impulsowe, natomiast otworzenie/zamknięcie szyby "na raz" nie działa. Chciałbym sprawdzić czy to włącznik od szyby. Myślicie, że zamienienie wtyczek w drzwiach kierowcy od lewej tylnej szyby z prawą tylną będzie dobrym sposobem sprawdzenia włącznika? Wtedy powinna mi się otworzyć lewa szyba, a prawa tylko impulsowo. Co o tym myślicie, co radzicie? Nie pamiętam jak było przed wymianą prowadnicy:D

pozdrawiam,

PawelPe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Panowie i Panie

Znajoma prosila mnie o znalezienie podnosnikow tylnych szyb wraz z silniczkami do megane cabrio 2004 rok.

I teraz pytanie czy podejda takie graty z angola bez problemu.?

Z gory dziekuje:-D

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr części może być kilkanaście. W opisie jak ktoś coś sprzedaje, to ma od jakiego samochodu. Ten co rozkręca raczej wie od jakiego auta wykręcił część. Wyglądają np. tak. Pytanie tylko czy przypadkiem, nie są uszkodzone moduły sterujące, a nie podnośniki szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Może ktoś będzie wstanie mi pomóc. Mam taki problem raz na jakiś czas on się pojawia jest zimą i sporadycznie występuje, a mianowicie po uruchomieniu samochodu od razu albo po kilku chwila samoczynnie (na różne wysokości kilka cm do połowy lub cała) opuszcza mi się tylna lewa szyba i nie da się z nią nic zrobić nie reaguje na przełączniki od strony kierowcy i z tyłu. Gdy wyłączę silnik i po paru minutach włączę to albo sama wraca, czyli się zamyka bądź zaczynają działać przyciski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎30 o 10:43, Rms napisał:

Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi mireczek01. Może dziś uda mi się za to zabrać. Nie mam jednak miernika ale spróbuję przełożyć moduł z drugich tylnych drzwi. Rozumiem, że jeśli ten drugi zadziała to moduł padł na 100% i mogę go wysyłać np. do elcars. Albo jak już będę miał wszystko na wierzchu to podjadę do jakiegoś elektryka żeby sprawdził miernikiem itp.

Dokładnie osobiście do elcars wysłałem uszkodzony  i przysłali  naprawiony  koszt 70 złoty + 5,50 wysyłka. Co do mierzenia modułu to tylko jedno przejście od złącza do pinu z drugiej strony jest sygnał ciągłości ale drugi pin będzie cisza bo idzie przez przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2018 o 15:12, pawluszek napisał:

opuszcza mi się tylna lewa szyba i nie da się z nią nic zrobić nie reaguje na przełączniki od strony kierowcy i z tyłu.

Tak jak wcześniej, na 99% moduł przy silniku, na 1% np. przełącznik. Żeby sprawdzić, najlepiej zamienić sterowniki między drzwiami z jednej strony i zobaczyć czy się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja dodam, posiadam Megane II z 2005 roku. I już mnie jasny ciul strzela z tą szybą. Otóż od pewnego czasu nie działa mi szyba kierowcy. Czytałem to i owo. Niestety podmienianie modułów (a podmieniłem ich z 5) niewiele pomogło. Wymieniłem również prowadnice z linkami i efekt jest taki sam - raz moduł działa normalnie, raz po prostu się zawiesza. Nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!