Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio Tuner List" i podłączenie USB Box


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem zdecydowany kupić takie urządzenie LINK DO AUKCJI - czyli emulator zmieniarki CD.

Najbardziej mi brakuje wejścia AUX do podłączania DVD wieszanego na zagłowku jak jadę z dzieckiem. Teraz przerobiłem FM TRansmiter. Jeszcze MP3 z niego da się słuchać, ale dźwięk po Line-In to katastofa.

Więc pomyślałem o tym urządzeniu, szczególnie, że można tym sterować pilotem do radia z kierownicy.

Tyle jako wstęp. Teraz pytania:

- czy każde radio Tuner List - moje jest z 2004r. ma wejście i obsługuje zmieniarkę CD

- czy jeżeli tak - to czy opcja obsługi zmieniarki pojawi się automatycznie po wpięciu wtyczki tego emulatora - czy muszę jechać do ASO, aby dodatkową opcję specjalnie uruchomili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima, mam takie cudo u siebie

pyt1.Musisz po prostu wysunąć radio i zobaczyć czy masz wtyczkę na zmieniarkę

pyt2.opcja sie pojawia automatycznie,nie trzeba jeżdzić do ASO.Trzeba tylko nagrac wedle instrukcji tzn.6 folderów,wtedy radio czyta 6 cd nagranych w mp3.

Ja jestem z tego bardzo zadowolony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

To sobie kupię.

Mam jeszcze pytanie - a jak działa funkcja AUX - czyli podłaczenie zewnętrznego źródła dzwięku? Czy to jest traktowana jako jeden z dysków CD - np. CD06?

No i czy podłączałeś coś przez te źródło i jak grało?

Bo ja dotychczas miałem kiedyś radio Kenwood z wejściem AUX i grało super, teraz mam FM transmiter - MP3 gra dobrze, ale jak do tego podłączę DVD przez wejście LINE-IN to strasznie buczy i słychać, że coś nie jest filtrowane, bo słychać też świst zależny od obrotów silnika. I tego się najbardziej obawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUX nie testowałem,tak,że nie wiem.Ale będę musiał wziążć od synka mp3 playera i spróbować.

Odnośnie jakości masz to samo co z CB z orginalnego radyjka,na pewno lepiej niż z transmitera FM.Wogóle transmiter to pomyłka :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem,żeby to kupić,ale zdecydowałem się zmienić radio.Bo to firmowe to zło jest.Mam teraz sony cdx gt300. Jest aux i są wyjścia na wzmacniacz.Czekam jeszcze na adapter do sterowania przy kierownicy,bo bardzo mi tego brakuje. :-| Ale teraz chodzi mi znowu po głowie takie coś -

http://www.allegro.pl/item567617302_pioneer_avh_p5700_dvd_revelacyjne_dvd.html

Kolega takie sprzedaje i myślę,czy nie skusić się na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie. Waldek - napisz proszę:

- czy można przewijac utwory tak jak w zwykłym CD

- czy po wyłączeniu w środku utworu włączając znów radio - utwór leci dalej, czy od początku? Pytanie pod kątem audiobooków? Czy za każdym razem trzeba słuchac od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można przewijac utwory tak jak w zwykłym CD
można :mrgreen:
czy po wyłączeniu w środku utworu włączając znów radio - utwór leci dalej, czy od początku
leci dalej :).Tylko przy każdym włączeniu musi troszeczke pomyśleć.Tak samo na przykład jak zmieniasz foldery,czasami nawet nie zauważasz kiedy przeskoczy,czasami mieli kilka sekund.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucray, bardzo dobrym miejscem jest schowek pasażera,wypuszczasz boczną ścianką i tyłem do radia.Emulator jest wielkości paczki fajek tak,że nie ma problemu,można sobie na taśmę dwustronną do ścianki schowka zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś zamówiłem ze strony audiostrada.pl adapter USB/SD. Już nie mogę się doczekać przesyłki. Najbardziej zależy mi na AUX-IN, aby nie było szumów, sprzężeń i buczenia- opiszę potem jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do aukcji allegro, gdzie się oni wystawiają z tym adapterem USB. Z ich strony www jest taniej, bo nie dają niby karty gratis (a kartę mam, więc po co mi druga) oraz nie trzeba płacić za koszty przesyłki (na allegro chcą za przesyłkę 10 pln) - czyli z ich internetowego sklepu taniej o 30pln.

 

aukcja na alledrogo.pl

a na tej aukcji szerszy opis urządzenia:

Druga aukcja

 

[ Dodano: 2009-04-09, 16:09 ]

Ale szybka dostawa - wczoraj zamówiłem - dzisiaj już dostałem.

Właśnie wróciłem, gdzie podpiąłem to na krótko. Działa rewelacyjnie - czyli tak jak oczekiwałem. Wcześniej nagrałem sobie utwory do katalogów CD01-CD06. Żadnych szumów, pisków czy innych zakłóceń - nawet na Line-In - z czego ucieszy się córeczka oglądając DVD w czasie jazdy. Nie muszę chyba dodawać, że nawet tego nie ma co porównywać z FM Transmiterem - w piewrszej kolejności jeżeli chodzi o jakość, w drugiej o obsługę - przyciskami przy kierownicy. Ale cena takiej USB-zmieniarki jest niestety dosyć wysoka. Teraz biorę podręczne narzędzia i idę montować to do schowka, w przyszłości pociągnę gniazdo Line-In gdzieś w okolice tylnych siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima, też od nich brałem,ta sama firma z Poznania :P ,tylko mój kosztował 349zł.Tez jestem zadowolony,jakośc super,możliwośc sterowania pilotem przy kierownicy <piwko> .Odnośnie ceny...hmm,za zmieniarkę tez trzebaby było troszkę zapłacić.Odchodzi problem z płytami,nic sie nie porysuje.Ja jestem b.zadowolony.Mam teraz mase muzyki w aucie(6x99 mp.3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!