Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio Tuner List" i podłączenie USB Box


Rekomendowane odpowiedzi

gojgien, Dycha, to pewnie wina fabrycznej instalacji. Przy uruchamianiu silnika radio na chwilę traci zasilanie i za chwilę je odzyskuje ponownie. Żeby się pozbyć tej niedogodności prawdopodobnie trzeba by podłączyć radio bezpośrednio do akumulatora, ale wtedy trzeba pamiętać o ręcznym wyłączeniu.

U mnie przy rozruchu radio też się wyłącza, żeby za chwilę włączyć się samoczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, nie chodzi o wyłączanie radia w czasie rozruchu, bo to normalne. Problem dotyczy tego ERROR-a po ponownym, samoczynnym włączeniu radia. A to już moim zdaniem wina oprogramowania X-CARLINKA czy też kompatybilności z radiem updatelist w S II Ph II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, rozumiem, ale gdyby radio się nie wyłączyło przy rozruchu, to tego errora prawdopodobnie by nie było. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, zgadza się, jednakże pytanie brzmiało "czy ktoś taką sytuację u siebie stwierdził", ot z czystej ciekawości i dochodzenia czego to jest przyczyna, a nie "jak sobie z tym poradzić", bo to jest mi wiadome, a rozwiązanie takie mnie nie interesuje. Ma zostać tak jak z fabryki wyszło.

Innym sposobem by tego uniknąć, to zabrać kartę ze sobą wysiadając z auta do kiosku po gazetę, lub 3 minutki do bankomatu, a pasażera zostawić z wyłączonym w tym czasie odtwarzaczem. Wówczas problem błędu nie występuje. Gorzej jak to pasażer do bankomatu z buta zasuwa, a ja w aucie te 3 minuty czekam......

W tym wypadku środkiem zaradczym jest ręczne wyłączenie radia na przycisku przed wciśnięciem START/STOP i ponowne włączenie już po rozruchu silnika. Zawsze to kilka kliknięć mniej jak po wystąpieniu ERROR-a. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem po włączeniu zachowuje się tak że widzi mi CD6 i utwór 99 przez chwilę żeby po chwili wrócić do ostatnio odtwarzanego utworu. Poza tym udało mi się zrobić 9 szt. CD <ok> a kolejność ich odtwarzania załatwiam kolejnością nadaną "na siłę" czyli zmieniam nazwy tak żeby miały odpowiednie numery. Nie daje się przewijać utworów w formie przyspieszenia, tylko skip do kolejnego. Sprzęt warty swojej ceny moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra..po długim dumaniu jaki model "zmieniarki usb", po wyliczeniach i konieczności uciułania na zbyteczny gadżet (wg. osób trzecich :-D) dorwałem zmieniarkę w sympatycznej cenie 299 zitka.

Aby nie było paskudnej reklamy to dla osób zainteresowanych: wpisać w googlach "zmieniarka mp3 renault denken" :-D

Podobnie jak kolega pizza - przy odpaleniu wskakuje na cd6 i kawałek 99...ale potem wraca do normalności, lecz u mnie da się przewijać utwory.

Chińszczyzna także pamięta ostatni kawałek grany - wiec przy 99 piosenkach...jest to bardzo zacna sprawa :]

Kwestia dźwięku - poszły na testy rożne mp3 (od 128 do 320 bitrate) no i ameryki nie odkryjemy ze im lepszy bitrate, tym lepiej to gra.

Brak szumów, trzasków i innych efektów "nie_do_końca_zaplanowanych"

Ogólnie - spodziewałem się paskudnego badziewia, grającego ciut lepiej niż transmiter.

Dostałem - przyzwoicie grająca czarną skrzynkę.

9/10 (1 punkt rezerwuje dla czegoś nowego, o czym jeszcze nie mam zapewne pojęcia ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@JuveFan - taką zmieniarkę kupiłeś, czy będzie również kompatybilna z MII Ph1 ?

http://www.denken.com.pl/index.php?p665,renault-8-zmieniarka-dexo-mp3-z-wejsciem-usb-sd-do-fabrycznych-odtwarzaczy

W jaki sposób ją zamontowałeś ? Czy nie było z tym żadnych problemów ?

XCarlink jest dość drogi ok 380 zł :applause:

AudioConnectionBox nigdzie nie widzę do sprzedaży <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po paru miesiącach użytkowania dodatkowe info:

- sprzęt wciaz działa !

- nie polecam używania kart SD. przy 4gb karcie, przeskakuje na kolejne utwory w połowie granego utworu. Wrzucamy kawałki na pendrive i sprzęt działa idealnie.

- duuuużo wolniej działa emulator na sd'kach niż na pen'ie

wciaż 9/10!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

edit. PL fonty dodane :) Sorka Prezes :)

Edytowane przez JuveFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam uzywania kart SD. przy 4gb karcie, przeskakuje na kolejne utwory w połowie granego utworu.

Prawdopodobnie to wina karty SD, spróbuj na innej, innego producenta lub mniejszej. U siebie takiego efektu nie zauważam i na karcie działa idealnie. Nie stosuję jednak kart SDHC.

A skoro przyszedł czas na podsumowania, to nadal jestem zadowolony, choć wspomniany wcześniej ERROR czasami wyskakuje przy opisanej sytuacji z ponownym rozruchem. Innych problemów nie stwierdzam, a do tego jednego można się przyzwyczaić.

Nadal polecam jako zastępstwo standardowej, mechanicznej zmieniarki z czytnikiem laserowym i płytami.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje:

 

-mój sprzęt nie toleruje kart SDHC.

-uzywam pendrive 4GB i czasem jest gorzej niz w sytuacji korzystania z karty-opisywane wczesniej objawy przeskoczenia do CD6 i utworu 99 na zmianę z CD3 i utwór 38 chwile pomruga tak i działa normalnie lub czasami wraca do CD1 utwór 1. Jednak nie zawsze taki efekt następuje.

 

Więcej problemów nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wczoraj odkopałem karciochy jakie mam w domu i jak się zachowywał sprzęt.

 

Testowane na kartach:

- 4GB, emtec, kupiony w bliżej nieokreślonym markecie za 29 zł = przeskakują kawałki

- 4GB, sandisc, leciwy = przeskakują kawałki

- 2GB, sandisc, leciwy = ...działa :)

 

być może SDHC to złoooo.... :)

Edytowane przez JuveFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno gdzieś mi odnaleźć teraz instrukcję, ale jestem pewny, że dla mojego egzemplarza było napisane: karty max 2 giga. Pendrive mam 4GB i chodzi bez zarzutu. A karty innych jak 2GB nie stosowałem, bo nie mam, ale przez te 2 lata nigdy mi nic nie przeskoczyło. Używam po prostu 3 różne karty: moja, żony i córki. Każdy swój repertuar. :)

Dodaję, że brak problemów dla pendrive 4GB nie może być wykładnią - bo używany sporadczynie i góra 1-3 katalgogi CDXX. Używany awaryjnie jak nie było pod ręką czytnika kart.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy mam problem ze zmieniarką cyfrową którą zakupiłem w sklepie http://www.denken.com.pl/index.php?p665,renault-8-zmieniarka-dexo-mp3-z-wejsciem-usb-sd-do-fabrycznych-odtwarzaczy. Mianowicie po zostawieniu tego box'a podłączonego do niedziałającego radia na kilka godzin mój akumulator się rozładowuje (nie do końca bo światła świecą i radio gra, ale zapalić się nie da). Pierwszy raz po rozładowaniu odpaliłem Scenika od przewodów, zrobiłem maks 3km i zostawiłem na mroźną noc bez podłączonej zmieniarki - rano auto zapaliło bez problemu. Pojeździłem ponad 20km w ten dzień i zostawiłem na noc podłączoną zmieniarkę - rano auto nawet nie dychło. Nie wiem o co chodzi i nie zakładam, że akumulator robi mi figla i rozładowuje się ze względu na mróz gdy tylko zostawiam wszystko podpięte. Obok niebieskiej kostki którą podłącza się do radia widnieją dwa kabelki oznaczone GND (widoczne na powiekszeniu zdjęcia na stronie sklepu), były one od początku razem złączone i nic przy nich nie majstrowałem. W instrukcji pisze:

"Jeżeli wtyczka zmieniarki posiada wolny przewód GND z końcówką ”oczkową”, należy podłączyć go do masy radia lub pojazdu. Przewody zakończone konektorami „rurkowymi” z oznacznikiem GND, należy złączyć ze sobą (nie obcinać i nie podłączać do masy pojazdu!) Uwaga! Jeśli zmieniarka nie sygnalizuje połączenia (brak świecenia czerwonej diody obok wtyczki) po przełączeniu na odtwarzanie z karty, przewody GND rozłączyć i pozostawić luźno. W pojazdach VOLVO przewód z oznacznikiem BATTERY podłączyć do stałego zasilania +12Volt."

Zmieniarka sama w sobie pracuje prawidłowo, troszkę ciszej są odtwarzane mp3 niż jak gra normalne radio fm czy płyta cd ale gra.

Nie wiem co mam robić, co mam sprawdzać by uniknąć wizyty u elektryka.

 

Macie może pomysł jak temu zaradzić, co zrobić??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tomibaranek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może pomysł jak temu zaradzić, co zrobić??

Tak na szybko przyszedł mi pomysł aby zastosować przekaźnik na zasilaniu tego ustrojstwa. A zasilanie pociągnąć po stacyjce do przekaźnika. I wtedy jak wyłączysz auto to przekaźnik zrobi przerwę na zasilaniu "zmieniarki".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!