FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: ZŁAMANY BAGNET OLEJOWY....Co robić - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
ZŁAMANY BAGNET OLEJOWY....Co robić

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Sebastiani 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Przebieg (tys.km):40

Napisano 04 kwiecień 2007 - 06:16

Kupiłem Megane II Grandtour dci ...ze złamanym bagnetem wyciągając go kolejna częsć została w rurce prowadzącej do miski olejowej .Teraz nie wiem czy mam dać samochód do serwisu na demontaż miski olejowej ( jak to mi zasugerowali i bagatela chcą za tą usługę 500 zł !!! ) czy może spróbowac to powierzyć innemu warsztatowi i zdemontowac tylko rurkę z bagnetem o ile to wogóle możliwe.A wogóle co za patent - plastikowy bagnet - Miałem Thalie - też się połamał i to nawet nie wiem w jakich okolicznościach - sama góra odpadła - rączka..Może ktoś miał podobny problem.Pozdrawiam.
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Danielossss 

• Silnik:K4M700
  • Przebieg (tys.km):200

Napisano 04 kwiecień 2007 - 10:13

Spróbuj wyciągnąć dolną część jakimś chwytakiem do śrubek. A jak jest mocno zakleszczona to oddaj do "zwykłego" warsztatu. Pewnie będziesz musiał wymienić uszczelkę i warto przy okazji przemyć miskę oraz wymienić olej.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   archiolo 

• Silnik:1.5 dCi
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 04 marzec 2008 - 11:16

Sebastiani napisał:

Kupiłem Megane II Grandtour dci ...ze złamanym bagnetem wyciągając go kolejna częsć została w rurce prowadzącej do miski olejowej .Teraz nie wiem czy mam dać samochód do serwisu na demontaż miski olejowej ( jak to mi zasugerowali i bagatela chcą za tą usługę 500 zł !!! ) czy może spróbowac to powierzyć innemu warsztatowi i zdemontowac tylko rurkę z bagnetem o ile to wogóle możliwe.A wogóle co za patent - plastikowy bagnet - Miałem Thalie - też się połamał i to nawet nie wiem w jakich okolicznościach - sama góra odpadła - rączka..Może ktoś miał podobny problem.Pozdrawiam.

Witam!!
I co zrobiłeś z tym bagnetem??
Mam podobny problem i tak się zastanawiam czy dało by się odkręcić samą rurkę prowadzącą bagnet. :(
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Cmikus 

• Silnik:1.6e
  • Przebieg (tys.km):162000

Napisano 04 marzec 2008 - 11:48

Oddaj do warsztatu, oni Ci wyciagna bez problemu. Miałem taki sam problem kiedyś w ojca passacie wyciagneli i wzięli za to kilka złoty co w porównaniu do ceny jaka podało aso było znikomym wydatkiem :(
More power, More speed, One dream->only Renault
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   archiolo 

• Silnik:1.5 dCi

Napisano 06 marzec 2008 - 13:22

Byłem wczoraj w ASO wyjeli mi połowe bagnetu odkręcając rurkę, koszt z nowym bagnetem około 120zł
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Cendra 

• Auto:Scenic II
  • Silnik:1.9 dCI 120km
  • Przebieg (tys.km):166000

Napisano 18 sierpień 2010 - 14:53

Również mam złamany bagnet w 1.9 dCi 120km.
Potrzebuję pomocy, czy mógłby mi ktoś z wymiarować jaka jest długość bagnetu od korka do poziomu MIN i MAX <piwko>

Drugie pytanie to czy warto kupować podróbki na allegro :oops: Np: bagnet-aukcja Wtedy planuję zostawić ze starego sam korek a ten wozić w bezpiecznym miejscu żeby się nie powyginał i tylko używać go do sprawdzania stanu oleju :) Teraz muszę ufać komputerkowi....

[ Dodano: 2010-09-09, 16:21 ]
Naprawdę nikt mi nie zmierzy bagnetu :)
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   darekpawel 

• Silnik:1,5dci

Napisano 26 kwiecień 2013 - 13:26

Złamał mi się bagnet 2 raz.
Co mnie wkurzyło.

Zrobiłem samoróbkę/modyfikacje.
Potrzebne materiały: stary uchwyt, kawałek taśmy stalowej od wycieraczki szyb /odp. długiej/.

Ucinamy stary uchwyt, wiercimy otwór fi 4 albo 5mm. Najdłuższy jak się da.
Wkładamy taśmę i zalewamy jakimś dobrym klejem 2-składnikowym.
Taśmę przed włożeniem lekko zagjąć, aby ciasno weszła.

Po zachcnięciu kleju - mierzymy na odp. długość i ucinamy taśmę.
W moim przypadku na - chyba - 53cm.

Bagnet trochę ciężej wchodzi, taśma może trochę za miękka
/trzeba przytrzymawyać taśmę 2 ręką wkładając bagnet/.
Lepsza byłaby może szersza i sztywniejsza.
Mam drugi złamany uchwyt, jak dorwę odp. materiał to skoryguję...

Jedyny problem, to nie wiem, gdzie zaznaczyć poziomy oleju.
Jakieś nacięcia muszę zrobić...

Może ktoś pomierzyć?

Silnik to 1,5dci Megane Grandtour 2005r.

Załączone pliki

Użytkownik darekpawel edytował ten post 26 kwiecień 2013 - 13:28

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1