Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ZŁAMANY BAGNET OLEJOWY....Co robić


Sebastiani

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Megane II Grandtour dci ...ze złamanym bagnetem wyciągając go kolejna częsć została w rurce prowadzącej do miski olejowej .Teraz nie wiem czy mam dać samochód do serwisu na demontaż miski olejowej ( jak to mi zasugerowali i bagatela chcą za tą usługę 500 zł !!! ) czy może spróbowac to powierzyć innemu warsztatowi i zdemontowac tylko rurkę z bagnetem o ile to wogóle możliwe.A wogóle co za patent - plastikowy bagnet - Miałem Thalie - też się połamał i to nawet nie wiem w jakich okolicznościach - sama góra odpadła - rączka..Może ktoś miał podobny problem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Kupiłem Megane II Grandtour dci ...ze złamanym bagnetem wyciągając go kolejna częsć została w rurce prowadzącej do miski olejowej .Teraz nie wiem czy mam dać samochód do serwisu na demontaż miski olejowej ( jak to mi zasugerowali i bagatela chcą za tą usługę 500 zł !!! ) czy może spróbowac to powierzyć innemu warsztatowi i zdemontowac tylko rurkę z bagnetem o ile to wogóle możliwe.A wogóle co za patent - plastikowy bagnet - Miałem Thalie - też się połamał i to nawet nie wiem w jakich okolicznościach - sama góra odpadła - rączka..Może ktoś miał podobny problem.Pozdrawiam.

 

Witam!!

I co zrobiłeś z tym bagnetem??

Mam podobny problem i tak się zastanawiam czy dało by się odkręcić samą rurkę prowadzącą bagnet. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do warsztatu, oni Ci wyciagna bez problemu. Miałem taki sam problem kiedyś w ojca passacie wyciagneli i wzięli za to kilka złoty co w porównaniu do ceny jaka podało aso było znikomym wydatkiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Również mam złamany bagnet w 1.9 dCi 120km.

Potrzebuję pomocy, czy mógłby mi ktoś z wymiarować jaka jest długość bagnetu od korka do poziomu MIN i MAX <piwko>

 

Drugie pytanie to czy warto kupować podróbki na allegro :oops: Np: bagnet-aukcja Wtedy planuję zostawić ze starego sam korek a ten wozić w bezpiecznym miejscu żeby się nie powyginał i tylko używać go do sprawdzania stanu oleju :) Teraz muszę ufać komputerkowi....

 

[ Dodano: 2010-09-09, 16:21 ]

Naprawdę nikt mi nie zmierzy bagnetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Złamał mi się bagnet 2 raz.

Co mnie wkurzyło.

 

Zrobiłem samoróbkę/modyfikacje.

Potrzebne materiały: stary uchwyt, kawałek taśmy stalowej od wycieraczki szyb /odp. długiej/.

 

Ucinamy stary uchwyt, wiercimy otwór fi 4 albo 5mm. Najdłuższy jak się da.

Wkładamy taśmę i zalewamy jakimś dobrym klejem 2-składnikowym.

Taśmę przed włożeniem lekko zagjąć, aby ciasno weszła.

 

Po zachcnięciu kleju - mierzymy na odp. długość i ucinamy taśmę.

W moim przypadku na - chyba - 53cm.

 

Bagnet trochę ciężej wchodzi, taśma może trochę za miękka

/trzeba przytrzymawyać taśmę 2 ręką wkładając bagnet/.

Lepsza byłaby może szersza i sztywniejsza.

Mam drugi złamany uchwyt, jak dorwę odp. materiał to skoryguję...

 

Jedyny problem, to nie wiem, gdzie zaznaczyć poziomy oleju.

Jakieś nacięcia muszę zrobić...

 

Może ktoś pomierzyć?

 

Silnik to 1,5dci Megane Grandtour 2005r.

post-17322-0-51328200-1366979133_thumb.jpg

post-17322-0-74925900-1366979144_thumb.jpg

post-17322-0-13297300-1366979159_thumb.jpg

Edytowane przez darekpawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!