Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Luz na lewym kole, drgania na kierownicy mega


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od kilku dni w mojej megance mam drgania kierownicy... gora-dol o jakies 5mm albo i wiecej, szczegolnie gdzy jade wolno po prostej. Poza tym szlysze jakby buczenie w lewym przednim kole... Wszystko ustaje przy skrecaniu w lewo. Wczoraj przeprowadzilem maly test;) popchalem opone od gory noga i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu zauwazylem ze lewe kolo ma lekki luz, prawe jest ok. Czy to wina łożyska? A moze cos innego?...

Prosze o opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może koło jest źle dokręcone? Nie ma się co śmiac, mnie przy ostatniej zmianie opon wypuścili z niedokręconym lewym przodem. Żona się zorientowała. Dzwoni do mnie z miasta że jakoś dziwnie bo jakby koło było nie wyważone. Zjechała na parking i zostawiła auto. Ja przyjeżdzam a tam normalnie 3 śr. luźne... :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wygląda na łożysko. Tylko te huczenie to chyba od dłuższego czasu. Nie dobiłeś przypadkiem kołem do krawężnika. Możliwe że uszkodzone masz łożysko, albo nakrętkę. Troszkę dziwne to bicie kierownicy. Raczej kieruj się w stronę warsztatu, bo może być nie ciekawie. Niech przy okazji sprawdzą wyważenie kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc...ja mam podobne obiawy...po zmianie opon ze stalowych na zimowej gumie na alu i nowych Michelinkach na przedzie lewa przednia strona zaczela mi dziwnie drgac jak bym jechal po jakiejs tarce...i to praktycznie tylko wtedy gdy skrecam w prawo...jak daje w lewo nic nie slychac...no i jeszcze przy hamowaniu troszke wpada w wibracje...nie wiem co jest grane...ojciec mi mowil ze czasem nowa opona musi sie ulozyc na feldze ale ja juz przejechalem na niej 500 km i nadal tak jest a nawet zaryzykuje stwierzenie ze jest to coraz glosniejsze...nie wiem co jest grane...

Bede wdzięczny za rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam w rx4 przy skręcie w prawo od 60 do 100 km koło w pada w wibracje albo łopotanie prosto jest dobrze i w lewo myślałem że to stylne koło ale wyważone i sprawdzone brat stwierdził, że przednie .Znalazł luz na drążku kierowniczym bardzie wyczuwalny na wew. Niewiem jak jest ze zbieznością nie ustawiałem ,ale jedzie prosta. Nasiliło się to po wymianie opon na letnie 205-65-16 Lewe koło nie ma luzów .Amortyzatory zmienione kilka dni temu łozyska równiez.Drgania przenoszą sie na karoserie ale na kierownicy ich nieczuć.

Prosze o jakies podpowiedzi czy zła geometria i luz na drązku mogły dawać taki efekt.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!