Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciszenie dieslowej mendy


dawidgol

Rekomendowane odpowiedzi

Kocham to auto ale .....

jedziesz i krzyczycz do wszystkich siedzący obok.

Drgania na ciele przechodzące z silnika są nadwyraz wyczuwalne

Też macie takie odczucie czy tylko ja jestem nadwrażliwy?

 

Ogólnie nic się nie dzieje, to diesel z 98. Taka mała koparka, do której mam wielki sentyment. Jednak czy wyłożenie mat wyciszających pod maską coś pomoże? Jeśli tak to kokpit może również? Niech się ktoś wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic w dieslu jest cichy.Sprawdź czy nie był bity.Aby autko było naprawdę ciche to :

1.sprawdź stan poduszek a zwłaszcza prawej i pod skrzynię biegów.

2.dokup osłony spodnie(zapewne nie ma)

3.wygłuszenie deski

4.wygłuszenie maski

5.wygłuszenie drzwi(mata bitumiczna}

6.wygłuszenie przy lewarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrzan49, aleś tego "nawyciszał", tez mam diesla, i jest dobrze, tzn nie muszę krzyczeć, można normalnie rozmawiać, radio też słychać choć jest w 1/4 skali. Głośniej ale nie męcząco jest powyżej 3500 obr/min ale z takimi obrotami raczej się nie jeździ na stałe. Nic dodatkowo nie mam pozakładane z tego co wymieniłeś, jest tylko to co fabryka dała.

dawidgol, szukaj przyczyny właśnie w poduszkach, lub mocowaniu ramy pomocniczej. A może kolektor wydechowy ma nieszczelności, albo złączka elastyczna na wydechu jest do wymiany :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gojgien .Nawypisywałem bo warto.Przerabiałem na własnej skórze.Jak kupiłem to był właściwie cichy ale jak wyjechałem w daleką trasę prawie zaraz po kupnie to mi mina zrzedła.Auto miało lekka przygode i było niechlujnie poskładane.Brak było osłon pod silnikiem(duzo dają) ,lużne opaski na IC (świst turbiny) i np. brak osłony z gąbki na kanale lewarka biegów.Po przekroczeniu 100km/h własnych myśli nie słyszałem.Po powrocie pognałem na wioskowy szrot plus kilka kliknięć na All i za 180 zł + własna robocizna bezcenna, mam cichutkie ,mruczace autko z lekkim poświstem turbinki. No i muzyczke słychać jakby znacznie lepiej.Abyśmy mieli jasność jeździłem w życiu autami praktycznie wyciszonymi i jest to dla mnie koszmar bo nie słychać pracy mechanizmów a to jest niebezpieczne! Z drugiej strony nadmierna "muzyka" jeszcze gorzej. Pozdrawiam

PS na starość wolę ciszę umiarkowaną(jeszcze nie ogłuchłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!