Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Według schematu podłączony jest do wyświetlacza

sterow / wyświ

2 --- 16

3 ---- 17

4 --- 20

5 --- 19

6 ------- 18

7 ------- 21

 

Słabo widać może 7 pomyliłem z 1 sam zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jest podłączony. Chodzi mi o wenętrzny schemat elektryczny, gdyż chcę go przerobić do obsługi innego radia ( w ogóle mnie nie interesuje sterowanie wyświetlacza). Obecnie już mam go wyłączonego, gdyż zamontowałem inne radio. Radio to mozna sterować pilotem przewodowym, który posiadam i mam tego pilota zamontowanego po przeciwnej stronie kierownicy (po lewej). Stwierdziłem jednak, że gdyby ktos posiadał schemat tego fabrycznego to może udałoby się przerobić pod te zmienione radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kontaktowałem się w sprawie z djlj24 który także niewiele może pomóc. Zdecydowałem się zakupić joystick, rozebrać go i przerobić w ten sposób aby obsługiwał radia które obsługuje myszka Philipsa. Będzie to zapewne troche trwało, gdyż nie myślę kupować joystica w serwisie. Ale jak wszystko zrobię to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ten modol kupilem na allegro

powodzenia, ale ja nie wierzę w uniwersalne wynalazki. A poza tym wolałbym nie ingerować w elektronikę auta przez tego typu moduły. Ja mam zamiar wykorzystać tylko 2 nitki przewodów bez podłaczania się w elektrykę samochodu, nawet gdybym miał wyprowdzenia puścić dodatkowo. Cały problem w budowie joysticka, czy on pozwoli na zbudowanie takiej myszy jak mysz Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlanczasz do koncowki pilota

do jakiej końcówki pilota? tej co podłącza się do radia fabrycznego? a to nie jest końcówka pilota, gdyż w tej końcwce jest także sterowanie wyświetlaczem oraz głośnoscią radia w zalezności od prędkosci samochodu. napisz co z tego wyszło, bo coś nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego sterowania

Zgadza się. Trochę się zagalopowałem. Co nie przeszkadza, że dalej jestem sceptykiem. A w Philipsie na pinie 1 jest wyłaczenie radia przez zestaw głośnomówiący. Tak, że co radio to inne złącza. Zaobaczymy co napisze cocker999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak do kazdego radia masz inne. do tych mniej znanych marek albo nie ma albo ciezko znalesc. dla tego tak jak pisalem zmienilem PANASONICA na ALPINA zeby to podlaczyc. jak ktos chce miec sterewanie to powinien kupic takie radio jak JVC, PIONIER, BLAUPUNKT, ALPINE. radio dostalem moze dzis dostane INTERFACE ale raczej w poniedzialek :/ niestety trzeba czekac

 

dostalem interface jednak dlugo sie nie cieszylem bo brakuje mi przejsciowki z mini jecka na jecka (2,5 na 3,5) u mnie w miescie nie ma wiec musze czekac do weekendu bo bede w szczecinie. mysle ze tam dostane. a teraz troche o podlaczeniu. dostamel mase kabelkow myslalem ze bedzie to 5 min roboty ale troche zeszlo.

 

to co dostalem:

1) gniazdo i wtyk ISO (rozpialem swoje i musialem wpiac te. takie przedluzenie kabla)

z tej wiazki wychodzi kabelek zasilajacy tak mi sie wydaje bo czerwony i czarny,

ktory laczy sie z INTERFACE

2) kabel wychodzacy z interface do radia (u mnie jeck)

3) kabel wychodzacy z interface do kostki w pilocie

 

musialem odkrecic deske i dobrac sie do wyswietlacza. tam musialem wypiac wtyczke od pilota (manetki przy kierownicy) bo tam ona biegnieprosto do wyswietlacza. to co wyjalem musialem podlaczyc do tego interfacu i puscic kabeli blizej radia (czyli na dol). podlaczylem go do modulu. modul do kabelka z wiazki ISO i podlaczylem kabel z modulu do radia (niestety brak przejsciowki) o efektach napisze jak dostane, kupie przejsciowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z osobą która sprzedaje na Allegro INTERFACE'Y. Nia nadają się pod Philipsa. W związku z tym sam będę przerabiał (przynajmniej spróbuję) pilota przy kierownicy, by sterował moim radiem i zmieniarką. Teoretycznie powinno sie udać. Już kupiłem oryginalnego pilota do Meg II, na którym bedę próbował swych sił. Napisze o efektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie moge dostac jacka. wscieklizny dostane. chcialbym juz to wyprobowac a nie moge. jutro pojade do media mark moze tam beda mieli a jak nie to allegro pozostanie :/

przejsciowka od 1 do 3 zł a koszt wysylki 10 zl. bomba :-/

 

hehehe. podlaczylem koledzy. wszytsko smiga ze az milo. i jaka wygoda. wiec powiem jeszcze raz. kupilem interface za 155 zl razem z przesylka. trzeba wypiac wtyczke od wyswietlacza, ktora to biegnie od manetki przy kierownicy. (u mnie czerwona kostka i peweni u was tez). podpiac wyczepiana koncowke do interface, interface podpiac do ISO i kabelek z interface podpiac do radia <piwko> :P :P i juz. teraz juz mam dzialajaca manetku i radio ALIPNE :P:P:P pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!