Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sposób na likwidację usterek elektronicznych


Rekomendowane odpowiedzi

Jest prosty sposób na likwidację usterek elektronicznych. Zwłaszcza takich które sterowane są przez kompuner, któremu od czasu do czasu "odbija". Proponuję zamiast głowić się co jest przyczyną, ze coś nam nie działa i oddawać na komputer do serwisu zrobić prosta rzecz, która u mnie skutkuje!! Odłaczyć akumulator na dłuższą chwilę (np na całą noc) ale uwaga!!: odpiąć jako pierwszą klemę minusa a potem plusa. Przy podłączaniu najpierw podłączyć plusa a potem minusa. Po takiej operacji komputer sam powróci to fabrycznych ustawień. Oczywiscie wtedy skasuje nam ustawienia z wyjątkiem ilosci przejechanych km oraz ilości km pozostałych do wymiany oleju. Musimy także zaprogramować otwieranie szyb. Oczywiscie być może nie wszystko uda sie w ten sposób ustawić (myślę że jednak wszystko co nie jest fizycznie uszkodzone), ale warto spróbować. U mnie np. nie działały przyciski hands-free na dwóch klamkach oraz nie włączało się oświetlenie na dole w drzwiach. Po odłączeniu akumulatora wszystko sie naprawiło. I być może nie trzeba od razu grzebać w klamkach i od razu zmieniać przyciski w nie działającym zamykaniu jak to jest praktykowane w wielu postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka,

 

Ciekawe infomacje podajesz ;-)

Mam pytanko a raczej problem ( jestem nowym forumowiczem ). Pokusiłem się na odgrzybienie klimy i po aplikacji płynu z wężyka do nawiewu z lewej strony od kierownicy na wyświetlaczu komputera pojawił mi się jakiś błąd ( bre...... defekt ) i samochód kompletnie oszalał, najpierw nie umiałem go uruchomnić ( karta kompletnie nie działała ), po kilku minutach włączyły się światła, wycieraczki, dmuchawa ( na desce zapaliły się wszystkie lampki jakie ma w zestawie ). Zdemontowałem osłonę akumulatora i zdjąłem dwa kabelki umieszczone pod nakrętką na kablu od masy akumulatora ( wtedy wszystko w aucie zgasło ). Zobaczę rano co się z nim będzie działo, być może zalałem coś co jest umieszczone w pobliżu kanałów wentylacyjnych.

Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi co dalej. Jeżeli samochód się nie uspokoi to chyba tylko laweta mi pozostaje bo nie wiem nawet jak blokada kierownicy działa i czy będę mógł zaciągnąć go do najbliższego elektryka :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam 2 str. serwisówki MeganeII. Może to pomoże. Mogłeś uszkodzić jakąś elektroniczną cześć. Jeżeli nie, to odłaczenie akumulatora powinno pomóc, ale jak odłączysz cały akumulator. Wgodnie z serwisówką płyn sie rozpyla poprzez przewód filtra kabiny. A tak na marginesie to jakiego środka użyłeś?

post-1915-1240096194_thumb.jpg

post-1-1240096194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pabloss płyn do odgrzybiania zalał komputer - standardowy problem - musisz poczekać jak wilgoc wyparuje i powinno wszystko być ok...

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi, odłączyłem akumulator na całą noc i po ponownym podłączeniu samochód odpalił ( na szczęście ) ;-)

Prawdopodobnie została zalana skrzynka z bezpiecznikami pod kierownicą ( jeszcze rano znalazłem tam wilgoć ), niestety teraz będę musiał szukać po forum jak wprowadzić kod do radia, zaprogramować szyby oraz czy przypadkiem nie będzie innych niespodzianek.

Niestety również cały czas świeci mi kontrolka od "ASR-u" a przycisk kompletnie nie reaguje, kiedy samochód wyłączę i uruchomię ponownie to kontrolka gaśnie po czym zapala się po upływie kilku sekund.

Używałem środka "Klima Doktor K2" - dla kolegi, który pytał.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

 

Wielkie dzięki <ok> , jeszcze tylko pozostanie mi "wklepanie" kodu do radia oraz ustawienie szyb bo się opuszczają i podnoszą "na raty" ;-)

.. Jak narazie nie znalazłem konkretów jak to uczynić... :roll:

Pozdrawiam

 

Szybko zapomniałeś to co czytałeś w regulaminie. Zalecam jednak zapoznanie się z nim. samo kliknięcie OK nie wystarczy :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
pabloss płyn do odgrzybiania zalał komputer - standardowy problem - musisz poczekać jak wilgoc wyparuje i powinno wszystko być ok...

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi, odłączyłem akumulator na całą noc i po ponownym podłączeniu samochód odpalił ( na szczęście ) ;-)

Prawdopodobnie została zalana skrzynka z bezpiecznikami pod kierownicą ( jeszcze rano znalazłem tam wilgoć ), niestety teraz będę musiał szukać po forum jak wprowadzić kod do radia, zaprogramować szyby oraz czy przypadkiem nie będzie innych niespodzianek.

Niestety również cały czas świeci mi kontrolka od "ASR-u" a przycisk kompletnie nie reaguje, kiedy samochód wyłączę i uruchomię ponownie to kontrolka gaśnie po czym zapala się po upływie kilku sekund.

Używałem środka "Klima Doktor K2" - dla kolegi, który pytał.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam <ok>

Witam wszystkich. W serwisówce do Megane z klimatyzacją automatyczną jest napisane, że środek należy wprowadzić przez rurkę do do wylotu nawiewu ale W SCHOWKU od strony pasażera. Są też ostrzeżenia, że w żadnym wypadku nie wolno wprowadzać środka do innych wlotów powietrza bo grozi to uszkodzeniem elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!