Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! Z tego co mi wiadomo zaprogramować te karty można tylko i wyłącznie w ASO (podając numer nadwozia), tyle że muszą być to "czyste - nie programowane dotychczas" karty. Kiedyś rozmawiałem z człowiekiem który zajmuje się takimi sprawami w ASO - stąd moja wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko dotyczące kart startowych, a mianowicie czy jest to prawdą że na kartach zapisuje się rzeczywisty przebieg auta, bo przegladając ostatnio ogloszenia natknąłem się na takie stwierdzenie:

 

"Pamiętaj Meganka zapisuje kilometry i na komputerze i na karcie startowej. Wystarczy iść z kartą do salonu Renault i możesz zczytac prawdziwe kilometry, a nie te które często pojawiają się na licznikach sprowadzanych z tzw. Zachodu, czyli jak kto woli od Arabów, Turków i innych nacji z Niemiec, Holandii."

 

To jak to jest z tymi kartami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest to prawdą że na kartach zapisuje się rzeczywisty przebieg auta

Tak...potwierdzam to prawda sprawdziłem to u siebie. <piwko>

 

Zapisuje się aktualny czy ostatni ? Bo jeśli ktoś cofnął licznik i po cofnięciu się zapisało na karcie to i tak nie ma co sprawdzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipi, Komputer zapisuje niezależnie przebieg w liczniku i na karcie. Jak ktoś cofnie przebieg w liczniku to karta pokaże faktyczny przebieg. Byłem świadkiem jak w ASO karta pokazała przebieg większy o 30 tys. km od tego co gościu miał na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam serdecznie info odnośnie kart

przy uczyć można tylko kartę dziewiczą (raz zaprogramowana do innego auta nie będzie działać) koszt w ASO karta + przyuczenie 650zł W Bydgoszczy w "ANDI RENO" ul.Cmentarna 42 ta sama usługa kosztuje 350zł natomiast karta z funkcją wolne ręce ok. 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się zastanawiam na temat kart, a jest tego dużo na allegro. Karta jest zabezpieczeniem autka, jeśli kosztuje z programowaniem w serwisie 650zl to jak może ta sama usługa(karta + programowanie) kosztować 400zl a nawet mniej. Karta jest robiona pod autko, wiec jeśli ktoś sprzedaje za połowę ceny czy aby na pewno jest to nowa karta??

Niech ktoś się wypowie w tym temacie.....ktoś kto za parę stówek ma nową kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Kolega kiedyś chciał zamontować do swojej laguny ESP,pojechał do serwisu w Tychach i tam mistrz po oględzinach samochodu powiedział mu że jego wersja nie jest przystosowana przez fabrykę do zamontowania w tym aucie ESP.Nie dał za wygraną i w internecie znalazł ogłoszenie że gość montuje takie sprawy i inne związane z elektroniką w Reniach.Pojechał, facet zerknął pod nadkola i powyjmował przewody fabryczne do podłączenia czujek w kołach.Na allegro kupił czujki moduł ESP gość wszystko podłączył podpiął kompa wprowadził ustawienia i laguna już śmiga parę lat z ESP.Piszę o tym bo pytał się gościa o możliwość zakodowania używanych kart i modułów BSI.Podobno robią skany pamięci kart i modułów BSI twojej starej i wgrywają do używanej sprawnej oczywiście najpierw ją kasując.O ile dobrze pamiętam to był to gość z Myszkowa ale musiałbym zapytać kolegi może ma do niego numer telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!