Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z klimą w Megi II ,

klimatyzacja raz się załacza a raz nie, poziom czynnika jest OK,

Podejrzewam niedomaganie przekaźnika ale nie mam pojęcia gdzie go szukać,

no chyba że mój trop jest błędny

 

Dzięki za wskazówki...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o potwierdzenie - w kabinie pod kierownicą w skrzynce przekaźników i bezpieczników są dwa przekaźniki. W moim przypadku brakuje tego dolnego od zakupu go nie ma ( górny jest na miejscu) dodatkowo po nabiciu klimy w dalszym ciągu się nie załącza sprzęgło sprężarki na krótko po podaniu 12 V sprzęgło działa dodam że zakupiłem scenica miesiąc temu i nigdy sprężarka nie działała.Ze schematów wynika że ten przekaźnik jest od akcesoriów oraz klimatyzacji.

Climatronic.

Bardzo proszę jeżeli nikt nie wie może się ktoś odważy i wypnie ten dolny przekaźnik i sprawdzi czy załączy się sprężarka jeśli się nie załączy będę miał awarię z głowy.

W serwisie jestem umówiony za tydzień kolejki.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw temperaturę na 27°C i zobacz czy Ci się włączy klima jak tak to sprawdź czujnik temperatury w kabinie. Nie wiem jak w Scenicu II ale pewnie znajduje się pod lampką sufitową jak w Scenicu I.

 

PS

W j. polski są tzw. interpunkcje, dobrze byłoby je od czasu do czasu stosować wtedy wypowiedź jest bardziej czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem w tym że clip nie wykazał żadnych błędów, wszystko sprawne tylko sprężarka się nie załańcza, podejrzewam przekaźnik ale co jest nie wiem.

Mam taki jeszcze zwariowany pomysł, jak włącze klimę to włancza się zawsze obligatoryjnie dodatkowy obieg wentylatora chłodnicy, może według schematu wpiąć tam też sprzegło sprężarki choćby poprzez dodatkowy swój przekaźnik, wszystko by działało super tylko kwestia czujnika za dużego cisnienia w układzie, byłby on poza układem, a nie wiem czy jak klimę włącze czy sprężarka może działać non stop - chyba nie...i najważniejsze czy jak czujnik cisnienia wyśle informację że ciśnienie jest za duże czy poza tym że planowo wyłączy się sprężarkę to czy też wyłańcza się ten obieg wentylatora do którego chcę wpiąć sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, jestem tu nowy. Czy mógłby ktoś wskazać, który z przekaźników załącza sprzęgło sprężarki klimatyzacji manualnej Renault Scenic II - 2008r. Zrobiłem zdjęcia mojej skrzynki USM C-PFT po jej rozebraniu - załącznik. Szukając w sieci znalazłem jedynie wskazany na takiej płytce przekaźnik od ogrzewania szyb.

Czynnik mam nabity, wentylator nawiewu pracuje, czujnik ciśnienia pokazuje wartość 0,8 - 0,9V i wartość ta dociera na środkową wtyczkę sterownika za akumulatorem - lewa strona patrząc od strony lamp (zielony przewód)-przemierzyłem go na całej długości. Sprzęgło sprężarki nie dostaje jednak napięcia na brzoskwiniowej żyle z modułu USM - ciągłość również sprawdzona. Masa na czarnym również prawidłowa - sprawdzona. Nie słychać aby załączał się przekaźnik więc chciałbym go sprawdzić/ewentualnie wymienić. Dzięki, pozdrawiam. Rafał.post-81412-0-19896400-1430941584_thumb.jpg; post-81412-0-93639900-1430941662_thumb.jpg; post-81412-0-04325800-1430941808_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Czy kolega już zlokalizował który przekaźnik w BSM jest od klimy?

Mam identyczny problem u Siebie. Jak dałem prąd na krótko (pomarańczowy kabel idący do sprężarki) to oczywiście wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!