Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow,

 

od wczoraj jestem posiadaczem renault scenic rok 2005. Na głównym wyświetlaczu na stałe świeci się pomarańczowa kontrolka service i "P" w pomarańczowym trójkącie. Zaznaczę że jest to wersja z automatycznym hamulcem ręcznym który działa bez zarzutu. Próbowałem znaleźć jakieś info na forum ale bez zadowalających efektów. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hamulec działa prawidłowo a denerwuje Cię świecąca kontrolka to zdemontuj schowek pod siedzeniem kierowcy. Znajdziesz tam małą skrzyneczkę z sześcioma bezpiecznikami i przekażnikem. Wyciagnij na chwilę bezpiecznik 25 A oznaczony nr. 1 i załóż go z powrotem. Miałem tą samą usterkę i pomogło. Prawdopodobnie była użyta dźwignia w bagażniku do awaryjnego zwalniania hamulca.

post-4670-1237736515_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij na chwilę bezpiecznik 25 A oznaczony nr. 1 i załóż go z powrotem. Miałem tą samą usterkę i pomogło. Prawdopodobnie była użyta dźwignia w bagażniku do awaryjnego zwalniania hamulca.

 

zrobiłem jak opisałeś i niestety nie rozwiązało to mojego problemu, może jakieś inne propozycje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas uruchamiania samochodu słychać dźwięk ostrzegawczy i czy wyświetla sie komunikat o usterce hamulca ręcznego? Sprawź jeszcze dźwignię awaryjną w bagażniku czy jest na swoim miejscu. Bezpiecznik o którym pisałem należy wyjąć na ok. 1 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

tak podczas uruchamiania słychać dźwięk ostrzegawczy i jest komunikat o usterce hamulca. Według mnie dźwignia w bagażniku jest na swoim miejscu i jest chyba nieruszana. Bezpiecznik wyciągnąłem na dłużej niż minutę. Czy odpalałeś silnik bez bezpiecznika?

 

Za postępującą (od wczoraj) amnezję w sprawach regulaminu, następnym razem przybędzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam to samo może jakieś pomysły ????

 

U mnie piszczy ale jak gaszę auto to pokazuje się normalnie breake on a jak trzymam i zgasze to break OFF tylko jak chcę go wyłączyć zaraz przy uruchomieniu to odrazu wuwala breake failure check press breake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Ja mam natomiast inne objawy, oczywiście świeci się SERVICE i P ale hamulec działa chyba normalnie, ponieważ kupiłem auto i po tygodniu użytkowania pojawił się dany problem, ale hamulec działa tak jak działał.

Pojechałem na komputer i gościu oznajmił, że wywala błąd czujnika siły nacisku, oraz jego zdaniem hamulec zbyt długo zaciąga i spuszcza.

Miał ktoś podobny problem, czy ten czujnik jest do wymiany czy trzeba wymienić cały moduł?

 

Jak długo zaciąga hamulec u was. u mnie jest to ok 3-4 sek

Spuszcza też dosyć długo, na konsoli dawno znikła ikonka hamulca ręcznego a on jeszcze trzyma i też po ok 4-5 sek dopiero puści.

Ma ktoś jakieś pomysły???

 

Przeczytałem całe forum i nie zauważyłem odpowiedzi na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki czas to zdecydowanie za długo. u mnie ok. 1 sekundy. niby gdzie ma być ten czujnik siły nacisku?? może musisz przeczyścić elementy tegu układu. być może są zapieczone i stawiają duży opór.

 

też mi świeci SERVICE i P. na pewno da się to CLIPem usunąć sprawdząjc wcześniej powó świecenia.

muszę spróbować z dolewką płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby gdzie ma być ten czujnik siły nacisku??

Znajduje się w module zaciągającym linki hamulca.

jonasz1983, Jak piszesz, masz błąd czujnika siły nacisku (prawidłowa nazwa to czujnik siły naciągu) a ten czujnik decyduje kiedy silnik ma przestać naciągać linki a co za tym idzie decyduje o sile nacisku klocków. To może być przyczyną, że zaciąganie trwa tak długo. Cujnik ten jest integralną częścią modułu zaciąganie hamulca postojowego i jest niewymienialny. Bez wymiany całego modułu chyba sie nie obejdzie. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ponowię temat - kilka dni temu zapaliła mi się kontrolka service i P - wszystko działa, dziś dodatkowo włączył się przy odpaleniu sygnał dźwiękowy i lampka STOP, ale tylko raz.

Co dziwne teraz pali się tylko trójkąt z literką P, zgasł STOP, zgasł service (zapala się co któreś odpalnie)

- pytanie - jechać na komputer? czy pokaże coś jeśli to mechanika np starte klocki?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!