Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Xenony Hid w lampach sonar? da rade?????


Rekomendowane odpowiedzi

Koledze kharan gratuluję dobrego samopoczucia.A właścicielom autek z HID -ami życzę przeżycia cudownej przygody z panem Aspirantem ale kumatym.Kolego Rolex -zgadzam się.Tu cytat: Na świecie jest stosunkowo niewielu idiotów ale tak są sprytnie poustawiani że co rusz się człowiek na nich natyka. a tak przy okazji-do HID-a to i magnetyzer +stożek + strumienica.Jakże tak na golasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie po co w wątkach wypowaidają się ludzie, którzy nie mają pojęcia o czym piszą... znają się tylko z artykułów z głupiej prasy i z tego co napisał ktoś kiedyś na forum...

jeśli ktoś pyta o co, to oczekuje odpowiedzi konkretnej i od osoby która miała styczność z tematem, ma coś pododbnego zamontowane, albo miała zamontowane... a tutaj czytając wypowiedzi to co druga osoba nie wie o czym pisze...

co do kolegi chrzan49, to ja mam założony zestaw xenon i jakoś policja do tego się jeszcze nigdy nie przyczepiła, nawet nie spoglądała na światła... co dostożków i stumiennic a nawet magnetyzerów to ciekaw jestem co o tym wiesz? pewnie nic a wypowiadasz się negatywnie...

 

[ Dodano: 2009-04-02, 14:34 ]

wiem doskonale i ta lampa przystosowana jest do żarówek próżniowych a nie żarówek gazowych inna temperatury żarnika

a ty widziałeś na żywo taką lampę o której pisze kolega przem338

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo normalnie to lampy mają swoją homologacje, w tym do odp. żarówek.

Powiem tak - masz farta i niech tak zostanie.

Natomiast tego typu źródło światla o ile dla ciebie jest plusem, o tyle dla osoby z naprzecika lub przed Tobą to dramat. Lubisz jechać w deszczu za gościem z przeciwmgielnymi?

 

Zgodnie z prawem taki układ oświetlenia jest niezgodny z homologacją więc powinien zostać zdemontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie przechodze przegląd

To chyba Pan diagnosta z jakiejś wsi pochodzi...i mocno niedouczony jest. A ty kolego oślepiasz innych kierowców aż "miło".

Co do lamp to akurat to jak wyglądają i czy je widziałem nic nie wnosi do tego że te lampy nie są przystosowane do żarników ksenonowych. łamiesz prawo powodując realne zagrożenie na drodze ...zapraszam do szczecina a gwarantuje ci że długo na tych pseudo ksenonach nie polatasz.

 

Sorry z OT ale ciśnienie mi skoczyło :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ciekawe, bo normalnie to lampy mają swoją homologacje, w tym do odp. żarówek.

Homolagcje na zarowki tez powinienes miec. Bo nie wszystkie je maja, a niektorzy jezdza na zarowkach ktore nie maja homologacji.

Moge powiedziec tyle w zwyklej lampie bron boze montowac bo oslepia, ale w soczewce spoko mozna, bo czasami dobrze ustawiona soczewka nieoryginalna mniej oslepia niz ksenon w autach typu q7 czy innych wiekszych bo daje po galach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżdżę na xenonach HID już trzecim Scenikim.Montowałem już dla kilku znajomych.Ma je moja siostra w Sceniku, szwagier, kumpel w Lagunie,ojciec w Megance II.

Jakoś nikomu policja nie zabrała dowodu ani nie wlepiła mandatu. I wszyscy regularnie przechodzą przegląd rejestracyjny.

Oczywiście trzeba zachować odrobinę rozsądku przy montażu i regulacji.I nie przesadzić z kolorem bo palniki xenonowe o temp.światła 8000,10000 i 12000 to światło niebieskie a policja bardzo nie lubi jak ktoś się podszywa pod pojazdy uprzywilejowane i mogą być poważne kłopoty! Najlepiej zakładać 4300K,5600K,6000K.A moim zdaniem najlepiej świecą 5600K.Na próbę założyłem kiedyś 8000K (niebieskie) i nie podobały mi się - za mało światła dawały.Już widziałem takich co zamontowali xenony w autach z lat 80tych i świecili po drzewach.

Wszystko jest dla ludzi, a przepisy i homologacje często nie nadążają za techniką.Pamiętacie czasy jak używanie trzeciego światła stop było zabronione <ok> Za kilka lat doczekamy się przepisów które będą zabraniały używania zwykłych żarówek tylko LEDów ze względu na ochronę środowika.

ASO by chciało, aby u mnich montować xenony <ok> mi kiedyś krzyknęli 3k zł, a zrobili by tak samo czyli na HIDach ^^ + spryskiwacze lamp za 450 zł komplet.

 

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=119229#119229

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witman,myślę o HID-ach 4300K ,tylko ja nie mam soczewek w reflektorze i nie jestem pewny jakby to wyglądało u mnie.Jakie masz żarówki w przeciwmgielnych założone?

W przeciwmgielnych są normalne żarówki HB3 65W, a ta biało-błękitna poświata jest od diody LED zamontowanej w kloszu - taki mały bajetek ;-)

Nie wiem czy są jeszcze w sprzedaży 4300K.One są białe delikatnie wpadające żółte.Najbliższe światła białego są 5600K.Takie miałem w Sceniku I

I nie przejmuj się co piszą, niektórzy znawcy że lampa jest nie przystosowana temperaturowo. Palniki xenonowe owiele mniej wydzielają ciepła niż tradycyjna żarówka! Zamiast 55W pobierają połowę mnie prądu ok.25-30W dlatego też się mniej grzeją - chyba logiczne <ok> Kupuj takie na które jest gwarancja - przeważnie 24m-ce

post-16747-1244297520_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO by chciało, aby u mnich montować xenony mi kiedyś krzyknęli 3k zł, a zrobili by tak samo czyli na HIDach + spryskiwacze lamp za 450 zł komplet
piszesz,że w ASO nie zamontowaliby systemu samopoziomowania???

Dziwne :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bez samopoziomowania.

Nigdzie w przepisach nie ma nawet wzmianki o samopoziomoaniu.Jedne auta fabrycznie to mają inne nie.To tak jak z lufą w czołgu <ok>

Ja to chcę u siebie zrobić, ale tylko dla tego bo lubię grzebać i to moje hobby i zawód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!