Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Xenony Hid w lampach sonar? da rade?????


Rekomendowane odpowiedzi

no nie aż tak dalece z tymi latami.Głównie chciałem podkreślić, że nigdzie w przepisach nie ma mowy o samopoziomowaniu lamp.To jedynie dodatkowy element, który rzeczywistości nie sprawa się.Zauważ, że podczas jazdy po naszych nierównych drogach masz w jezdni dołek, auto w nie wpada i nagle wyskakuje z dołka podnosząc całe auto i reflektory do góry oślepiając przez chwilę jadących z przeciwka.Korektor samopoziomowania nie zdąży zareagować na takie zmiany.Druga ciekawostka to auto jadące, znajdujące się na szczycie "górki" , a Ty podjeżdżasz pod górę z przeciwka - czy korektor samopozimowania zadzieła w tamtym aucie co Cie oślepia ? oczywiście NIE bo u niego jest wszystko OK, jego auto nie wie,że Ty pozjeżdżasz pod górę <ok> takiej techniki to jeszcze nie ma.Tak jak wcześniej wspominałem technika jest dla ludzi, a homologacje dla robienia pieniędzy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak wygląda sprawa z montażem spryskiwaczy do ksenonów?

Czy w ogóle praktycznie, poza ewentualną możliwością kontroli przez policję, montaż spryskiwacza do lamp soczewkowych SONAR'a + HID'ów ma jakieś zastosowanie?

Myślę o HID 5000K w soczewki z SONAR'a.

Edytowane przez EnD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o barwę polecam kupić 4300 najbardziej zbliżone do oryginałów co do spryskiwaczy to możesz zakupić dysze oryginalne i pokombinować z zestawem spryskiwaczy uniwersalnym dostępnym na alledrogo .Aha w zderzaku masz zaznaczonr gdzie wywiercić otwory pod oryginalne dysze .

Edytowane przez Wydma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montaży lamp Sonar'a no cóż, trzeba bardzo delikatnie. Na szczęście, podchodzą bez większych problemów.

Po montaży hidów na zewnątrz wszystko super, jednak - soczewki na silniczku elektrycznym świecą tak beznadziejnie, że szkoda słów - a mam je podciągnięte i tak maksymalnie do góry. Nie pozostaje mi nic innego, jak zdjąć elektryczną regulację i ręcznie, na stałe ustawić lampy (a szkoda, bo chciałem bez rzeźby móc kontrolować z kabiny wysokość świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lampy ustawione manualnie, na sztywno na stale (z racji wysokości świecenia), włożony mam ten xenon HID.

Nie podoba mi się ścięcie światła w prawej soczewce, odnoszę wrażenie (poparte "badaniami"), że oślepia kierowców w lusterkach przy wyprzedzaniu. Lewa soczewka jest na tyle dobrze skonstruowana, by światło wraz z linią idącą po ukosie było coraz ciemniejsze, na prawej soczewce tego kompletnie nie ma i światło idzie pod kątem i świeci ciągle tą samą siłą. Może po prostu źle to jeszcze ustawiłem? Będę jeszcze kombinował.

 

Miałem już raz przyjemność z Policją odnośnie tych lamp. Kazali otwierać maskę i szukali przetwornic, nie ukrywałem że mam jakiś nie wiadomo jakie super żarówki, przyznałem się wprost że to zestaw Xenon, nie mam nawet przetwornic jakoś wybitnie ukrytych. Padło nieco mniej łatwe pytanie o spryskiwacze, których niestety nie miałem jak wytłumaczyć. Ostatecznie obyło się jedynie z upomnieniem i rozkazem bym jak najszybciej wymienił żarówki na zwykłe, po czym puścili mnie wolno.

 

Dodatkowo takie porównanie - Xenon 5000K vs najzwyklejsza żarówka H1 (nie muszę chyba mówić, po której stronie co jest :))

3185072953548838179081000003019645849893151666044839n_thumb.jpg

Na razie wróciłem do zwykłych halogenowych żarówek - mimo wszystko, nie chcę się narażać policji, chociaż różnica jest kolosalna.

Edytowane przez EnD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!