Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

maciek    0

Witam wszystkich i prosiłbym o pomoc

Pojechałem do mechanika na wymianę amortyzatorów i sprężyn powód był następujący po przejechaniu leżącego policjanta usłyszałem straszny trzask zatrzymałem się i stwierdziłem że uszkodził się amortyzator wraz ze sprężyną , z prawej strony .Zakupiłem nowe amortyzatory ale nie olejowe tylko gazowe jak i nowe sprężyny , umówiłem się z mechanikiem na wymianę po naprawie jak i zbieżności kół wyjechałem na test czy wszystko jest ok. lecz okazało że coś nie gra kierownica wchodziła w lekkie drgania przy małej prędkości wróciłem się do mechanika mówiąc mu o tym ,na początku stwierdził że to od opony przełożył ,nic nie pomogło przełożył tył do przodu ,przód do tyłu dalej to samo gościu się załamał a ja z nim szukał innej przyczyny lecz nie znalazł ,panowie czy mógł coś przeoczyć może zle złożył to wszystko, pytając się go, stwierdził ze składał tak jak stare bardzo proszę o pomoc co to może być bo jazda tym samochodem to jak , jazda złomem .a cha ściąga mnie na prawą stronę ! po puszczeniu kierownicy na płaskim nowym asfalcie

Przed wymiana wszystko było ok :!::!::!:

Lewy    10

Witam!

Kiedyś też to miałem. Kierownica ruszała się lewo-prawo. Im szybciej jechałem tym szybciej drgała. Wyważyłem koła. Dokładnie je obejrzałem nawet podczas wywazania czy nie mają bicia. Wszystko było OK a jednak objawy nie ustąpiły. Przekładanie opon miejscami nie pomagało. Kierownica drgała niezależnie które opony były z przodu.

Po wymianie opon na nowe, jak ręką odjął.

Krzychu    21

Witam!

Mam to samo, tylko u mnie jest to na letnich i na zimowkach. Ale oba komplety nie sa w najlepszej kondycji. Na wiosne kupie sobie cos nowego, obecnie mam Dunlop SP Sport 2000, 185/55 R15 i planuje kupic takie same. U mnie do 120 km/h jest ok, pozniej juz coraz gorzej :mrgreen:

Lewy    10
U mnie do 120 km/h jest ok

U mnie przy 20km/h już kierowniczka sie ruszała.

Stało się to przy ok. 90tys. przebiegu opon.

Krzychu    21

Kurcze, no to niezly czad :mrgreen: Ja zobacze jak zmienie opony, czy problem zniknie. Drazki jeszcze wymienie i zbieznosc.

maciek    0

no panowie kolega LEWY to specjalista w 100% :!::!::!:

postawił na opony i tak też sie stało wymieniłem oponki kierownica nie lata a ja mam znowu ochote na jazdę ,dzięki panowie i tobie "LEWY" :mrgreen:

Lewy    10

Do usług.

W miarę możliwości i wiedzy, oczywiście ;-)

Krzychu    21

Ja po zmianie kompletu na zimowy odczulem poprawe, kierownica mniej drzy. Tylko nie wiem czy wczesniej byla to wina opon czy alufelg.

Danielossss    2

Prezes,

a czy ta maszynka jest popularna wśród warsztatów "gumiarskich".

Ile coś takiego kosztuje?

Prezes    39

W warsztatach oponiarskich tego nie spotkalem - 2,5 roku temu jak to robiłem to była akcja jakiejs firmy (nie pamiętam nazwy). Mieli swoje stanowiska (namioty) na stacjach Shella ( w moim przypadku Wrocław, stacja Shell na Legnickiej ) i nie była to taka droga impreza. U mnie okazało się też, że dwa kołpaki wprowadzają dodatkowe bicie - były już luźne ale jeszcze jakoś się trzymały ;-)

Tu nasz linka (to chyba ta firma była) http://www.autobalans.pl/ - poczytaj to powinno rozwiać wątpliwości.