Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka zalana w środku (wykładzina)


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Ci pomóc, ale sam borykam się z mokrą wykładziną od strony kierowcy, tyle że ja nie jestem w stanie tego od niczego uzależnić. Np. myję samochód myjką ciśnieniową i mam sucho, innym razem trochę popada i mam mokro pod nogami. Nie zauważyłem też związku z włączoną/wyłączona klimą.

Lałem wodę do podszybia i patrzyłem czy się gdzieś do środka nie będzie lało, ale nic. Zastanawiam się czy ta woda gdzieś nie wchodzi np. podczas jazdy w czasie deszczu.

Może któryś kolega/koleżanka podpowie gdzie jeszcze można szukać przyczyny.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż drzwi odpadają bo tam jest sucho. Czy ten silikon co go na foto dołączyłem tak był fabrycznie??

 

Dodano: 17 kwi 2015 - 17:28

Czy mogę odpływy podszybia , szyberdachu i wąż od klimy przepchać linką rowerową (hamulcową)?? Pytam bo próbowałem dzisiaj przepchać te od szyberdachu przewodem głośnikowym (dość miękim 2x1) ale wchodzi z metr i koniec... Kupiłem ściągacz ramion więc jutro wezmę się za podszybie . Czy wąż od skraplacza to ten w komorze silnika po prawej stronie-taki grubszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dzisiaj pojechałem sobie na kanał...

Od strony akumulatora po jego wyjęciu był syf oraz dość dużo rdzy widziałem tam tylko dziurkę ale żadnego kanaliku czy tam węża który by schodził już nie.przepchałem tą dziurkę a raczej nie było co przepychać.

Strona kierowcy tu jest nagrzewnica z filtrem i nie ma dostępu łatwego do dziurki ale żadna woda ani z jednej strony lub z drugiej nie stoi( nie przepychałem brak dostępu).

Szyberdach wchodzi po metr drutu,linki hamulcowej lub przewodu i koniec-czyli cały słupek przelatuje i koniec nie wiem czy tak powinno być??.

Odpływ klimy o ile to ten to wąż w komorze silnika gumowy, gruby to strona zwisająca jest drożna następnie przechodzi przez blachę na podszybiu i się zgina w stronę nagrzewnicy -filtra kabiny. I właśnie ten kawałek który jest pomiędzy nagrzewnicą a blachą podszybia jest raczej zapchany po uciskaniu słychać zaschnięte liście i coś jeszcze-jakby piach. I tu mam pytanie jak się tego pozbyć bo żeby dostać się do tego kawałka musiał bym rozmontowywać dalej część nagrzewnicy itd. przewód czy linka wchodzi do zgięcia a dalej na siłę nie próbuję...

Auto złożyłem czyli podszybie (przy rozkręcaniu nie obyło się bez ściągacza wycieraczek) i w sumie nie wiem co zrobić??

Czy wetknąć w wystający wąż kompresor i spróbować wydmuchać to jakoś czy zrobię jeszcze gorzej?

Drugi pomysł to wyjąć filtr kabiny i wlać tam wodę ale czy to coś da i czy czegoś nie popsuję??

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jak się dostać do odpływu ze strony nagrzewnicy? umyłem auto i woda leje mi się do środka a tam są przewody od instalacji,woda stoi od strony kierowcy koło nagrzewnicy,wycieraczki ściągnąłem ale nie wiem co dalej

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony akumulatora po jego wyjęciu był syf oraz dość dużo rdzy widziałem tam tylko dziurkę ale żadnego kanaliku czy tam węża który by schodził już nie.przepchałem tą dziurkę a raczej nie było co przepychać.

U mnie po wyjęciu akumulatora blisko ścianki jest otwór o ile dobrze pamiętam średnicy ok. 10mm przykryty taka plastikowa klapka. Podobny otwór jest od strony kierowcy. Żeby się do niego dostać trzeba wyciągnąć obudowę filtra (nie mam klimy, więc jest to możliwe) i wentylator nawiewu, wtedy jest do niego dobry dostęp. Na upartego jak się wie gdzie go szukać to po zdemontowaniu ramion wycieraczek i plastików zakrywających podszybie, można go namierzyć patykiem i przetkać, a luźne liście wyciągnąć odkurzaczem elastyczną ssawką (wężem). Ja tak wcześniej robiłem, zanim dobrałem się do klapki recyrkulacji powietrza - wtedy wszystko widać było jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Podepnę się trochę pod temat. Od jakiegoś czasu mam Megane coupe z 96'. Po deszczach mam mokrą wykładzinę ale nie tak jak większość pisała, że z przodu tylko na podłodze za fotelem kierowcy. Skąd ta woda może się tam zbierać? Jest możliwe, że uszkodzona jest uszczelka w drzwiach i tędy woda dostaje się za fotel kierowcy? Czy może są jakieś wężyki odprowadzające wodę w okolicach klapy bagażnika?

Z góry dzięki za szybką odpowiedź. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!