FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Trzeszczace drzwi - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phII
Trzeszczace drzwi

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mareks 1234 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane II ph 2
  • Silnik:1,9 dci
  • Przebieg (tys.km):1

Napisano 30 marzec 2009 - 13:17

Witam,
co myslicie o diagnoze mojego mechanika na trzeszczace przy ruszaniu autem
drzwi w Megi II ph 2 (nie pomaga podciagniecie rygla do srodka auta) - twierdzi ze
trzeba wymienic uszczelke drzwi kierowcy - bo jak sie tak ulozyla to nic nie
pomoze ???
PS: nie pomoglo posmarowanie uszczelki silikonem, auto jest bezwypadkowe (mam je od nowosci)..

Ewentualnie gdzie poza ASO mozna taka nową uszczelke kupic w dobrej cenie ?
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Mil3k6 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:megane
  • Silnik:1,9 dci 2003
  • Przebieg (tys.km):123

Napisano 30 marzec 2009 - 14:17

posmaruj czymś do opon tez jest dobre i działa inaczej niz silikon bo silikon sie nie wchłonie powoduje aby to ze uszczelka nie przykleja sie aha i zostaw jak mozesz drzwi otwarte
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Jaskinia 

• Auto:Megane
  • Silnik:1.6 112KM
  • Przebieg (tys.km):64

Napisano 08 kwiecień 2009 - 21:05

U mnie trzeszczało na dziurach i właśnie przy ruszaniu. też kombinował z uszczelkami, a skuteczne okazało się popryskanie zamka i tych prętów na których zamek zaskakuje WD-40. Od tej pory cisza. Co ciekawe nie skrzypi mi nic-deska i inne ustrojstwa cichutkie :->
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   lukaszc2 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1,5 DCI
  • Przebieg (tys.km):125

Napisano 09 kwiecień 2009 - 21:54

Potwierdzam to co zostało napisane powyżej, dodam tylko, że takie trzeszczenie pojawiło się jak zrobiło się ciepło, ale po dokładnym potraktowaniu zamków i zawiasów wd-40 przestało i nastała cisza, jednak sądzę, że należy tam zastosować jakiś smar bo obawiam się że wd-40 po prostu wyschnie po jakimś czasie
Łukasz
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   kilic 

• Silnik:1.5 dci
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 28 kwiecień 2009 - 21:02

Witam mi takze cos skrzypi w okolicach slupka srodkowego od strony pasażera ,skrzypi na nierownosciach ,przy ruszaniu i hamowaniu . Aby się dostać do tych zamków i zawiasów to trzeba ściągać tapicerkę
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   meeegi 

• Silnik:1,5 dci

Napisano 01 czerwiec 2009 - 17:30

... w okolicy srodkowego slupka, ale dzis potraktowalem wszystkie zamki silikonem w sprayu, i skrzypienie, stukanie, trzeszczenie przeszlo <ok> zobaczymy na jak dlugo <ok>
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Mil3k6 

• Auto:megane
  • Silnik:1,9 dci 2003
  • Przebieg (tys.km):123

Napisano 02 czerwiec 2009 - 09:15

Kloedzy WD-40 w zamki w drzwiach wystarczy i bedzie cisza jak makiem zasiał <ok>))
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   gibki8 

• Silnik:1.4 100KM

Napisano 26 czerwiec 2009 - 21:31

kilic napisał:

Witam mi takze cos skrzypi w okolicach slupka srodkowego od strony pasażera ,skrzypi na nierownosciach ,przy ruszaniu i hamowaniu . Aby się dostać do tych zamków i zawiasów to trzeba ściągać tapicerkę

Mam to samo. Z początku dźwięk był słabo słyszalny a teraz jest bardzo donośny. Próbowałem robić tak jak pisaliście czyli popryskać WD-40 zamki od drzwi oraz te takie śmieszne puszeczki co są przy każdych drzwiach ale niestety nic nie pomaga. Przed wyjazdem nad morze jadę na ustawianie świateł przednich i zrobienie takiego ogólnego przeglądu. Jeżeli nie dojdę do lipca co to jest to powiem ludziom z ASO żeby to zrobili.
Kiedy ten dźwięk się pojawił myślałem iż jest to wina źle spasowanego boczku drzwiowego czy czegoś podobnego. Skrzypienie było tylko słychać na dużych nierównościach a teraz słychać zawsze : podczas ruszania hamowania wjazdu na krawężnik itp. Zrobiło sie to lekko uciążliwe ale nie narzekam bo to dopiero pierwszy problem jaki mi się przytrafił z moją Meganką
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   III 

• Silnik:1,4 16V

Napisano 01 październik 2009 - 09:26

W wersji trzydrzwiowej najczęściej trzeszczy - po prostu drzwi szoruja po uszczelce i po tym filcu przy szybie.
Zauważcie że podczas deszczu nic nie skrzypi.
Smarowanie silikonem załatwia sprawę na kilka dni tylko.
Wazelina - tak samo.
Trzeba się do tego skrzypienia niestety przyzwyczaić.
0

#10 Użytkownik jest zalogowany   kepa416 

• Auto:Megane II
  • Silnik:K9K722
  • Przebieg (tys.km):232

Napisano 01 październik 2009 - 22:11

U mnie skrzypi prowadnica od podnośnika szyby na początku również myślałem że to zawias albo uszczelka bądź szyba. ;] Wsłuchajcie się dobrze.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   III 

Napisano 01 październik 2009 - 22:19

To zmocz uszczelki i te filce w drzwiach i juz bedziesz wiedzial ze nie masz racji.
Caly czas mowie o wersji 3-drzwiowej <ok>
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Zejman 

• Auto:Scenic
  • Silnik:1.8 16V 2002 LPG Stella OBD
  • Przebieg (tys.km):119

Napisano 25 październik 2009 - 20:41

Witam
U mnie skrzypiała klapa bagażnika pryskanie sylikonem nie przyniosło zadowalających rezultatów ale, pomogło ustawienie takich małych zderzaków umieszczonych po obu stronach tyłu auta bezpośrednio nad światłami zespolonymi.
Zderzaki te unieruchamiają klapę bagażnika po jej zamknięciu i ta nie może już poruszać się na boki, a co za tym idzie nastała tak wyczekiwana cisza.
Teraz ;) słyszę jakieś trzeszczenie pochodzące od przykrywki poduszki powietrznej tej w kierownicy i szukam jakiejś instrukcji jak się do tego ustrojstwa dobrać, by czegoś nie spieprzyć!

P.S.
Ciekawe co następne będzie trzeszczało !?
Stopy wody pod kilem ;)
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   rectosei 

• Auto:Fluence Expression
  • Silnik:1.6 16V K4M
  • Przebieg (tys.km):40

Napisano 28 październik 2009 - 10:28

No uważaj, bo to może taśma od airbagu się odzywać. Z tym też mogą się wiązać pewne problemy. ;)
Renault Fluence Expression 1.6 16V - pozdrawiam z Żor :)
Dołączona grafika
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Tazesz 

• Auto:Renault Megane II Grandtour
  • Przebieg (tys.km):132

Napisano 10 grudzień 2009 - 15:16

Ja używam CX-80 jest bardziej bezpieczny od WD-40

[ Dodano: 2010-03-21, 20:48 ]
mareks 1234, Może byś dał znać czy pomogło i co było przyczyną trzeszczenia drzwi w twojej sytuacji. A może ktoś również potrzebuje takiej pomocy ... :-?
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Maciek71 

• Silnik:1,6 16V

Napisano 06 maj 2010 - 08:02

Ostrożnie z sylikonem.
Jak posmarowałem uszczelki w drzwiach sylikonem, to dopiero zaczęło się trzeszczenie. Najmniejsza nierówność wystarczała. Przed posmarowaniem trzeszczały mi tylko drzwi kierowcy po posmarowaniu wszystkie! Musiałem wszystko zmywać i posmarowałem wazeliną.
Teraz jest OK.
Maciek
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2