Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co myslicie o diagnoze mojego mechanika na trzeszczace przy ruszaniu autem

drzwi w Megi II ph 2 (nie pomaga podciagniecie rygla do srodka auta) - twierdzi ze

trzeba wymienic uszczelke drzwi kierowcy - bo jak sie tak ulozyla to nic nie

pomoze ???

PS: nie pomoglo posmarowanie uszczelki silikonem, auto jest bezwypadkowe (mam je od nowosci)..

 

Ewentualnie gdzie poza ASO mozna taka nową uszczelke kupic w dobrej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie trzeszczało na dziurach i właśnie przy ruszaniu. też kombinował z uszczelkami, a skuteczne okazało się popryskanie zamka i tych prętów na których zamek zaskakuje WD-40. Od tej pory cisza. Co ciekawe nie skrzypi mi nic-deska i inne ustrojstwa cichutkie :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co zostało napisane powyżej, dodam tylko, że takie trzeszczenie pojawiło się jak zrobiło się ciepło, ale po dokładnym potraktowaniu zamków i zawiasów wd-40 przestało i nastała cisza, jednak sądzę, że należy tam zastosować jakiś smar bo obawiam się że wd-40 po prostu wyschnie po jakimś czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Witam mi takze cos skrzypi w okolicach slupka srodkowego od strony pasażera ,skrzypi na nierownosciach ,przy ruszaniu i hamowaniu . Aby się dostać do tych zamków i zawiasów to trzeba ściągać tapicerkę

Mam to samo. Z początku dźwięk był słabo słyszalny a teraz jest bardzo donośny. Próbowałem robić tak jak pisaliście czyli popryskać WD-40 zamki od drzwi oraz te takie śmieszne puszeczki co są przy każdych drzwiach ale niestety nic nie pomaga. Przed wyjazdem nad morze jadę na ustawianie świateł przednich i zrobienie takiego ogólnego przeglądu. Jeżeli nie dojdę do lipca co to jest to powiem ludziom z ASO żeby to zrobili.

Kiedy ten dźwięk się pojawił myślałem iż jest to wina źle spasowanego boczku drzwiowego czy czegoś podobnego. Skrzypienie było tylko słychać na dużych nierównościach a teraz słychać zawsze : podczas ruszania hamowania wjazdu na krawężnik itp. Zrobiło sie to lekko uciążliwe ale nie narzekam bo to dopiero pierwszy problem jaki mi się przytrafił z moją Meganką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W wersji trzydrzwiowej najczęściej trzeszczy - po prostu drzwi szoruja po uszczelce i po tym filcu przy szybie.

Zauważcie że podczas deszczu nic nie skrzypi.

Smarowanie silikonem załatwia sprawę na kilka dni tylko.

Wazelina - tak samo.

Trzeba się do tego skrzypienia niestety przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

U mnie skrzypiała klapa bagażnika pryskanie sylikonem nie przyniosło zadowalających rezultatów ale, pomogło ustawienie takich małych zderzaków umieszczonych po obu stronach tyłu auta bezpośrednio nad światłami zespolonymi.

Zderzaki te unieruchamiają klapę bagażnika po jej zamknięciu i ta nie może już poruszać się na boki, a co za tym idzie nastała tak wyczekiwana cisza.

Teraz ;) słyszę jakieś trzeszczenie pochodzące od przykrywki poduszki powietrznej tej w kierownicy i szukam jakiejś instrukcji jak się do tego ustrojstwa dobrać, by czegoś nie spieprzyć!

 

P.S.

Ciekawe co następne będzie trzeszczało !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam CX-80 jest bardziej bezpieczny od WD-40

 

[ Dodano: 2010-03-21, 20:48 ]

mareks 1234, Może byś dał znać czy pomogło i co było przyczyną trzeszczenia drzwi w twojej sytuacji. A może ktoś również potrzebuje takiej pomocy ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ostrożnie z sylikonem.

Jak posmarowałem uszczelki w drzwiach sylikonem, to dopiero zaczęło się trzeszczenie. Najmniejsza nierówność wystarczała. Przed posmarowaniem trzeszczały mi tylko drzwi kierowcy po posmarowaniu wszystkie! Musiałem wszystko zmywać i posmarowałem wazeliną.

Teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!