Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
marcel00s

Megane I phII Gniazdo interfejsu diagnostycznego -standard

Recommended Posts

marcel00s    0

Witam wszystkich!

Zrobiłem fotkę gniaza interfejsu diagnostycznego w mojej Megi (RXE 1.6 16V, 1999r) - załączyłem do postu. Bardzo Was proszę o pomoc w identyfikacji standardu tego gniazda. Jaki interfejs diagnostyczny można do tego auta wpiąć (oprócz CLIPów za 4tys. <piwko> i z jakiego oprogramowania korzystać? Jeśli ktoś jest w stanie podzielić się informacjami, będę bardzo wdzięczny. Btw. używałem w tym temacie wielokrotnie funkcji "szukaj" :P

post-14321-1238519722_thumb.jpg

marcel00s    0

kocuper: wielkie dzięki!! Czyli mogę spróbować podpiąć jakiś Euroscan i powinien zadziałać? Jest tego trochę na Allegro, sprzedawca który wystawia Euroscan'y na tej aukcji: ELM327 twierdzi, że z Megi I ph II z 1999 Euroscan nie zadziała. Nie widział jednak tego gniazda i twierdzi że ta Megi nie posiada magistrali CAN. Jeśli jednak potwierdzasz, że to OBD-2 z CAN, to wychodzi na to, że mogę w ciemno kupić ten ELM327...

marcel00s, moim zdaniem nie jest tak jak pisze kocuper. OBD2 pokazał się dopiero w MII. Prosze mnie poprawić, ale wydaje mi się że w M z 99roku jest OBD0.

Przeczytaj ten temat:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=10917...odpinanie++mnie

Pozdrawiam.

marcel00s    0

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wszelkie informacje. Wygląda na to, że nie mam na co liczyć, że w Meg z 1999 będzie magistrala CAN, mimo, że gniazdo jest w standardzie OBD. Udało mi się za to znaleźć innego producenta interfejsów diagnostycznych, który zapewnia, że jego produkty diagnozują Renówki *bez* szyny CAN: http://ascomp.info.pl/index.php?p26,interf...ny-renault-scan. Próbowałem znaleźć w sieci oprogramowanie, z którym można diagnozować przy użyciu tego interfejsu (DDT2000) - nie udało mi się nigdzie tego namierzyć (choćby jakiejś niepełnej wersji, dla przetestowania). Może wiecie, jak ten soft zdobyć? Firma Ascomp raczej niechętnie udziela pomocy w tej kwestii.

marcel00s    0

Dzięki kocuper! W międzyczasie znalazłem również to: http://rapidshare.com/files/42549606/Renault-pack.rar W "paczce" znajduje się m. in. schemat połączenia ECU Siemens Sirius 32N z PC. Próbuję nawiązać kontakt z autorem schematu, jeśli potwierdzi, że inne ECU z serii Siemens Sirius 32 da radę połączyć przy pomocy tego interfejsu - zmontuję go samodzielnie i dam Wam znać co z tego wyszło. Są spore szanse na sukces, interfejs powinien zadziałać właśnie z softem DDT2000.

lukilks    0

Witam wszystkich i jak w końcu? udało się komuś zdjagnozować to Megane I ph II ??

Tommi3737    6

Przyłaczam sie do pytania kolegi:

"Witam wszystkich i jak w końcu? udało się komuś zdjagnozować to Megane I ph II ??"

Nel    78

Tak bez problemu łączy się ELM 327 z pomocą programu ScanMaster 1,7 Z Megi I phII bez Canu jak i z Megi II phI z Canem .Odczytać można tylko silnik i kody błędów oraz je skasować

marjuszoo    0

Czy takim ELM da rade zdiagnozować meganke z 98r 1.6i 75KM komputerek Fenix 5 ?

Albo jakimś innym niedrogim urządzonkiem?

Tam jest OBD1 czy 2? Z tego co troszke szukalem to chyba to pierwsze OBD.

maciek127    2

odświeżę temacik mam Megane I ph II z 2003r. jaki kabel kupić i oprogramowanie ściągnąć by sprawdzić i pokasować błędy w komputerze (najlepiej by oprogramowanie było po polsku ;-) ) polećcie jakąś aukcje allegro by był to kabel sprawdzony i tani.

Pozdrawiam

pawelsonx    1

sprawdzony szukaj renault clip

inne interfejsy nie są sprawdzone