Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterowniki szyb megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Toruniu zaśpiewali mi za cały mechanizm o zgrozo 932zł

Tylko tyle <ok>:mrgreen: ;-) Mnie zaśpiewali, jak to pani w słuchawce powiedziała; około 1300, 1500 zł, ale trzeba to zobaczyć Przypominam za sam mechanizm. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli sie sam opuszcza to znaczy że komputer wykrywa obciążenie

proponuje przesmarować bębenek nawijający linkę

 

[ Dodano: 2009-04-21, 08:34 ]

(Programowanie sterownika szyby ) zamknąć szybe i przytrzymać przycisk zamykania przez

5 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam dwa słowa. Mam założony sterownik od drzwi tylnych do drzwi przednich i wszystko dziala bez zarzutu .Trzeba tylko sprawdzić numery na sterownikach czy są takie same ,dużo racji jest w posmarowaniu mechanizmu u mnie była totalna susza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

No dzisiaj z rana po nieobecności zająłem się tematem mojej szyby. Na początek rozebrałem drzwi by dobrać się do magicznego sterownika. Zanim zacząłem przy nim grzebać, wsadziłem sterownik z tylnych drzwi i okazało się, że mechanizm jest ok, śmiga w górę i w dół.

Próbowałem wcześniej zdobyć sam sterownik ,ale gdzie pytałem to sprzedawali tylko w zestawie z całym mechanizmem (ceny od 250zł).

W jednym z wątków na forum o problemach z szybami wyczytałem, że ktoś go rozciął, bo inaczej nie da sie do niego dobrać. Postanowiłem zrobić to samo. Nie widziałem zimnych lutów, ale moją uwagę przykuł jeden z szerszych bolców wtyki, wyróżniał się niebieskawym nalotem przy połączeniu z płytką. Postanowiłem wlutować, cały wtyk z płytki. Trochę babrania było, niezbędny był odsysacz do cyny, ale udało się. No i po wyciągnięciu wtyku z płytki, w miejscy gdzie wchodził ten podejrzany grubszy bolec, przy płytce był niebieski nalot, takie niby bąbelki. Pod nim przechodziła cieniutka ścieżka która po zdrapaniu bąbelka okazała sie przerwana (czerwone kółeczko na fotce elemencie nr 4). Zeskrobałem nadżarte bąbelki i pobieliłem cyną by lepiej się trzymały bolce wtyki.Cieniutkim drucikiem miedzianym (jedna niteczka z kabla sieciowego) połączyłem przerwana ścieżkę. Przylutowałem wtyki z powrotem, ale już bez dystansującego je plastiku który łączył ten wtyk (na zdjęciu element nr 5) , lecz pojedynczo każdy z bolców osobno (by był lepszy dostęp do płytki). Z płytką trzeba ostrożnie, gdyż jest ona wielowarstwowa, otwory metalizowane, więc lutowałem tak by zalać je cyną. Po wszystkim przylutowałem jeszcze do płytki końcówkę która wchodzi bezpośredni do silniczka (element nr 1, wchodzi w obudowę i dalej w płytkę ), bowiem jest ona tylko wpinana w płytkę ( jak ją tylko wpiąłem to sterownik raz działa, raz nie działał).

W sumie nie trzeba rozcinać sterownika, wystarczy wyciągnąć ze sterownika ta część która wchodzi do silnika ( dwa gniazdka i srebrny bolec czyli element nr 1 z foty) i płytkę da się wysunąć. Po wszystkim złożyłem sterownik, skleiłem, podłączyłem i działa. No jeszcze uszczelniłem smarem wtyczkę która wchodzi w sterownik, by się tamtędy wilgoć nie przedostawała do elektroniki sterownika. Linki podnośnika były suche, ale jak dobrałem się do szpulki to był tam smar, mimo wszystko nasmarowałem linki i szyny po których przesuwa sie mechanizm.

 

Jeszcze co zauważyłem jak miałem dostęp do silnika podnośnika, po paru razach góra-dół, był trochę ciepły, normalne, że się grzeje, ale tak szybko? W sumie trochę może ciepła łapać, w końcu nie pracuje ona cały czas, tylko raz na jakiś czas, więc może to normalne.

 

Tutaj link do sterownika przed rozbiórką z podobnego tematu:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=10991...2aa1d808#109916

 

Fota mało wyraźna, ale ideę chyba da się zrozumieć. Dzięki wszystkim za pomoc w rozwiązaniu sprawy. Pozdrawiam

post-15765-1240855547_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sporą dawkę info.Też rozciąłem to wszystko ale to gniazdko po odlutowaniu nóżek nie chciało wyjść więc musiałem to poprostu rozerwać ...Płytka niestety nie przeżyła i muszę zainwestować w używkę-niestety.narka DZIĘKI GOCHU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

 

To mój pierwszy raz na forum więc proszę o cierpliwość. Mam podobny problem jak koledzy Ciechu i gochu. Wszystko zaczęło się pewnego pięknego ranka gdy zastałem moje megane stojącą pod blokiem z otwartą szybą. Pomyślalem - całe szczęście że nic nie zginęło - bo sądziłem że szybę sam zostawiłem otwartą i kliknąłęm na karcie tylko raz(mam domykanie i zwykle dla pewności klikam 2 razy ale mogło się zdarzyć inaczej) ale w drodze do pracy szyba wogóle nie reagowała na przyciski a po zaparkowaniu pod firmą i kliknięciu 2 razy na karcie szyba elegancko zjechała i schowała się na samym dnie drzwi. Po wielkich bólach udało mi się ją podnieść (przycisk zadziałał po 100 próbach) ale po powrocie do domu znowu ją domknąłem (czyli otwarłem) niechcący. No i teraz już kompletna kaplica szyba ani drgnie. Więc rozebrałem drzwi i spinając silnik drzwi na krótko podniosłem ją (przy okazji zauważyłem że pancerz linki podnoszącej szybę jest w jednym miejscu pokiereszowany więc może to spowodowało awarię).

 

Ale problem pozostał bo nie wiem teraz czy winny jest moduł sterujący tzn. elektronika się spaliła z przeciążenia czy coś jest nie tak na instalacji bo we wtyczce nie mogłem nic pomierzyć oprócz zasilania +12 i masy. Na reszcie pinów jakieś szczątkowe napięcie ale nie mam pojęcia jak to jest sterowane, bo jak impulsowo to pewnie nic tam nie pomierzę.

 

W każdym razie proszę o pomoc w tej sprawie. Jak sprawdzić czy instalacja jest dobra. No i czy da się jakoś sensownie naprawićten moduł czy trzeba wymienić na nowy(używany).

 

------------------------

Chalc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie moduł.

U mnie moduł właśnie mam go rozwalonego na biurku i nie wiec od czego zacząć... w Szczecinie jest taka posucha że nawet nie ma gdzie części szukać ( oczywiście nie nowych) najbliżej znalazłem kolesia w Pile i woła sobie za takie moduł 180 + stary niedziałający moduł czyli jednak jest naprawialny ... chyba ze dwa weekendy spędzę nad tym ...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie moduł. U znajomego była uszkodzona wiązka przewodów, którą mu wymienili na gwarancji i potem było OK.

 

No własnie dlatego pytałem co na tej wtyczce ma być ale już wiem bo rozkminiłem schemat i tam jest tylko zwieranie do masy oprócz zasilania więc choćbym się zesr...ł to napięcia tam nie pomierzę :) Ale to chyba jednak moduł bo już go rozebrałem i sprawdzałem ale nie klepie przekaźnikiem chociaż sam przekaźnik jest sprawny więc wnioskuję że ostatni winny to jest ten scalak co tam jeszcze jest na płytce. Tylko że tego już nie sprawdzę bo nie mam jak i już szukam nowego modułu, a może i całego podnośnika bo jak się przyjrzałem lince podnośnika to zauważyłem że pancerz jest zmaltretowany w 2 miejscach i jak znajdę niedrogo komplet to wymienię całość żeby za jakiś czas nie bawić się z tym od nowa.

 

Co do samego modułu to ja też tak jak kolega Rolex rozbebeszyłem go na biurku po wielkich bólach i mogę służyć radą jak go rozmontować bez większych strat. Mądry Polak po szkodzie - swój dość mocno uszkodziłem ale teraz mam +5 do doświadczenia :)

 

Jeżeli ktoś się zna głebiej na tyle żeby się zająć tym scalakiem to chętnie posłucham jeszcze co ewentualnie z tym dalej można robić. Moja wiedza niestety już tak daleko nie sięga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Podpinam się do tematu. Problem ze szybą od strony kierowcy ani drgnie, bezpiecznikis sprawdzone przyciski działają i moje pytanie co dalej bo nie wiem jak się do tego zabrać, aha po wejściu do samochodu poczułem dziwny zapach jakby stopionego plastiku i mam wrażenie ze zapach wydobywa się z pod tapicerki drzwi kierowcy jak wyjąłem przyciski i jeszcze jedno bezpieczniki-przekażniki (takie duże kwadratowe są gorące u góry na małymi bezpiecznikami).

Czy czeka mnie sciaganie tapicerki?

 

pozdr i z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja zabrałbym się za sciąganie tapicerki jak najszybciej, zwłaszcza, że jak mówisz, poczułeś jakiś swąd spalenizny. Poza tym, jak dobierzesz się do bebechów to najszybciej sprawdzisz w czym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Jak narazie odłączyłem wtyczkę od zasilania drzwi aby nie bylo niespodzianki powinno wystarczyc? Z rozbiórką musze sie wstrzymac do piatku (czasowo nie wyrabiam).

Odezwe sie co znalazłem.

 

Sprawdzilem przyciski sterowania w drzawiach pomieniając wtyczki w ten od strony kierowcy działa na tylnią szybą tylko w jednym kierunku ciagnac do gory opuszcza szybe w dol i tak samo do gory wraca. Czy to normalne?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!