Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterowniki szyb megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Przeszła wiosna, czas w końcu poważnie zająć się wszelkimi usterkami naszej Meg, więc pewnie mój nick przewinie się w wielu tematach :o

Tu szyby...

 

Od dłuższego czasu nie działa podnoszenie szyby pasażera przyciskiem od strony kierowcy. Na przycisk od strony pasażera szyba reaguje, to samo na domykanie kartą (podwójne naciśnięcie przycisku) - jak u gochu. Niestety nie rozbieraliśmy jeszcze drzwi i nie zaglądaliśmy, co tam siedzi. Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi domyślam się, że przyczyna leży w drzwiach kierowcy... To dobrze się składa, bo i z tą szybą jest problem :/

 

Od ok. dwóch tygodni (po którymś mrozie) szyba przestała działać płynnie - tzn. naciśnięcie przycisku na drzwiach powoduje opuszczenie/podniesienie jej o 2-3 cm. I tak trzeba przyciskać non stop, żeby ją podnieść/opuścić do końca. Domykanie kartą działało przez chwilę - niestety na chwilę obecną już nie działa. Jakieś pomysły?

 

 

Będę wdzięczna za jakąś instrukcję/schemat zdejmowania tapicerki :lol:

 

edit: W temacie szyby kierowcy - doczytałam o przyuczaniu szyb do położenia krańcowego - po pracy spróbuję to zrobić, a nóż pomoże... Dalej zagadka co do drzwi pasażera...

Edytowane przez paula.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, bardzo dziękuję!

Będziemy z mężem gdybać :o

 

 

edit: Mówcie mi miszcz :lol: - tak tak, jestem dumna jak paw! :o

Po pracy wsiadłam do Meg, domknęłam szybę, potrzymałam 15 sek... i szyba przyuczona! Pięknie działa w obie strony :o

Pozostaje problem podnoszenia szyby pasażera z drzwi kierowcy. Dodatkowe info - szyba nie tylko nie reaguje na podnoszenie, ale cały czas zjeżdża w dół - obojętnie w którą stronę nacisnę przycisk.

Edytowane przez paula.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Odświeże trochę temat :P.U mnie problem dotyczy przedniej szyby od pasażera.Wygląda to tak że szyba jest zamknieta i słychać od strony drzwi cykanie , tak jakby szyba chciała się domknąć a jest zamknieta z kolei gdy wcisne zamykanie szyby od strony kierowcy to szyba podjedzie do konca otworzy się na jakieś 15cm poczym skokowo się sama zamyka.Zdemontowałem panel przycisków od strony kierowcy i najpierw podmieniłem przyciski ale dalej to samo.W koncu wypiąłem całkowicie wtyczkę z tego przycisku a cykanie (próba zamknięcia szyby) występuje dalej.Nie wiem czy walnięty jest sterownik bo szyba się normalnie zamyka do strony pasażera.Dzięki za pomoc i rady.

 

 

Więc próbowałem z tym powalczyć.Powypinałem wszystkie przełączniki szyb porozbierałem poczyściłem kontaktem i dalej to samo.Zastanawia mnie jednak to że nawet po wypięciu wszystkich przycisków owe cykanie czyli proba zamknięcia zamknietego okna dalej występuje.

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie poszły 2 szyby z tyłu tzn jedną da się opuścić ale nie da się podnieść, myślicie że mogły 2 sterowniki pójść jednocześnie, rozebrałem dostałem się do sterownika nie udało mi się go wyciągnąć bez rozbierania całego mechanizmu. na wtyce są 4 kable, masa i czerwony ok, reszty nie wiedziałem. Nie wiem jaka jest śrubka żeby odkręcić moduł od silniczka, może ktoś wie, akurat miałem z boku nie było widać. Co myślicie poszył dwa moduł;y czy raczej instalacja winna. Przyciski sterujące oknami działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Mam problem z elektrycznym podnośnikiem szyby drzwi kierowcy. Ostatnio przy zakupie sprzedający wymienił mi moduł sterownika podnośnika elektrycznego który jednak działał tydzień...

Moje pytanie jest następujące: czy jest możliwe przełożenie sterownika z drzwi tylnych do drzwi kierowcy? Z tyłu szyba może nie działać ale od kierowcy to nie przejdzie... Bardzo proszę o poradę... ewentualnie czy macie może jakiś patent na naprawienie tego sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można przełożyć i powinno działać i najlepiej sparwdzić czy mechanizm opuszczania szyby działa lekko i czy nie dostaje się woda, przez to moze popsuć sie następny sterownik

Edytowane przez banias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

nie chciałem zaśmiecać forum, ale padłem z moim mechanikiem i nie wiemy co robić, a wiec o co chodzi....

standardowo objawy uszkodzenia modułu podnośnika szyby prawej przedniej w megane 2 jak w moim profilu, szyba chodzi skokowo i nie reaguje na przyuczenie. analiza całego okablowania i instalacji skierowała uwagę na moduł, ale tu już kłopot, kupiłem auto już z awarią szyby i jest podejrzenie ze moduł nie jest od tego modelu, kopiłem na alledrogo moduł taki jak na zdjęciu(zamieszczę za chwilkę)był on w aucie w momencie zakupu. Niestety bez żadnej reakcji, szyba nadal skokowo, przy domykaniu z pilota robi ruch w duł o kilka centymetrów, moje pytanie, czy jest możliwe aby konkretny numer nadwozia i konkretny moduł działał tylko razem, czy moduł z innej megane może być niekompatybilny i pytanie właściwe...jak skompletować do mojego auta odpowiedni moduł.

Będę wdzięczny za jakakolwiek rozsądna podpowiedz.

post-61572-0-07210200-1403036523_thumb.jpg

post-61572-0-13096800-1403036540_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

...kontynuuje temat podnoszenia szyby...modem mimo wymiany, bez efektu, sprzedawca z alledrogo stanął na wysokości zadania i przysłał mi drugi modem żeby zweryfikować poprawność działania, niestety efektu brak, szyba nadal chodzi skokowo, przyuczenie też nic nie daje,....macie jakieś pomysły....bo ja już nie.

Kupiłem auto już z ta usterka, czy możliwe jest aby modem podnośnika był zły i ja po prostu kupuje nieodpowiedni....proszę o podpowiedz.

 

Dodano: 13 lip 2014 - 22:41

Czy ktoś coś ciekawego wie na temat powyżej...info że trzeba nowy cały mechanizm nie potrzebuje...coś konstruktywnego może....

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam , jestem tu nowy i widzę problem który

też mnie dotyczy , moduł podnoszenia szyb można kupić osobno .

znalałem go na eBAY.uk koszt to 15 funtów - 75 zł .

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-Megane-Scenic-Clio-Electric-Window-motor-regulator-Module-TEMIC-/181108035952?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3ARenault|Model%3AGrand+Scenic|Cars+Year%3A2005|Plat_Gen%3AMK+II&hash=item2a2ae15170

 

podrawiam.

Edytowane przez MIRAS58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Mam pytanko co do sterowników szyb. Czy ktoś kupował już sterowniki z allegro i czy naprawdę każdy sterownik ma swoje konkretne miejsce tzn prawy tył na prawy tył lewy tył na lewy tył. Podczas sprawdzania czy szyba zadziała wsadziłem z przednich drzwi z prawej strony sterownik na lewy tył i wszystko śmigało jak marzenie a gościu który sprzedaje to na allegro jakieś numery prosi i konkretne pozycje dla każdego sterownika opisuje zbaranieć można.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

 

Dodano: 17 kwi 2015 - 21:44

sterowniki z allegro kupione po 50 zł w zestawie z szynami i silnikami wszystko śmiga .jeden jest z megane 2 z innych drzwi tzn z prawych siedzi w lewych śmiga tylko guzik odwrotnie działa

Edytowane przez cdr23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba podobny problem jak Wy.... żona któregoś dnia zaparkował auto pod domem - zamknęła podwójnym kliknięciem na karcie (domykanie szyb)i za jakieś 2 godziny miała wyjazd i ku jej zdziwieniu patrzy a szyba lewych tylnych drzwi jest otwarta prawie w 100%.. poszedłem zobaczyć i faktycznie otwarta (otworzyła się sama jak auto było na postoju) i bez reakcji z przycisku kierowcy i na tylnych drzwiach.. poszedłem później zobaczyć i kilkudziesięciu wciśnięciach szyba zaczęła lekko- skokowo ruszać w górę aż się zamknęła.. potem zaczęła działać normalnie jakby nic się nie stało... ale co dzień jak sprawdzam to nie za każdym razem trybi... czy :

- to może powodować psujący się sensor - że raz działa , a raz nie? to jest ten czarny element przy silniczku? jak na tym foto, wystarczy zdjąć tapicerkę drzwi i będzie dostęp? :

http://allegro.pl/mechanizm-szyby-lewy-tyl-renault-megane-ii-6p-f-v-i5264295040.html

- co jeszcze może powodować takie cyrki? zardzewiałe linki, brak styku na kostce słupka środkowego/kostce sensora? przyciski chyba dobre, bo to samo jest na przycisku kierowcy i przycisku tylnych-lewych drzwi

- żeby sama się nie opuszczała, - trzeba odpiąć kabel od sensora?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!