Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterowniki szyb megane II


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Witam,

Mam również problem z lewą tylną szybą. Zostawiłem samochód z zamkniętymi szybami na parkingu i po 30 minutach zobaczyłem że szyba jest całkowicie opuszczona. 

Żaden z przycisków (przód, tył i na pilocie) nie jest w stanie jej podnieść i nie słychać żadnego "cykania".

Rozebrałem tapicerkę. Linki i silniczek jest ok. Zabezpieczyłem narazie szybę i samochód by móc się za to zabrać jutro.

Czytałem różne wątki na forum i proszę Was o odpowiedź na pytania, które mi się nasuwają:

- czy w tym wypadku wszystko wskazuje na moduł przy silniczku szyby?

- czy jest to możliwe, że jeśli któryś z przycisków tej szyby jest padnięty, to też daje taki objaw?

- piszecie również o kostce w słupku(wilgoć). Dotyczy to tego przypadku? Gdzie dokładnie to można znaleźć?

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłeś zamknięty na parkingu to znaczy, że na włącznikach nie było napięcia. Czy jesteś pewien, że wszystko się wyłącza po zamknięciu samochodu?

Tablica gaśnie i mruga lampka immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki w drzwiach gasną po zamknięciu. 

Prawdopodobnie nacisnąłem dwukrotnie przycisk zamykania z pilota i szyby dostały wtedy polecenie zamknięcia się...

 

Dzisiaj sprawdziłem silniczek "na krótko" - działa. Na kostce dochodzącej do modułu silniczka jest cały czas napięcie 12V więc też OK.

 

Zamawiam moduł silniczka, dam znać jaki efekt.

Macie jakieś podpowiedzi?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...