Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bagażnik - zdjęcia.


mister

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia to ci teraz nie zrobię po nocy ale jest tak.

Na samym spodzie koło przykręcone taką wielką, plastikową nakrętką.

Obok koła w profilowanej wytłoczce jest lewarek i klucz.

Na tym leży taka wkładka wypełniająca cały bagażnik z wyprofilowanym zagłębieniem wchodzącym we wnętrze felgi. Do tego zagłębienia wchodzi trójkąt i co tam chcesz jeszcze.

Na to wszystko na wierzch idzie wykładzina na cały bagażnik ze zgięciem w połowie, dzięki temu łatwiej się ją unosi.

I to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk więc krótki opis wykonania podłogi w bagażniku. Krótki - bo i robota łatwa.

 

Jako że po wymianie butli LPG na toroidalną pozostała mi wykładzina przecięta na pół, trzeba było coś sklecić aby miało to ręce i nogi. Wykożystałem sklejkę o grubości 10mm. Akurat kaką miałem, ale może być cieńsza. Nawet lepiej bo lżejsza będzie. Na sklejce odrysowałem orginalną wykładzinę i taki kształt wyciąłem wyżynarką. Aby mieć dostęp do butli LPG bez demontowania podłogi, wyciąłem w niej prostokątny otwór ponad miejscem, w którym pierwotnie znajdował się zapas. Kształt podłogi wyciąłem tak aby na miejsce wchodził na wcisk. Dodatkowo przycisnęła go kanapa, więc mocować go już nie musiałem. Po obiciu całości cienmoszarą wykładziną dywanową (niestety trochę sztukowaną) wszystko zaczęło pasować w bagażniku jak ulał. Wycięty prostokątny wizjer nieco przyciąłem aby po zawinięciu wykładziny na boki sklejki, dało się go wcisnąć na miejsce. Aby nie wpadał za głęboko, na każdym rogu otworu, od spodu przykręciłem metalowy narożnik tak, aby w swietle otworu wystawała jego część. Dodatkowo do klapy przymocowałem orginalny sznureczek/uchwycik (ten którym opdnosiło sie całą wykładzinę) aby jakoś ją wyciągnąć. Wykładzinę przykleiłem budaprenem i poprzybijałem zszywkami tapicerskimi. Teraz podłoga jest idealnie płaska i nie deformuje się jak orginalna dykta.

Tak prezentuje się całość:

post-3-1176215433_thumb.jpg

post-1-1176215433_thumb.jpg

post-1-1176215434_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!