Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niepokojący odgłos bulgotania, klekotania z


Piotrekglowno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dawno mnie tu nie było, minął rok od ostatniej naprawy megi i jakiś tydzień temu usłyszałem dziwny odgłos. Wydobywa się on z okolic rozrządu,alternatora coś takiego jak bulgotanie buczenie.Pierwsze skojarzenie że to łożysko na alternatorze ale na zimnym silniku wszystko jest ok. Jak auto jest zimne to nic nie słychać dopiero gdy się rozgrzeje pojawia się ten dźwięk. Rozrząd był wymieniany rok temu. Czytałem o ,,kole zmiennych faz rozrządu,, i mam nadzieję że to nie to, bo w tamtym aucie na zimnym silniku też było słychać.

Nadmienię że w czwartek jadę do mechaniora gość podobno kumaty pracuje w serwisie reno, kolega u niego naprawia megi i jest zadowolony.

Jeśli macie jakieś pomysły co to może być to będę wdzięczny, nie chcę jechać do niego kompletnie zielony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to w końcu megi jest ? bo 1,6 6V (raczej 1,6 16V) to chyba nie, w 100% pewien nie jestem ale w Ph II nie było jeszcze KZFR.

Szukaj na rolkach a w szczególności pooglądaj pasek akcesorii klinowy, jak masz klimę to zwróć uwagę na sprężarkę, jak nie ma czynnika albo jest go mało, wydaje właśnie takie odgłosy.

Popraw sobie profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Profil poprawiłem. Co do KZFR to nie wiedziałem że go nie mam, nawet mnie trochę uspokoiłeś jedno odpada. Klimy nie posiadam więc chyba trzeba zdjąć pasek i przejrzeć rolki.

 

 

Jestem juz po oględzinach mojej megi. Mechanior powiedział ze pompa wspomagania siadła,skręcił kola na maksa i zaczęło dziwnie buczeć. krzyknoł mi 1000pln oryginał plus 100 robocizna zatchło mnie troszke. Mam namiary na zakład zajmujący sie regeneracją pomp i maglownic jutro dzwonie i sie umawiam. Zdejmę jeszcze pasek wieloklinowy i odpalę go bez niego ale to dopiero w sobotę ja go wymienie z napinaczem.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-04-12, 19:21 ]

Witam. Nie wiem czy komuś się to przyda ale zacząłem to sprawę doprowadzę do końca, może komuś się przyda. Jeśli naruszam jakiś punkt regulaminu to niech admin to usunie.

Wczoraj zdjąłem z kumplem pasek wieloklinowy i sprawdziliśmy napinacz rolka ok, więc pewni ze to jest pompa wspomagania mieliśmy zamiar wszystko skręcić, tylko jeszcze odpalimy go tak dla pewności. I tu niespodzianka :roll: odpalony bez paska a tu dalej ten odgłos strasznie się wk....em. Rozrząd był wymieniany 12 tys temu i tu taka niespodzianka.Dzwoniłem do mechaniora co mi to robił też go zaskoczyło powiedział że się pomyśli jak przyjadę. Zasugerował mi żę można wymienić tylko jedną wadliwą cześć albo rolkę napinacz lub pompę bez wymiany na nowy pasek. Nadmienię że wymieniane było wszystko razem z pompą.

Moje pytanie brzmi czy coś takiego się praktykuje, a może wymienić cały rozrząd, jeżdżę autkiem z duszą na ramieniu, większość ludków twierdzi że to rolka tak brzęczy.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-04-13, 08:28 ]

Ale tu cisza w te święta, mimo to proszę o jakieś sensowne pomysły na rozwiązanie mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zasada jest jedna, jeżeli zmieniasz, wymieniasz jakiś element rozrządu to zawsze wymienia się pasek, tak mówią materiały serwisowe i doświadczenie niektórych użytkowników. Pasek zakłada się i napina raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrekglowno i ryszard_pp jakiej firmy założyliście paski rozrządu :mrgreen:

 

Nie wiem, robił mi to tzw. zaprzyjaźniony mechanik.Wymienił kompletny rozrząd z pompą wodną. Odgłosy występują w zasadzie tylko na wolnych obrotach, ok. 500-700. Im bardziej rozgrzany silnik, im dłuzsza jazda, tym głośniej na tych 500 - 700. Po wymianie rozrządu samochód ogólnie nic nie stracił na mocy, wręcz jakby przeciwnie, jest nieco energiczniejszy, jeździ się jakby lepiej. W ogóle jeździ dobrze, wczoraj puszczałem sie nim 160-170 km na godzinę, dobrze sie trzyma drogi, nic nie drga, nie stuka, odgłosy silnika jak najbardziej normalne, a pamietam dobrze bo mam go od nowości, naciśniecie pedału gazu powoduje , że samochód chce jechać jeszcze szybciej niż te 160 km/h, nie można kurcze do niczego się przyczepić. Mam wyraźne odczucie, że samochód tak w ogóle jeździ lepiej. Rozrząd nie może więc być źle ustawiony. Tylko to bulgoto zgrzytanie przy małych obrotach, nie jest to normalny odgłos i jest stanowczo głośne, słychać je bardzo wyraźnie nawet w kabinie. Poza tym przedtem go do licha nie było.

 

[ Dodano: 2009-04-27, 15:17 ]

Piotrekglowno i ryszard_pp jakiej firmy założyliście paski rozrządu <ok>

 

Dowiedziałem się, pasek jest firmy Gates, podobno oryginalne Renault też są firmy Gates.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!