Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault 1.9 DCI - KLIMATYZACJA.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, otoz kupilem Megane II 2004r 1.9 dci i nie mialem jak sprawdzic klimatyzacji poniewaz na dworze do nie dawna bylo zimno. Kiedy sie ocieplilo chchialem ochlodzic sie troszke w samochodzi a klimatyzacja nie dziala. Sprawdzalem cisnienie gazu jest ok, napis AC swieci sie, bezpieczniki cale, co moze byc przyczyna. ( Klimatyzacja Climatronic ) W moim oplu gdy zalaczam klimatyzacje slychac i czuc nagle spadem obrotow silnika lecz tutaj nic sie nie dzieje <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomala <piwko>

1. Sprawdź czy po włączeniu klimatyzacji startuje sprężarka (minimalnie podniosą się obroty).

2. Jeśli nie będzie reakcji odłącz akumulator na kilka minut w celu zresetowania komputera.

2a. Sprawdź wtyczkę przy sprężarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak dlugo nieodpisywalem, otoz tak : Cisnienie sprawdzil mi jakos kumpel pracuje w serwisie boscha , ale u niego nabicie klimatyzacji kosztuje 350zl to ja dziekuje w razie czego u niego nabijac. Powiedzial ze cisnienie jest ok.

- Obroty w ogole sie nie podnosza nie ma zadnej reakcji silnika po wcisnieciu AC.

Ale czujnik temperatury musi dzialac moim zdaniem jak ustawilem ostatnio temperature 17*C na AUTO, Wyjechalem z garazu bylo w aucie chlodniej i pojezdzilem i kiedy wyjechalem na miasto po chwili wlaczyla sie AC automatycznie lecz niestety nie dziala.

wejde dzisiaj w kanal i zobacze wtyczke, ale jak to sprawdzic? miernikiem czy dostaje napiecie ?

 

Proszę zapoznać się z regulaminem o zasadach pisowni postów na forum. pkt.5 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanał nie musisz wchodzić, do kabelków dostaniesz się od góry,. Sprężarkę masz pod alternatorem. U mnie, z wiązki do alternatora odchodzą dwa kabelki, które wpięte są w sprężarkę. O ile się nie mylę one właśnie doprowadzają napięcie na sprzęgło.

Najlepiej miernikiem, nie wiem jak one są podpięte do sprężarki (chyba jest jakaś wtyczka) i pewnie na niej trzeba by sprawdzić.

W sumie dobrze było by żeby ktoś podpowiedział, bo ja jak na razie tego nie robiłem.

 

PS

W załączeniu masz schemat mojej instalacji

Interesują Cię pozycje

171 - sprzęgło klimatyzacji

597 - skrzynka bezpieczników silnika i przekaźniki, u mnie jest na prawym nadkolu u Ciebie <piwko> :P

584 - przekaźnik sprzęgła klimatyzacji

Teraz mnie naszło, że coś z nim może być nie tak

Na pikurze są schematy do MII ściągnij może tam coś znajdziesz?

Ja chyba zaczął bym od tego przekaźnika.

0079.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Jaguścika to Ci mogą tylko ...

W ASO nabijają za 250zł - w Cze-wie nabijałem za 150 (za tyle ktoś na Sanikach nabija). W ASO Lubliniec za 180zł zrobili pełną diagnostykę klimy łącznie z przepompowaniem czynnika. Po podłączeniu do kompa okazało się, że klima była przyblokowana - miałem ten sam objaw co u Ciebie (nie startowała sprężarka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podjadę do kogoś i mi zbada dokładnie ta klimę, dokładnie, u Jaguścika w boschu to ...

Dzięki jak na razie <piwko> Napisze co było jak pojadę do jakiegoś fachowca :P

Ale kolego wyżej :P Nie widziałem jeszcze cie w Radomsku :P Musze się przyczaić bo widzę ze foty masz z góry Kamińsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ja miałem podobny problem , z tych rzeczy które były wyżej wymienione ja miałem walnięty przekaźnik klimy w skrzynce bezpieczników , u mnie w SCENICu jest to pierwszy przy otwarciu maski nie wiem jak jest w twoim ,teraz u mnie chodzi i chłodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!