Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
biker_xc

Megane I phI Wymiana oleju w skrzyni biegów.

Recommended Posts

biker_xc    0

Z racji tego, że mam wyciek na wewnętrznej osłonie półosi po stronie kierowcy i będę wymieniał ją na nową, postanowiłem wymienić też olej, tymbardziej że nie bardzo wiem ile oleju mogło wyciec. Normalnie nie zauważyłem raczej plamy na asfalcie, ale podczas przegladu, diagnosta zwrócił mi na to uwagę. Jako że nie wiem jaki olej był wcześniej w skrzyni, dolewki raczej nie wchodzą w grę a tylko wymiana na nowy. No i teraz pytanie:

Ile? według sprzedawcy, który numer katalogowy osłony przegubu do mojej meganki mówi z pamięci 2,8l no może do 3, katalog online mówi 3,4 więc rozbierzność około 1 butelki, katalog też mówi, że do silnika wchodzi 4 litry, podczas gdy do mojego wlali 3 litry i poziom wyszedł ok. Silnik to 1,4 8V 75KM

Z racji tego, że nikt z kolegów forumowiczów nie udzielił odpowiedzi na powyższe pytanie, a ja jestem juz po wymianie oleju i osłony, do mojej skrzyni wchodzi około 2,5l oczywiscie należy mieć na uwadze, że nie wszystko udało się wylać. To tak gdyby ktoś kiedyś się zastanawiał.

Pozdro